Randik ​és más katasztrófák (Smaragd Wellness Klinika 3.) 73 csillagozás

Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Kinga gimnáziumi tanárnő. És listamániás. Listát ír a bevásárlásról, dolgokról, amiket nem szabad elfelejtenie, amiket el kell felejtenie, amiket imád és amiktől-akiktől a szőr is feláll a hátán. Ez utóbbiak: Polgár Hunor, a december, a karácsony és a plázában rendezett adventi vásár, amelyen részt kell vennie, és ott széles mosollyal diós kiflit árulnia. Pedig leginkább egy normális férfival randizna, aki semmiképpen sem Hunor.

Hunor vállalkozó. És munkamániás. Ám minden rosszul alakul, el kell viselnie a bővítendő Smaragd Klinika utasítgató tulajdonosát, karácsonyig befejeznie egy fontos munkát, ráadásul álmai telkének megvétele is kútba esik. Ő viszont kemény srác, elhatározza, rájön, miért borult a szerződés. Csakhogy ebben szüksége lenne Kingára is, pedig nagy ívben elkerülné a lányt, aki miatt kis híján letartóztatják. Egy katasztrofális randival kezdődik minden…
Új regényében Farkas Andrea ezúttal is mesterien szövi a cselekmény szálait.

Hegedűs Kinga · Polgár Hunor

Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Jujjj, imádtam! Végre egy nem erőltetett poénú, „százszor” megismételt szóhasználatú könyv! Sok résznél hangosan felnevettem. :) Az a rész volt nekem a legpoénosabb, mikor az autoversenyzésre mentek. Áh, hatszor visszaolvastam. Azokat a poénokat :D, kész voltam :'D . De az tudni kell, hogy én bírom az agyalágyult embereket :D.
Biztos, hogy én is Farkas Andrea rajongó vagyok.

pinkprincessreads>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Attól, mert volt (jó) pár borzalmas randid, még eljöhet érted a szőke herceg.

Nem titkolt tény, hogy Andi könyveinek óriási rajongója vagyok és méltatlannak tartom, hogy csak milyen kevesen ismerik a munkásságát, pedig egyenesen zseniális, ahogy ír. Szereted romantikus, vicces könyveket? Akkor keresve se találhatnál ettől jobbat! El is mondom miért…

Kinga középiskolai tanárnőként tengeti a mindennapjait és ha éppen napközben nem az elkényezetetett gyerekek hada borítja ki, akkor az esti randijai bőven biztosítják számára a dili osztályra jutást. Jó, tudom, hogy más kínján nem ér nevetni, de azokat a randikat képtelenség anélkül kibírni. Karácsony közeledtével, amit amúgy is teljes szívéből rühell, kap egy csodálatosan impozáns feladatot az igazgatótól, ami nem más, mint hogy a jótékonysági vásáron ügyeljen a suli krémjére. Ha ez nem lenne elég borzasztó magában, az élet folyton folyvást az útjába sodorja Polgár Hunort is, akivel egyszerűen képtelenek elviselni egymást. Tudjuk nagyon jól, hogy a szerelmet és gyűlöletet csupán csak egy hajszál választja el egymástól, viszont ha az elszakad, annak katasztrofális következményei lehetnek.

Joggal merülhet fel benned a kérdés, hogyha ennyire gyűlölik egymást, akkor miért és hogyan találkoznak folyton? Egyáltalán miért nem tudják egymást elviselni? Mi irritálja őket a másikban? És vajon milyen katasztrófákra utalhat a könyv címe?

