Murphy ​(kis)asszony törvénykönyve 58 csillagozás

Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Senki sem tájékoztatja a nőket a házassággal rájuk zúduló követelmények mindegyikéről. Úgy képzelik, egy szakácskönyvvel, dr. Spockkal és egy jó szexkézikönyvvel elboldogulnak. Pedig ezek közül egy sem foglalkozik haldokló házinyulakkal, benyomott babaszemekkel, macitól eldugaszolt vécékkel és a zongorába hintett rizzsel… És a házimunka, a gyermeknevelés csak egyik terepe a mai nőnek, amelyen bizonyítania kell rátermettségét. S amelyen ki kell védenie Murphy törvényének konok, mindennapos érvényesülését! A szellemes aforizmagyűjtemény nem csupán folytatása vagy kiegészítése a klasszikussá vált alapműnek. A nők immár azzal is bizonyítják egyenjogúságukat a férfinemnek, hogy saját törvénykönyvet alkottak. Murphy (kis)asszony törvénykönyve azt tanítja, hogy az ezer alakban körülöttünk ólálkodó galiba (dzsinn) a nőket sem kíméli. Hiszen – hogy csak egyet idézzünk a törvénykönyvből – „Az igazán csinos cipőket olyan nőknek tervezik, akiknek csak négy lábujjuk van”…

Eredeti cím: Ms Murphy's law

Eredeti megjelenés éve: 1984

Akkord / Ciceró, Budapest, 1994
160 oldal · ISBN: 9637803025 · Fordította: Hernádi Miklós
Gondolat, Budapest, 1988
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632821025 · Fordította: Hernádi Miklós · Illusztrálta: Háy Ágnes

Kiss_Csillag_Mackólány P
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve avagy ami el tud romlani, az el is romlik… és ha elromlik, mindig egy nőnek kell intézkednie

Az élet nagy igazságai humorba foglalva.

Érezhető, hogy nem ma íródott, viszont a „bölcsességek” soha nem veszítik aktualitásukat, így bármikor olvashatóak lesznek, amíg csak nők és férfiak léteznek.

viharmacska
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

még nagyonkisasszony koromban olvastam, de arra határozottan emlékszem, hogy a sokkal kevesebb sokkal több lett volna

cashews

És igen.
De miért??
Imádom. Nagyon vicces és nagyon igazi.

KillerCat
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Néhol erőltetett,de többségében vicces.

serengeti P

Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 5
Érzelmek (ábrázolása): 3
Izgalom: 4
Humor: 3

Aranyos kis vicckönyv és kőkemény társadalompszichológiai látlelet egyben. Sajnos éppen azon a téren a leggyengébb, ahol a legerősebbnek kellene lennie: a humor területén. Az aranyköpések azonban színigazak – és néhol bizony keresédesek, vagy akár kifejezetten keservesek. Nők és férfiak hagyományos társadalmi szerepeit láthatjuk Faith Hines és Pam Brown görbe tükrébe belenézve. Olyan, mint egy elvarázsolt kastély tükörlabirintusában meglátni önmagunkat és egymást.

Habók P
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Ez már utánérzés. Volt néhány nagyon jó – és olykor elég keserű – megállapítás, de összességében nem tetszett.

AgiJovi
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Voltak nagyon találó „szabályok” is benne, amiken jókat kuncogtam, többségében azért, mert velem is előfordultak már. És voltak olyanok is, amik nekem kicsit erőltetettek voltak. Arra teljesen jó, hogy az ember beleolvasson, ha tudja, hogy csak pár perce van olvasásra. :)

reanadett
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Minden pesszimista humorra vágyó ember polcán ott a helye! :)

Petra0913
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Aranyos, gyorsan olvasható kis könyvecske. :)
Nem a legtökéletesebb, itt-ott finomíthattak volna rajta. A témakörönkénti kategorizálás tetszett benne, és az illusztrációk is szépek.
Akadtak benne időtálló szentenciák, de egy részük már határozottan elavultnak számít. Volt, amivel nagyon egyet tudtam érteni és volt, amivel nem tudtam mit kezdeni. A fordítás egyébként nem lett a legjobb, szerintem nem igazán adja vissza az eredeti hangulatát.

katonakitti I
Faith Hines – Pam Brown: Murphy (kis)asszony törvénykönyve

Tetszett. Találkoztam pár érdekes és számomra új dologgal és volt néha olyan rész is, amit én annyira nem kedveltem, de összességében sikerült megnevettetnie. :)

Milli

PAM BROWN NÉGY ALAPVETŐ MACSKATÖRVÉNYE
1. Ha valamit keresel, a macska ül rajta.
2. Ha a macska a házban van, az ágyban kell keresni.
3. A macskák lassítanak, ha forró tálat cipelő ember elé kerülnek.
4. Akik azt mondják: „addig nem kap mást, amíg ezt meg nem eszi” – sohasem tartottak macskát.

GALLAGHER ASSZONYNAK A PORFOGÓKRÓL SZERZETT TAPASZTALATA

A könyvek osztódással szaporodnak.

jadett

MURPHY (KIS)ASSZONY FELISMERÉSEI

1. A férfiak hátrányban vannak, mert azt tanulták, hogy csak a megfelelő szerszámmal lehet bármit megcsinálni. A nőknek nincsenek ilyen gátlásaik.
2. Nincs olyan nő, aki ne tudná, hogy a legtöbb javítást el lehet végezni
a) konyhakéssel,
b) kihajlított gemkapoccsal,
c) a tupírozófésű hegyes szárával,
d) szappannal,
e) erőteljes ütéssel.

reanadett

Az igazán csinos cipőket olyan nőknek tervezik, akiknek csak négy lábujjuk van.

FEENEY ASSZONY TÖRVÉNYEI A GYEREKEKRŐL

Mindössze kétféle gyerek létezik:
1. Aki földre szállt angyal, ha nincs otthon, ám otthon őrjöngő vadállat, illetve
2. aki szófogadó odahaza, majd elindul, és telefonfülkéket zúz szét.

A LEGFŐBB ANYAI IGAZSÁG

Kétféle gyerek van: a sajátod és másoké.

Milli

A BROWN-FÉLE KINYILATKOZTATÁS
Minden anya testi fogyatékosnak számít, ha csak két karja van.

17. oldal [Gondolat Kiadó]

A SZERETŐ SZÍV TÖRVÉNYEI
1. Minél nagyobb távolság választja el az anyát kamasz korú gyermekeitől, annál hevesebben szereti őket.
2. A szülőket sokkal könnyebb levelezés útján szeretni, mint közvetlen közelről.

31. oldal, Murphy mama és az ő kamasz gyerekei

A VILLÁMBEVÁSÁRLÁS TÖRVÉNYE
(…)
A törvény Grant-féle folyományai:
1. Bármely sor, amelybe beállsz, lassabban halad előre, mint az összes többi, noha éppen ez tűnt a leggyorsabbnak. Ezért is szegődtél hozzá.
(…)

62. oldal, Murphy (kis)asszony vásárlástana

BROWN ASSZONY TOVÁBBI KÖNYVBARÁTTÖRVÉNYEI
Ha megveszed a könyvet teljes áron, rákerül a könyvbaráthálózat kedvezményes listájára.
Ha a hálózat útján veszed meg, ez a könyv lesz – töredék áron – egy másik hálózat indítóajánlata.
Ha kemény kötésben veszed meg, fűzve is kapható lesz.
Ha fűzve veszed meg, leértékelve is kapható lesz.
Ha leértékelve veszed meg, rábukkansz a bolhapiacon.

64. oldal, Murphy (kis)asszony vásárlástana