Az ​immunológia alapjai 5 csillagozás

Falus András – Buzás Edit – Rajnavölgyi Éva: Az immunológia alapjai Falus András – Buzás Edit – Rajnavölgyi Éva: Az immunológia alapjai

Hét ​év telt el a „Az Immunológiai alapjai” című tankönyv kiadása óta. A természettudományok számára hét év nagyon hosszú idő, különösképpen így van ez az élettudományok egyes diszciplináival, köztük az immunológiával is. A jelen kiadásban a helyenként nagyon jelentős módosulások, kiegészítések, sőt cáfolatok két forrásból fakadnak, részben a szűken vett immunológiai tudás gazdagodásából, másrészt a társtudományok (pl. a sejtbiológia, genetika-genomika, bioinformatika) immunrendszerre is vonatkozó eredményeiből. Csak pár példa, a 2007-es kiadásban alig esett szó az extracelluláris vezikulák feladatairól, ezek, az intercelluláris kommunikációs struktúrák mára a sejtbiológia tudományának egyik „forró pontjává” váltak. Akkor sokkal kevesebb hangsúlyt fordítottunk az epigenetikai módosítások jelentőségére és alig esett szó a velünk élő mikrobiális flóra szerepéről. Ma már nem csak sokkal több citokin és kemokin vált ismertté, de funkcióikat is mélyebben értjük. Emellett a CD antigének… (tovább)

Semmelweis, Budapest, 2014
Semmelweis, Budapest, 2007

papramona>!
Falus András – Buzás Edit – Rajnavölgyi Éva: Az immunológia alapjai

A Gergely – Erdei féle Immunbiológia könyv szerintem sokkal érthetőbb és tartalmasabb, mint ez, olvastam a régebbi és az új kiadást is, én szeretem amikor minden le van írva és el van magyarázva aprólékosan.
Ami viszont e könyv javára írható, hogy nagyon könnyen érhető és jól tanulható, könnyű a nyelvezete, hallgató barát, sok ábra és táblázat van benne, megkönnyíti a tananyag megértését és jól átlátható. Némely részeknél nem érzem teljesnek, de aki minden apróságra kíváncsi, annak Gergely – Immunbiológia könyvét ajánlom, illetve Abbas – Cellular and molecular immunology könyvét.