Andi Hunor és Kinga szemszögén keresztül egy katasztrófákkal és megannyi humorral megtűzdelt optimálisan (vagyis egyáltalán nem nyálasan) romantikus világba repít bennünket, ahol garantáltan egy percre sem fogsz unatkozni. Imádtam, hogy a történet egésze logikusan volt felépítve, emellett pedig megannyi váratlan fordulattal is meg volt fűszerezve. A könyv elején volt némi fenntartásom a szereplőkkel, de ahogy fogytak a lapok, úgy váltak egyre jobban szimpatikussá, a végén pedig csak szörnyen nehezen tudtam őket elengedni. De ami igazából feltette a pontot az i-re, az az írónő hamisítatlan humorérzéke volt. Rég nevettem már ennyit egy könyvön. Szóval, ha egy romantikus, vicces felüdülésre vágysz, akkor Andi könyve minden igényedet maximálisan ki fogja elégíteni és még pluszban egy nagyon tehetséges magyar írót is támogathatsz a könyv megvásárlásával.

utazolany IP>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Hogy mit jelentett nekem a regény? Igazi kikapcsolódást. :) Egy hosszú vonatúton kezdtem bele, és hogy az idő milyen gyorsan elrepült!
Nem mondom, hogy olvasás közben nem sejtettem, hogy mi lesz a sztori vége, de ugye nemcsak a „mit”, hanem a „hogyan” is számít. Örülök, hogy olvashattam.
Kikapcsolódás ✔
Nevetés (hangosan) ✔
Kellemes élmény ✔

Ildiko_Szabo_2 P>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Egyre jobban tetszik ez a sorozat. Könnyed, romantikus történet.
Most Kinga és Hunor történetét ismerjük meg. Vicces és szórakoztató. Ráadásul nagyon gyorsan olvasható.

turanett P>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Az előző két rész abszolút kedvenc volt, nagyon tetszettek. Ez a történet is nagyon jól indult.
Kinga folyamatosan lehetetlen, olykor vicces helyzetekbe keveredett. A rendőrrel való találkozása elég érdekesen alakult :) Nekem viszont Hunor nem volt színpatikus. Semmi más nem érdekelte, csak az a föld, amit kinézett magának. Kingával nagyon bunkó mód viselkedett, pedig nem volt rá oka. Igen, tudom, csak az előítéletek, de akkor is.
Amit még kicsit furának tartottam, az az autóversenyzős dolog. Ha valahol ilyen illegális versenyeket tartanak, akkor csak úgy nem lehet oda szambázni, és még pláne nem részt is venni rajta. Tudom, később kiderült, hogy aki elvitte őket, ő a spoiler, de ez nem megy ám ilyen simán. Összességében tetszett, de nem volt olyan lehengerlő, mint az első két rész.

Ancsúr>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Ééés a legszórakoztatóbb páros kategóriában díjat nyert… Kinga és Hunor!!! Hölgyeim és Uraim! Tapsoljuk meg a nyerteseinket!
Ó, gyerekek, ez haláli volt! Főleg, míg egymás vérét szívta a párosunk. Kinga amúgy is egy izgalmas személyiség (nagy Sz-szel), de Hunor közelében ez megduplázódik. De lehet, hogy csak Hunor reakciója szórakoztatott az ideiglenes kasztrálásra. XD
Ritka az olyan eset, mikor egy sorozat kötetről kötetre egyre jobb, de Farkas Andreának sikerült elérnie, hogy a Smaragd Wellness Klinika egyre szórakoztatóbb legyen a sorozat előrehaladtával a szerethető szereplőivel, a humoros párbeszédeivel és a könnyed történetvezetésével.
Lia és Iván története nem hagyott bennem nyomot, Olivér és Hanna könyvét szerettem, Kinga és Hunor párosába meg már lehetetlenség lett volna nem beleszeretni. Kedves, Farkas Andrea! Ha csak egy valamit üzenhetnék neked, akkor csak ennyit mondanék neked: Csak így tovább! Jó úton haladsz. ;) Ó, és már alig várom Gergő könyvét!

