Mozart ​és a kottatolvajok (Idődetektívek 17.) 39 csillagozás

Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Az idődetektívek visszautaznak az időben, hogy meglessék, milyen volt Mozart, a csodagyerek élete. Sikerül elintézniük, hogy csembalóórákat vehessenek Leopold Mozarttól, és barátságot kötnek az ifjú Wolfganggal. Ennek a barátságnak azonban hamarosan vége szakad, amikor Julian és Leon megpróbálják ellopni Mozart első vígoperájának partitúráját. Ugyanis valaki elrabolta Kimet, és váltságdíjként ezt követeli tőlük. Az idődetektívek a fiatal Thomas Linley-re, a szintén csodagyereknek számító hegedűsre gyanakodnak…

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2023
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635097548 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert
Scolar, Budapest, 2016
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445496 · Illusztrálta: Almud Kunert
Scolar, Budapest, 2015
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445496 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert

Kiss_Julianna>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Mozart korában, a bécsi udvarban jártam. Megismertem a barátokkal az ifjú, tehetséges zeneszerzőt. Akit csodagyereknek tartottak. de volt aki ezt nem tudta elfogadni, ezért mindent elkövetett, hogy bebizonyítsa az apja írta helyette a buffát. De a három jó barát leleplezte az ármánykodót. A szokásos nyomozós történet volt.

fülcimpa>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Laza, könnyed kis mese, és ha azt nézem, hogy kriminek titulálták, nos volt kés, üldözés, emberrablás, stb, stb. Mozart pedig… igazán jól van ábrázolva, valahogy így képzelem el én is őt gyermekkorában.
A könyvecskének története van. Múlt tanév végén könyvjutalomban részesültek iskolánk versenygyőztesei. Igyekeztem úgy válogatni a zenei témájú könyveket, hogy akik kapják, passzoljon a hangszerükhöz, a korukhoz, a személyiségükhöz.
Minap két kis pici hegedűs jött velem szemben a folyosón, mindketten Mozartos krimi tulajdonosok.
Párbeszéd:
– Sikerült elolvasni a nyáron, gyerekek?
– Igeeeeen! (kórus)
– No, és hogy tetszett? Milyen?
– Nagyon tetszett! (kislány1)
– Nekem is! (kislány2)
– Nagyon kíváncsi vagyok rá, melyikőtök adja kölcsön hétvégére?
– Hát…. én még csak félig olvastam el… (kislány2)
– Ja? És a feléig tetszett, akkor így kell érteni. :)
– Én elhozom! És szívesen odaadom! (kislány1)

Két napra rá elém toppant a kislány1 „hoztaaaam” felkiáltással, elővette a vállra akaszthatós vászontáskájából és mosolyogva átnyújtotta. Megígértem, hogy hétfőn visszaadom neki. Később összefutottam az édesanyjával, mondtam megkaptam a könyvecskét. Anyuka jó olvasást kívánt, ő is elolvasta, igazán szórakoztatónak találta.
Na, ha egy könyv érdekes, akkor így jár kézről kézre.

Homolya_H_Tímea P>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Ez a kötet jobban tetszett, mint a Napkirály idejében játszódó. Kicsit izgalmasabbra is sikeredett, hisz spoiler, a fiúkat pedig lopásra kényszerítik.
Mozart és családja szimpatikus, a gyerek Wolfgangot nagyon kedves fiúnak jeleníti meg, pont olyannak, mint minden más korabeli gyereket.
És a nevek is olvashatóbbak ^^

Paulina_Sándorné P>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Újabb érdekes korszak, idő. Mozart aranyos fiú volt, egy zseni. Az ember hajlamos elfelejteni, hogy egy felnőtt is volt valamikor gyerek. Jó volt olvasni arról, hogy Mozart tudott igazi gyermekként is viselkedni, játszani. Izgalmas és egy kicsit veszélyes kalandba kerültek a gyerekek, de ismét ügyesen vették az akadályokat.

