Marco ​Polo és a Titkos Szövetség (Idődetektívek 3.) 38 csillagozás

– Izgalmas krimi
– Kalandos utazás a múltba
– Hiteles történelmi háttér
– Szószedet, a korszak jellemző kifejezéseivel
– Függelék a történelmi tényekről

Julian, Kim és Leon bűnözők nyomát kutatják a múltban. Ám az időutazások nem veszélytelenek…

A titokzatos idő-tér időszámításink szerint 1275-be, a mongóliai Kambaluk városába repíti a kis detektíveket. Valaki meg akarja mérgezni Marco Polót, a hírneves európai felfedezőt, aki a Selyemutat bejárva Kubiláj kán hatalmas birodalmába érkezett. Kit zavarhat ennyire, hogy Marco Polo találkozik és jó kapcsolatot épít ki a Nagy Kánnal? Miközben a bátor idődetektívek a gonosz összeesküvés kiderítésével foglalkoznak, maguk is életveszélybe kerülnek.

Scolar, Budapest, 2017
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443447 · Fordította: 2 Bors Ökröcske Bt.
Scolar, Budapest, 2015
154 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443447 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert
Scolar, Budapest, 2009
160 oldal · ISBN: 9789632441238 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert

Sophiechan
Fabian Lenk: Marco Polo és a Titkos Szövetség

Nagyon tetszenek ezek a kis sztorik! :)
Tényleg örültem volna, ha hasonló formában tanítják az iskolában…
A gyerekek közül úgy látszik, most Kim állt a talpára, de ők hárman tesznek ki egy teljes rafinált felnőtt szereplőt. :D A macska meg többezer éves bölcs cukiság, ahogy nézem. A sztori egyszerű, nekem már elején leesett, hogy ki lesz a főkolompos.
Úgy látszik, hogy velük csak a baj van, minden korban és térben.
Megoldották a rejtélyt, majd hazajutottak, úgyhogy a kalandos utuk ismét véget ért. :) Várom majd, hogy mi lesz a következő részben.

ppayter
Fabian Lenk: Marco Polo és a Titkos Szövetség

Kellemesen olvasmányos, alapvetően gyerekek számára írt történet; akció, krimi és tudásanyag is ehhez mérten szerepel.
A történelmi részét nem érdemes szó szerint venni (nem igazán spoiler): A kereszténységet nem akarta terjeszteni Kubiláj, ellenben a buddhizmust igen. A tengrizmus/samanizmus nem gonosz „vallás” és a gyakorlói sem voltak a múlthoz megátalkodottan ragaszkodó alakok, sokkal inkább átlagemberek. A „titkos szövetség” nem létezett és Marco Poloval sem történt ilyen eset, mint a könyvben.
Ettől függetlenül persze jó kis sztori, a 9-12 év közötti gyerekek imádni fogják a többi részével együtt :)

Bővebben a blogbejegyezésemben: http://kultnaplo.blogspot.com/2010/12/fabian-lenk-marco…

szabszev
Fabian Lenk: Marco Polo és a Titkos Szövetség

Nagyon tetszett ez a „gyerekkrimi”, szerintem az igazi nagy felnőtt történelmi regények és krimik méltó előkészítése. A kor is érdekes, Marco Polo egy számunkra eléggé kevéssé ismert világba látogat el. A gyerekek egy gyilkosságot is megakadályoznak és közben jobban megismerkednek ezzel a korral és emberekkel. Nagyon hasznosnak találtam a szószedetet is, főleg, hogy a szövegben dőlt betűkkel még ki is voltak emelve a szavak. Szerintem két csoportnak különösen ajánlható: azoknak, akik szeretik, illetve akik utálják a törit. Az elsők olvasmányosan beleélhetik kicsit magukat az adott történelmi korba, utóbbiak pedig megtapasztalhatják, hogy a töri nem csak az a száraz anyag lehet, amit a suliban tanulnak!

Klaudia_Kispál

– Marco Polo biztosan egy csipetnyi sáfránnyal fizetett volna – jegyezte meg.
– Valószínűleg igen – nevetett Leon. – A fizetésről jut eszembe, Kambalukban senki sem tett ajánlatot, hogy megvegye tőlünk Kimet… pedig azt olvastam, ott jó árat fizetnek a fiatal feleségekért… Egyetlen nyomoronc tevét sem ajánlottak fel érted, Kim!
Kim megdobta a fiút a kis papíresernyővel, amely a fagylaltkelyhét díszítette.
– Tudod, az a helyzet, hogy nem vagyok megvásárolható, Leon – mondta nevetve. – És ezt valószínűleg az ottani emberek is látták rajtam. De szerintem ezt neked tudnod kellene, hiszen régóta ismersz!
Leon mosolygott: – Jó, jó, csak vicceltem! Mindannyian tudjuk, hogy te egyszerűen megfizethetetlen vagy!

Klaudia_Kispál

Négy barát és egy közös titok: a cserfes Kim, az okos Julian, a sportos Leon és a rejtélyes egyiptomi macska, Kija. Az ő birtokukban van a Szent Bertalan bencés kolostor régi könyvtárának kulcsa. Ez a könyvtár rejti a Tempuszt, a félelmetes idő-teret, ahonnan bárki a múltba utazhat.

Idődetektívek sorozat · Összehasonlítás