Az ​athéni arany istennő (Idődetektívek 27.) 11 csillagozás

Fabian Lenk: Az athéni arany istennő

Athén, időszámításunk előtt 438-ban. Az idődetektívek részt vesznek a Parthenón felszentelésén. Ám az ünnepség végén kiderül, hogy a templom aranyának nyoma veszett. Agapétosz, az idős arkhón magát Periklészt, az építkezés megrendelőjét gyanúsítja a lopással. Vajon a gyerekek be tudják bizonyítani az ártatlanságát?

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2020
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635092086 · Fordította: Izsó Zita

Kiss_Julianna>!
Fabian Lenk: Az athéni arany istennő

Most Athénban voltam a három jó baráttal. Izgalmas kalandokban volt részem. A Parthenón aranya eltűnik. A gyerekek nyomozásba kezdenek.
Most is izgalamas, rejtélyes történetet kaptam.

Homolya_H_Tímea P>!
Fabian Lenk: Az athéni arany istennő

Egyiptom után Athén felé vettük az irányt, szintén az ókorban. Athéné isten aranyszobrát és a Parthenon építését ismerjük meg, valamint a baràtok megakadályozzák az aranylopást.
Ez a könyv egy kicsit más volt nekem a többihez képest, kicsit összecsapott hatást keltett.

Aldara>!
Fabian Lenk: Az athéni arany istennő

Kiskori kedvencem az Idődetektívek sorozat, részben emiatt is imádom a törit. Ennek okán voltak elvárásaim, amiket szerencsére hozni is tudott, jó volt visszacsöppenni az időutazások világába.
A trió athéni kalandjából is nagyon sok új információt megtudtam az ókorról, szokás szerint. A szószedet az idegen szavakról is segítség volt a történet, korszak megértésében. A Parthenónt pedig szívesen megnézném. :)
Akkor miért vontam le egy fél csillagot? Nos, érződött hogy a 9 -11 éves korosztálynak szánták, egyszerű az írásmód, a bűntény elkövetőjét is hamar ki lehet találni.
Végszó: nem csalódtam az Idődetektívekben, ugyanolyan remek történelmi kaland, mint a sorozat többi része!

NyZita>!
Fabian Lenk: Az athéni arany istennő

Nnnna ez egy nagyon jó kötet ebben az amúgy is szuper sorozatban. A nyomozás is érdekes, a három gyerek kalandjai az éjszakai Athén utcáin pedig még felnőtt fejjel olvasva is kimondottan izgalmasak. Ki lopta el a Parthenón aranyát? Maga a derék Periklész? Valamely riválisa? A helyi piaci fosztogatók? A sunyi szakácsnő? A baráti hármas (illetve ha a brilliáns macskát is belekalkuláljuk, akkor négyes) ezúttal is semmi perc alatt a végére jár a rejtélynek. Bár addig még befogják őket templomot takarítani, zöldséget pucolni, olajos amforákat cipelni, sőt még a rabszolgaság réme is meglegyinti őket. Remek kis krimi az ifjabb korosztálynak.

Idődetektívek sorozat · Összehasonlítás