Érdemes ​élni 17 csillagozás

Fanny Flagg: Érdemes élni

Amikor egy asszony eljutott a változás korába, rohamos hízásának indult és néha már az öngyilkosság gondolatával foglalkozik, csak a csoda adhatja vissza az életkedvét.
Vagy egy csodás találkozás. Amilyen Evelyn Couch-nak megadott.
Evelyn, a hízásnak indult háziasszony, megismerkedik egy nagyszerű öregasszonnyal, s rajta keresztül egy népes dél-amerikai család történetével, a század elejétől napjainkig. A kedves és humoros történet középpontjában egy leszbikus pár, Ruth és Idgie áll. Ők vezetik Alabamában a családias kis kávéházat, melynek ételkülönlegességeiről a könyv végén talál recepteket az olvasó. A könyv egésze viszont magához az élethez nyújt receptet. Szeretethez és szerelemhez, melyeket megismerve Evelyn végül mégiscsak úgy dönt:
érdemes élni!
„Próbáld meg abbahagyni a nevetést – nem fog menni” – írta a regényről egy tekintélyes amerikai könyvkritikus. Sült zöld paradicsom címen a könyvből sikeres film is készült.

Sült zöld paradicsom címmel is megjelent.

Eredeti mű: Fannie Flagg: Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe

Eredeti megjelenés éve: 1987

Delej, 1994
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637696261 · Fordította: Szekeres Gábor

szallosas P
Fanny Flagg: Érdemes élni

Annyira bájos ès szívemnek kedves ez a könyv, hogy biztosan sokáig vissza, vissza fogok lapozni benne.
Nehezen fogom tudni elengedni a szereplőket, mert èn is törzsvendèg lettem a Whistle Stop Kávèházban.

vargajudit P
Fanny Flagg: Érdemes élni

Olyan, mint egy hollywoodi családi mozi forgatókönyve. Felszínes és hatásvadász.

desertangelable SP
Fanny Flagg: Érdemes élni

Bármennyire is hangzik közhelyesen, a könyv elolvasása után az ember valahogy tényleg úgy érzi, hogy érdemes élni! Mindenkinek ajánlom, mert azon túl, hogy egy nagyon kedves, szép történetet mesél el, folyamatos újraolvasásra ösztönöz.

Pancsurka
Fanny Flagg: Érdemes élni

Ez a könyv simogatja a lelkemet. Rég olvastam már olyan könyvet, ami ennyire nagy hatással lett volna rám. Még most is könnyes a szemem, de közben mosolygok. Biztos, hogy néhányszor el fogom még olvasni, tényleg jót tesz a léleknek. Ninny stílusa pedig egyszerűen elragadó.

Zsuzsa_Czékus P
Fanny Flagg: Érdemes élni

Még mindig tetszik. Még mindig az életigenlésről tanít ez a történet.
Most már mind a kettő kiadást/fordítást elolvastam. Ami szembetűnően más az a fülszöveg. Bármilyen furcsa, ebben a régebbi kiadásban leszbikus párt ír, a későbbi kiadásban árnyaltabban fogalmaz a fordító. Pedig gondolnánk idővel felvilágosultabbak, elfogadóbbak lettek az emberek, de nem.

Panelmacska

A legtöbb embert elszomorította volna egy fogyatékossággal született gyermek, de én úgy gondolom, a Jóisten szándékosan teremtette ilyennek, hogy soha ne kelljen szenvednie. Nem is tudta soha meg, hogy gonosz emberek is élnek a földön. Mindenkit szeretett, és őt is mindenki szerette. Én hiszek abban, hogy egy igazi angyal volt, akit az Úr küldött le hozzám. Néha bizony alig tudom kivárni, hogy a mennybe kerüljek, és találkozzak vele. A pajtásom volt, és nagyon hiányzik…

138-139. oldal (Bp.: Delej, 1994)

Panelmacska

…az évek csak fellopódzkodnak az emberre. Az ember az egyik nap még fiatal, a másikon pedig már lóg a melle, petyhüdt az arca és gumírozott fűzőt hord. De nem tudja, hogy öreg. Persze, amikor a tükörbe nézek, látom… és néha szinte halálra rémít a dolog.

i. m.: p. 199.