A ​Vörös Bosszúálló (Idődetektívek) 30 csillagozás

Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Róma időszámításunk szerint 80-ban. Titusz császárt támadások fenyegetik. Ki lehet a titokzatos íjász? Ki akarhat véget vetni a véres a gladiátorjátékoknak? Az idődetektívek nyomozni kezdenek a Vörös Bosszúálló után, s közben bejárják Róma minden zegzugát, s bepillantást nyernek a legádázabb küzdelmek színhelyéül szolgáló aréna, a Colosseum titkaiba is.

Eredeti mű: Fabian Lenk: Der rote Rächer

Scolar, Budapest, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443461 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert
Scolar, Budapest, 2012
Scolar, Budapest, 2010
160 oldal · ISBN: 9789632441573 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert

marta_melyi
Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Talán az eddigi legjobb az Idődetektívek közül.
Szeretem ezeket olvasni, talán mert közben rengeteg minden ragad rám, hogy miben voltak, mit ettek, hogyan teltek a napjaik (ez színtiszta töri) és persze kikapcsol.

Siberian_girl
Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Töri Tz előtti kis felüdülésként olvastam. (Mitnemondjak, váratlanul segített ) Viccesnek vicces volt, izgalmasnak izgalmas volt, rövidnek rövid volt és fogalomdúsnak is fogalomdús volt. A könyv végén lévő mini-szótár rengeteget segített, ami nagyon is jól jött.

Bódizs_Boróka
Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Nem volt rossz, de nem is az én stílusom. Voltak benne olyan részek, amiket egy picit untam, de egyébként jó könyv! (:

szabszev
Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Ez a rész is nagyon izgalmas könyv, nagyon jó kis leírás az ókori Róma életéről, illetve a gladiátorviadalokról. Igazán érdekes, de történelmi ismeretterjesztő könyvnek is szuper! Az biztos, ha kicsit nagyobbak lesznek a gyerekeim, ezt a sorozatot olvasni fogják, hiszen érdekesen tálal sok-sok tudnivalót. Általános iskolában kiegészítő olvasmányként ajánlanám a nebulóknak, hogy megszeressék a törit!

Annamaria_Nagy_Korodi
Fabian Lenk: A Vörös Bosszúálló

Nagyon tetszett ez az izgalmas regény. A 9 éves lányommal ketten olvastuk, esténként. Fiatalabbaknak nem is igen ajánlom, mert azért a gladiátor-életre jellemző módon sok benne a vér és a halál. Ennek ellenére faltuk a fejezeteket és érdekes volt a vége is. Kimondottan szórakoztató regény, a sokadik már ebből a sorozatból számunkra, ajánlom. Azért vettük kézbe, mert idén Rómába terveztünk kirándulni és be is váltotta az elvárásokat, nagyon sok helyszínt felismertünk a regényből és a gyerekek jobban megértették úgy az akkori mint a jelenlegi helyzetet. Tíz éveseknek való szinten ugyan, de a történelmi hűség viszonylag megbízható formája jellemző a könyvre.