!

Magyar ​sorozatgyilkosok (1900-2012) 4 csillagozás

Faragó Ottó: Magyar sorozatgyilkosok (1900-2012)
Könyvtár

„Olyan vagyok, mint bármelyik másik ember, még a feleségem sem tudja, hogy hány ember holttestét ástam el a házunk alatt” – mondta Amerika történelmének egyik legveszedelmesebb sorozatgyilkosa, Albert Fish. A szakpszichológus szerint a sorozatgyilkosok legtöbbször szimpatikus, közvetlen emberek. A legtöbb e témával foglalkozó kutató szerint ez társadalmi jelenség. Azaz sorozatgyilkos nem születik, hanem azzá válik. A klasszikus sorozatgyilkos többnyire húszas-harmincas éveiben jár. Általában magas intelligenciájú, sokszor magas végzettségű, jó állást tölt be.
A magyar sorozatgyilkosok közt van agyafúrt, számító és szuperintelligens. Van aljas, gonosz, van, aki szerelemféltésből gyilkol vagy szexuálisan aberrált. A mi társadalmunk is kinevelte a maga mészárosait, ez a könyv az ő tetteiket dolgozza fel. Ezért ajánljuk mindenkinek, aki a krimit kedveli, és szereti tudni, érteni azokat a történéseket, melyek ebben az országban a környezetükben történnek.

Oriold és Társai, Budapest, 2012

Xoxoribizli P
Faragó Ottó: Magyar sorozatgyilkosok (1900-2012)

Hátborzongató, hogy a szociopaták úgy járnak köztünk, hogy még a családtagjaik sem tudják miket művelnek.
Nagyon érdekesnek találtam, bár az elkövetkezendő hetekben biztos, hogy csak lámpafénynél tudok majd aludni. Semmiképpen nem nevezném könnyed kis olvasmánynak, de akit érdekel a téma, annak csak ajánlani tudom ezt a könyvet.