Shakespeare ​és a fekete álarcos (Idődetektívek 21.) 3 csillagozás

Fabian Lenk: Shakespeare és a fekete álarcos

London, 1594. William Shakespeare legújabb darabja, a Romeo és Júlia előadásán lángra kap a függöny, magát az írót pedig később megtámadják a sötét utcán. Az idődetektíveknek nincs könnyű dolguk, hiszen Shakespeare-nek jócskán vannak irigyei, akik szívesen látnák a nép körében közkedvelt szerző bukását…

Scolar, Budapest, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632447148 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert

Ács_Milán
Fabian Lenk: Shakespeare és a fekete álarcos

Aranyos kis történet, ami ugyan gyerekeknek szól, de felnőttként is teljes mértékben élvezhető.
A könyv borítója és a könyvben található illusztrációk nagyon tetszetősek. Ugyan a belső illusztrációk lehettek volna akár színesek is.
A történet, amely négy barát időutazásáról és kalandjairól szól, véleményem szerint teljesen leköti az olvasó figyelmét, legyen az gyerek vagy felnőtt. Nagyon jó volt, hogy a mese elemei keveredett valós történelmi eseményekkel. Könnyen olvasható kis könyvecske, érthető és élvezhető stílusban.
Ajánlom gyereknek és felnőttnek egyaránt!

nagara
Fabian Lenk: Shakespeare és a fekete álarcos

Ez most nem nagyon tetszett, bár a forma és tartalom a szokásos – Tempuszos időutazás, rejtélyek kibogozása, leleplezés, stb.

PTJulia P
Fabian Lenk: Shakespeare és a fekete álarcos

Shakespeare világába repülünk a három tizenéves főhőssel. A korrajz ismét remek, pont elég a 10-14 éveseknek, és izgalmasan közel hozza a történelemkönyvet. Shakespeare alkotói munkájába pedig ki ne akarna betekintést nyerni, főleg, ha még a színházába is elmehetünk, és esetleg a királynővel is találkozhatunk? Időnként szívesen fiatal hőseinkkel tartanék, hiszen még az a megnyugtató tudat is ott van, hogy biztosan visszaérkezünk a jelenbe.
Bónusz ötösért akár a Rómeó és Júlia mellé, akár egy középkori töriórára én biztos beajánlanám, ha tanítanék…

nagara

Londonban ködös őszi időjárás fogadta a barátokat. A levegő párás volt, tele idegen illatokkal.

Kapcsolódó szócikkek: köd · ősz

Idődetektívek sorozat · Összehasonlítás