A ​bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom! (Marion és Charles kalandjai 1.) 8 csillagozás

Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Marion és Charles: két testvér, akik összetartanak jóban is és rosszban is! Girardonéknál olyan az élet, akár egy igazi szappanopera: a hónapok és az évszakok hol féktelen kacagás, hol éktelen civakodás közepette követik egymást! Színes rajzokkal illusztrált, humorban és kalandokban bővelkedő történet egy tizenhárom éves kamaszlány és családja mindennapjairól.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bíbor pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
198 oldal · ISBN: 9789632459806 · Fordította: Nagy Abonyi Melinda · Illusztrálta: Catel

Oláh_Zita P>!
Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Igazi kamasztörténetek igényes tálalásban .A kedvencem az egyedül maradok otthon és ijesztő filmet nézek rész volt, mert ez nekem is megvolt, X-akták után még a mosdóba is alig mertem kimenni, és ez olyan élmény, amely a mai napig megmaradt nekem :)

Szimirza P>!
Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Aranyos volt meg minden, csak nekem picit erőltetettnek tűnt. Viszont az illusztrációk jók.

Uzsonna P>!
Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Ez olyan fransziás volt, könnyed, vidám. Nem egybefüggő történet, nekem olybá tűnt, mintha külön-külön is megjelentek volna egy újság hasábjain… történet füzérnek hívnám, amelynek csak annyi a kapcsolódása egymáshoz, hogy ugyanazok a főszereplők.
Marion meséli el nekünk a család és főleg az ő történeteit, Charles-nak annyi a szerepe, hogy legtöbbször keresztbe tesz keresztezi ezeket így vagy úgy.
Szóval ezek a történetek a felhőtlen kikapcsolódást szolgálják, én azért egy kicsit hiányoltam, hogy nem volt íve a történetnek, nem derült ki minden a végére.
Sajnálom, hogy Marionnak csak negatív tanárai vannak, egy jó volt, az is csak egy napig.
Az illusztrációk levettek a lábamról, bűbájosak, szellemesek, olyan fransziásak…

danlin P>!
Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Aranyos kisregény, a grafikák viccesek, és jól illenek az életszerű, humoros történethez. Marion vagány kis csaj, bár nem a legokosabb, de vannak trükkjei. Charles igazából inkább a háttérbe volt, a történetek főleg Marionról szólt, és hogy ő hogyan élte át a történeteket.

Solya24 P>!
Fanny Joly: A bátyám? Ki nem állhatom! A húgom? Kész borzalom!

Igazából nem tudom miért de ez nekem nagyon nem tetszett… A történet nem igazán kötött le, a stílusa sem az a szuper aminek hála falnám az oldalakat… Persze ízlések és pofonok :)

Marion és Charles kalandjai sorozat · Összehasonlítás