LeZsu >!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Sokszor hallgatok Mozartot, így nem volt kérdés, hogy ez a történet mielőbb elolvasásra fog kerülni a sorozatból.
Döbbenetes, milyen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt Fabian Lenk. Ez is egy fantasztikus történet. Mozart első vígoperájának partitúrája körül forognak az események, miközben tanulhatunk a korról, a zenéről, bajtársiasságról. Tökéletes alkotás, izgalmas, kalandos, és több van benne annál, mint ami a felszínen látszik. Kell ennél több?

m6tika >!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Ötletes történet. Bár én „túlkoros” vagyok hozzá, biztosra veszem, hogy gyerekfejjel nagyon izgalmasnak találtam volna. Mozart rokonszenves csodagyerekként jelenik meg, és megismerhetjük hogyan maradhat meg a barátság egészséges mértékű rivalizálás mellett is. A leírások a korabeli Bécsről és az akkori hétköznapi emberek életéről színessé teszik a történetet, de nem lassítják le. Az ilyen történetek remekül alkalmasak arra, hogy felkeltsék a gyerekek érdeklődését a történelem iránt.

nana1>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Cuki gyerekeknek való könyv. És krimibe oltottan ismerteti meg a gyerekekkel Mozart életének egy szeletét. Ilyen formában biztosan hamarabb megragad a fejekben a történet, mint egy száraz leírásból.

kzsk>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Az ötlet jó és alapvetően szívesen olvastam, de valahogy mégse volt az igazi. Először azt gondoltam, hogy lehet, hogy kisebbeknek szól, mint gondoltam, de aztán volt néhány erősebb jelenet, ami meg szerintem sok egy kisebb gyereknek. Valamennyire persze izgalmas volt, de néhol mégis összecsapottnak éreztem a történetet. Valamiért a címben lévő detektív szó miatt többet vártam a könyvtől. Nem rohanok a következő részért a sorozatból, de azért még nem ástam el véglegesen.

Nagy_Emese95>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Egy zenei gyerekkönyv, ami végre engem is lekötött, így kell ezt csinálni, nem életrajzi adatokat pufogtatunk jól illusztrált köntösben, hanem aktív, mesebeli lénnyé varázsoljuk (itt jelen esetben) Mozartot. Minden alsósnak ajánlanám :).

SmartLau>!
Fabian Lenk: Mozart és a kottatolvajok

Nekem nagyon tetszett ez a könyv. Aki szereti a krimit, estleg Mozartot annak feltétlenül el kell olvasnia!

Ha a címe nem is mutatja, ez egy krimi a bécsi klasszicizmus korából. Az Idődetektíveknek több könyvük is van és mindegyikben más-más időbe mennek vissza.

A könyvnek van valóságalapja is, de vannak benne kitalált részek is hogy izgalmas legyen a könyv. A könyvben közelebbről megismerhetjük Mozartot és a klasszicizmus korát. Így elsőre úgy tűnhet, hogy az egész a klasszicizmusról szól, de egyébként semmi zenetörténelemről nincs szó benne(különben én se biztos, hogy elolvasnám). A könyvben egyébként vannak érdekes dolgok(pl. mi Mozartnak a TELJES neve és hogy abból hogy lett Wolfgang Amadeus Mozart, ….). Nemcsak Wolfgangról van szó benne, más csodagyerekek is szerepelnek benne(akik a való életben is csodagyerek voltak), Wolfgang családját is bemutatja…

Vannak benne csavarok, elemek, amik nagyon érdekessé és izgalmassá teszik.

Nekem nagyon tetszett(bár kevés olyan könyv van ami nekem nem tetszik), ezt is csak ajánlani tudom.

Andii123>!

A rendőrök elvezették Affligiót és az Árnyak Fejedelmét.
– Micsoda hihetetlen történet – ámult Wolfgang csillogó szemmel. – Igazán nagy hálára köteleztetek.
– Azért tettük, mert a barátaid vagyunk – mondta Kim kedvesen.
– Holnap megünnepeljük, hogy ez a história szerencsés véget ért! – mondta Leopold Mozart.- Méghozzá a fekete Medvében. De ezúttal nem felszolgálók lesztek, hanem a vendégeim!

Idődetektívek sorozat · Összehasonlítás