A ​főzőkanáltól az estélyi ruháig 6 csillagozás

Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Móra, Budapest, 1966
174 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: F. Győrffy Anna, Kárpáti Katalin, Lugosy Bálint, Lukács Zsuzsa
Móra, Budapest, 1964
Móra, Budapest, 1959
168 oldal · keménytáblás

Nikita0828>!
Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig

Nagyon nagyon jó könyv :)
Isteni receptek vannak benne, édesanyámtól kaptam, mikor 12 éves lettem, és ő is az anyukájától kapta. 2 példány volt belőle, az egyik az övé, a másik az enyém.
Ebből a könyvből tanultam meg főzni. Sok hasznos (és régies) információval ellát, pl. a nagytakarításról, a befőzésről, a szépségápolásról, és még arról is, hogy hogyan varrjak magamnak ruhát. Imádtam, sajnos elveszett költözéskor, de épp rajta vagyok, hogy beszerezzem az újat :)
Ha nosztalgiázni szeretnél, hogy hogy is volt régen? vagy a világ legfinomabb húslevesét készülsz elkészíteni, ebben a könyvben megtalálod a legjobb receptet :)

Szivecskedo P>!
Faragó Ilona: A főzőkanáltól az estélyi ruháig

A maga korában jó lehetett, a szabásminták is klasszak. De azért ma már sok mindent nem úgy csinálunk.

Z. Tábori Piroska – Stumpf Károlyné – Somogyi Béla: A magyar háziasszony lexikona
Beh Mariann: A kert konyhája
Polcz Alaine: Főzzünk örömmel!
Pelle Józsefné: Nem boszorkányság!
Frank Júlia: Házi befőzés
Pataki Mária – Molnár Anna – Kelemen Zsuzsa: Korszerű háztartás – kellemes otthon
Eisenstock Ildikó: Befőzés
Erdélyi Lajosné: Házi tartósítás és fagyasztás