Murphy ​(kis)asszony törvénykönyve 65 csillagozás

Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Senki sem tájékoztatja a nőket a házassággal rájuk zúduló követelmények mindegyikéről. Úgy képzelik, egy szakácskönyvvel, dr. Spockkal és egy jó szexkézikönyvvel elboldogulnak. Pedig ezek közül egy sem foglalkozik haldokló házinyulakkal, benyomott babaszemekkel, macitól eldugaszolt vécékkel és a zongorába hintett rizzsel… És a házimunka, a gyermeknevelés csak egyik terepe a mai nőnek, amelyen bizonyítania kell rátermettségét. S amelyen ki kell védenie Murphy törvényének konok, mindennapos érvényesülését! A szellemes aforizmagyűjtemény nem csupán folytatása vagy kiegészítése a klasszikussá vált alapműnek. A nők immár azzal is bizonyítják egyenjogúságukat a férfinemnek, hogy saját törvénykönyvet alkottak. Murphy (kis)asszony törvénykönyve azt tanítja, hogy az ezer alakban körülöttünk ólálkodó galiba (dzsinn) a nőket sem kíméli. Hiszen – hogy csak egyet idézzünk a törvénykönyvből – „Az igazán csinos cipőket olyan nőknek tervezik, akiknek csak négy lábujjuk van”…

Eredeti cím: Ms Murphy's law

Eredeti megjelenés éve: 1984

Akkord / Ciceró, Budapest, 1994
160 oldal · ISBN: 9637803025 · Fordította: Hernádi Miklós
Gondolat, Budapest, 1988
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632821025 · Fordította: Hernádi Miklós · Illusztrálta: Háy Ágnes

KBCsilla P>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve avagy ami el tud romlani, az el is romlik… és ha elromlik, mindig egy nőnek kell intézkednie

Az élet nagy igazságai humorba foglalva.

Érezhető, hogy nem ma íródott, viszont a „bölcsességek” soha nem veszítik aktualitásukat, így bármikor olvashatóak lesznek, amíg csak nők és férfiak léteznek.

Szabint_t>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Nekem ez most jól esett és nagyon kellett. Gyorsan, könnyen olvasható, laza megállapítások a női életről. Némelyiken hangosan felnevettem. Ajánlom.

cashews>!

És igen.
De miért??
Imádom. Nagyon vicces és nagyon igazi.

Habók P>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Ez már utánérzés. Volt néhány nagyon jó – és olykor elég keserű – megállapítás, de összességében nem tetszett.

KillerCat>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Néhol erőltetett,de többségében vicces.

serengeti>!

Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 5
Érzelmek (ábrázolása): 3
Izgalom: 4
Humor: 3

Aranyos kis vicckönyv és kőkemény társadalompszichológiai látlelet egyben. Sajnos éppen azon a téren a leggyengébb, ahol a legerősebbnek kellene lennie: a humor területén. Az aranyköpések azonban színigazak – és néhol bizony keresédesek, vagy akár kifejezetten keservesek. Nők és férfiak hagyományos társadalmi szerepeit láthatjuk Faith Hines és Pam Brown görbe tükrébe belenézve. Olyan, mint egy elvarázsolt kastély tükörlabirintusában meglátni önmagunkat és egymást.

Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Néha nagyon nevettem rajta, néha nagyon untatott. Egy-két dolog nagyon betalált, másokat erőltetettnek éreztem. Összességében vegyes volt, de megérte elolvasni :)

Stendhal>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Vicces, és itt-ott igen találó.

reanadett>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Minden pesszimista humorra vágyó ember polcán ott a helye! :)

Papírtigris>!
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Vannak benne igazán találó dolgok, amiket máshol még nem olvastam, lásd idézetek. :)

Milli>!

PAM BROWN NÉGY ALAPVETŐ MACSKATÖRVÉNYE
1. Ha valamit keresel, a macska ül rajta.
2. Ha a macska a házban van, az ágyban kell keresni.
3. A macskák lassítanak, ha forró tálat cipelő ember elé kerülnek.
4. Akik azt mondják: „addig nem kap mást, amíg ezt meg nem eszi” – sohasem tartottak macskát.

GALLAGHER ASSZONYNAK A PORFOGÓKRÓL SZERZETT TAPASZTALATA

A könyvek osztódással szaporodnak.

jadett>!

MURPHY (KIS)ASSZONY FELISMERÉSEI

1. A férfiak hátrányban vannak, mert azt tanulták, hogy csak a megfelelő szerszámmal lehet bármit megcsinálni. A nőknek nincsenek ilyen gátlásaik.
2. Nincs olyan nő, aki ne tudná, hogy a legtöbb javítást el lehet végezni
a) konyhakéssel,
b) kihajlított gemkapoccsal,
c) a tupírozófésű hegyes szárával,
d) szappannal,
e) erőteljes ütéssel.

FEENEY ASSZONY TÖRVÉNYEI A GYEREKEKRŐL

Mindössze kétféle gyerek létezik:
1. Aki földre szállt angyal, ha nincs otthon, ám otthon őrjöngő vadállat, illetve
2. aki szófogadó odahaza, majd elindul, és telefonfülkéket zúz szét.

reanadett>!

Az igazán csinos cipőket olyan nőknek tervezik, akiknek csak négy lábujjuk van.

A LEGFŐBB ANYAI IGAZSÁG

Kétféle gyerek van: a sajátod és másoké.

Milli>!

A BROWN-FÉLE KINYILATKOZTATÁS
Minden anya testi fogyatékosnak számít, ha csak két karja van.

17. oldal [Gondolat Kiadó]

A SZERETŐ SZÍV TÖRVÉNYEI
1. Minél nagyobb távolság választja el az anyát kamasz korú gyermekeitől, annál hevesebben szereti őket.
2. A szülőket sokkal könnyebb levelezés útján szeretni, mint közvetlen közelről.

31. oldal, Murphy mama és az ő kamasz gyerekei

A VILLÁMBEVÁSÁRLÁS TÖRVÉNYE
[…]
A törvény Grant-féle folyományai:
1. Bármely sor, amelybe beállsz, lassabban halad előre, mint az összes többi, noha éppen ez tűnt a leggyorsabbnak. Ezért is szegődtél hozzá.
[…]

62. oldal, Murphy (kis)asszony vásárlástana

BROWN ASSZONY TOVÁBBI KÖNYVBARÁTTÖRVÉNYEI
Ha megveszed a könyvet teljes áron, rákerül a könyvbaráthálózat kedvezményes listájára.
Ha a hálózat útján veszed meg, ez a könyv lesz – töredék áron – egy másik hálózat indítóajánlata.
Ha kemény kötésben veszed meg, fűzve is kapható lesz.
Ha fűzve veszed meg, leértékelve is kapható lesz.
Ha leértékelve veszed meg, rábukkansz a bolhapiacon.

64. oldal, Murphy (kis)asszony vásárlástana