t_briga P>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Egész egyszerűen imádom ezt a sorozatot! Ez a rész is oltári jó lett!
Az előző részekben már kaptunk egy kis ízelítőt, ami Kinga karakterét illeti, na de itt számomra mindent vitt. Kinga egy karakán, talpraesett, határozott szőke ciklon, akire a barátnői minden körülmények között számíthatnak. Mellesleg középiskolai matektanár, tehát a csinos külső az ő esetében nem minden, a sztereotípiákkal ellentétben nála bizony ész is párosul mellé. Ugyanakkor azonban egy két lábon járó katasztrófa is egyben :D. Mindig mindent jól akar csinálni, de valahogy aztán menet közben félresiklanak a dolgai. Ezek pedig természetesen számtalan humoros epizódot eredményeznek.
Hunorról azért eddig kevesebb infónk volt, a második rész végén kaphattunk róla egy kis morzsát, ami igencsak felkeltette az érdeklődésemet. Már abból látszott, hogy kérem szépen nem lesz mindennapi a kettejük közötti viszony. Ő is egy határozott, komoly karakter, aki a kitűzött céljait igyekszik mindenáron elérni. Ezzel alapjáraton nincs is semmi gond, de a kiszemelt telekkel kapcsolatos makacs ragaszkodása már túllőtt a célon, hiszen egyre inkább látszott, hogy azért ott komolyabb, már-már ijesztő dolgok vannak a háttérben. Ebben a részben akarva-akaratlanul is, de úton-útfélen mindig egymásba botlik a két főszereplő. Egyébként csodálom is, hogy a közös pont, Betti által eddig hogyhogy nem találkoztak? Kinga „bénázásai” rendre Hunoron csattannak, amiket ő persze nem fogad kitörő örömmel. Komolyan mondom, sokszor már a könnyeim folytak, annyira nevettem egy-egy résznél. A vonzódás, a kémia a kissé hűvös viszony ellenére is már a történet elejétől kezdve meg volt köztük szerintem, de Hunor elég sokáig ellenállt.
Aki viszont egyre jobban érdekel, az Gergő karaktere. Ő részről-részre válik egyre érdekesebb figurává, gondolom nem véletlenül. Nem tudom, hogy vajon ő lesz a negyedik barátnő, Zsófi párja a végére? Vagy valami totálisan más szerepet szán neki az írónő? Kíváncsian várom a fejleményeket…
Csak ismételni tudom magam, egyszerűen imádtam!!! Őrült, vicces, lehengerlő, hihetetlenül szórakoztató olvasmány, számomra vetekszik az első résszel :) ♥

Heni_s_BookBar>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Kingát már az sorozat első két részében is nagyon érdekes karakternek tartottam. Igazi vagány csajszi, aki ki mer állni a saját véleménye mellett. Viszont emelett a barátjai bármikor számíthatnak a segítségére és támogatására, emiatt én nagyon kedvelem őt és már alig vártam, hogy megismerhessem az ő történetét is. Nagyon átéreztem a helyzetét abban, hogy nem jön számára a nagy Ő. Az internet és a társkereső oldalak valóban nagyon szuperek tudnak lenni, de sajnos sokan kamu profilt készítenek és mások képeit használják fel. Nagyon óvatosnak kell lenni véleményem szerint az ilyen oldalakon, mert nem tudhatjuk, hogy valóban ki is ül a képernyő másik oldalán. Sajnos Kingának is sikerült belesétálnia ebbe a csapdába. Hunor viszont a munkájának szenteli az egész napját és a legfőbb célja megszerezni egy bizonyos telket. A telek megszerzéséhez szüksége van Kinga segítségére. Nagyon szerettem olvasni a kettőjük kapcsolatáról, mert hűvösen indult és a lapokon is érződött, hogy egyik sem szimpatikus a másik félnek. A sors ennek ellenére úgy alakította a lépéseiket, hogy folyton egymásba botlottak. Sok vidám percet okozott számomra a könyv olvasása, mert mindig történt valami elképesztően vicces dolog Hunorral és Kingával. Az egyik kedvenc részem az autóversenyzés volt! :D A mellékszereplők sem maradtak el természetesen a könyvből, feltűnt néhány jelenetig az első részből már jól ismert Lia és Iván, illetve a butyutának tűnő Gergő, aki igazából mindenhez ért. Új mellékszereplők közül Vajk volt a kedvencem és nagyon szívesen olvasnék egy olyan történetet, amelynek ő az egyik főszereplője.

