Az ​utolsó lovag (Idődetektívek 29.) 9 csillagozás

9 éves kortól
– Izgalmas krimi
– Kalandos utazás a múltba
– Hiteles történelmi háttér
– Szószedet a korszak jellemző kifejezéseivel
– Függelék a történelmi tényekről

Julian, Kim és Leon bűnözők nyomát kutatják a múltban. Ám az időutazások nem veszélytelenek…
Füssen, 1508. Az idődetektívek I. Miksa német-római császár udvarába utaznak. Az uralkodót „az utolsó lovag”-ként emlegetik a történelemkönyvek. Miksa egy nagy lovagi tornát rendez, amelyen a barátok szeretnének jelen lenni. De a díjátadó ünnepségen óriási riadalom támad: valaki egy nyílvesszőt lő a lelátóra, amely a császár és a püspök feje mellett fúródik a fába. Vajon melyikük volt a célpont, és miért?

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635093847 · Fordította: Izsó Zita

Kiss_Julianna>!
Fabian Lenk: Az utolsó lovag

Reneszánsz korban jártam. Érdekes volt olvasni a lovagi játékokról. Természetesen az ármány, cselszövés, gyilkossági kísérlet sem maradhatott el. De a három, (bocsánat Kija,) a négy barát sikeresen megakadályozta ezt.

Homolya_H_Tímea P>!
Fabian Lenk: Az utolsó lovag

Ezuttal nem az ókorba látogattunk, aminek nagyon örültem. I Miksa császár és a lovagi játékok korába csöppentünk, ahol az intrika sem maradhatott el.

LeZsu>!
Fabian Lenk: Az utolsó lovag

Nagyon izgalmasra sikerült ez a rész is. Nem gondoltam volna, hogy lesz olyan könyv, ami lovagi tornáról szól és végig fogom olvasni. Fabian Lenk ezt is elérte.

PTJulia P>!
Fabian Lenk: Az utolsó lovag

A lovagi tornák korába utazunk, ahol – a szokottól eltérően – nem feltétlenül a megmentendő személy a leszimpatikusabb. A kemény valóság ismét – izgalmas köntösben tálalva.