Összességében nekem nagyon tetszett a könyv, hozta Farkas Andrea már jól ismert csajos, szórakoztató és romantikus színvonalát, amelyet már megszoktam az előző regényeiből. Kétségkívül Kinga és Hunor kapcsolatán szórakoztam eddig a legjobban, és igazán örülök annak, hogy végül egymásra találtak.

Köszönöm szépen az élményt a kedves írónőnek, Farkas Andreának és az Erawan kiadónak, hogy elolvashattam a könyvet!

Könyvajánlóm:

Krisztinka_051>!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

A sorozat tovább folytatódik. Ebben a részben új szereplők jelennek meg. Szórakoztató, humoros, fordulatos. Nekem ez a rész is tetszett. A szereplők szerethetőek voltak. Viszonylag gyorsan haladtam vele. Sokat nevettem. Nem is sejtettem, hogy Imre ilyen gerinctelen. Nagyon meglepődtem, hogy ilyenre képes. Gergőn nagyokat nevettem. Kíváncsian várom a folytatást!

Bookaholic77 >!
Farkas Andrea: Randik és más katasztrófák

Kíváncsian vártam a sorozat folytatását, mert az eddigi részek abszolút kedvenc lett. Kinga és Hunor története off egy picivel másabb volt, mint a korábbi könyvek, mert itt a romantikus szál a történet elég későn indult be. Addig inkább a humoros részé volt a főszerepe. Kinga egy nagyon szimpatikus karakter volt, elképesztő helyzetekbe keveredett, jókat mosolyogtam rajta, ellenben Hunorral, akit roppant idegesített a csinos tanárnő. Tetszett, ahogy a tanítványaival bánt, Vince helyzete azért igen döbbenetes volt. Hunor egy vérbeli üzletember, akinek egy különleges telek megszerzése a célja, majd ez a történet végére teljesen másképp alakul és Ő is sok mindent más szemszögből lát. Örültem, hogy Liáról is olvashattam, és annak is, hogy tényleg igazán boldog lett Ivánnak és a gyerekükkel. Aranyos volt a folytatás (is).

Fire_bird>!

Aki a külső alapján akar megítélni, annak hiába erősködnék, semmit nem érnék el vele. Belefáradtam már abba, hogy vadidegeneknek bizonygassak olyan dolgot, amihez semmi közük. Ha túl sokat randizol, pasifalónak gondolnak, ha túl keveset, akkor pedig prűdnek. Ha túl sok sminket viselsz, akkor egyértelműen mű vagy, ha pedig nem teszel fel legalább egy szempillaspirált, akkor igénytelen.

Kapcsolódó szócikkek: Hegedűs Kinga
agieszter>!

Miért mentem tanárnak? Lehettem volna állatkerti gondozó, túl sok különbség nem hiszem, hogy van a két állás között.

Heni_s_BookBar>!

Az emberek hajlamosak mindent a külső alapján megítélni, tévesen.

Mocori_>!

Most már biztos, ezt a taxizást örökre elfelejthetem, a budapesti közlekedés nem az én idegeimnek való.

Mocori_>!

Először az ABLAK felé kapom a fejemet, a főváros utcáin mindig van élet, lehet, fiatalok ünneplik éppen a telet, vagy az egyéjszakás kalandjukat.

Mocori_>!

Az ágy támlája nem az ABLAK melletti falhoz van tolva, hanem az ablakkal szembenihez.

Mocori_>!

A konyha ugyanúgy a jobb oldalon, a nappali és az étkező középen, itt is nagy ABLAKOK fedik le a város felöli oldalt.

Mocori_>!

Talán egy rendőr orrát – néz ki az ABLAKON keresztül az említett alakra

Betti legyint egyet.
– Vince azt sem tudja megjegyezni, hogy mi a gyerekeink neve.
– A másodiknál elvesztettem a fonalat – helyesel a férje.
Három gyerekük van, mi lenne akkor, ha dupla ennyit számolnának?

agieszter>!

…én irtózom ezektől a vegán dolgoktól. Komoly rémálmok kísértenek miattuk. Ma például egy paradicsomföldön menekültem egy csapat uborka elől. Mi ez, ha nem az őrültség első jele?