A ​vikingek varázskardja (Idődetektívek 4.) 34 csillagozás

Fabian Lenk: A vikingek varázskardja

A bátor időutazók ezúttal a középkori Észak-Európába, a félelmetes harcosok hírében álló vikingek korába „repülnek”, az időszámításunk szerinti 965-ös évbe. Titokzatos támadások érik Hedeby békés lakóit – vajon sárkányhajóikat és merész harcosaikat tényleg a gonosz mitikus lények, a trollok fenyegetik? A viking vezér, Erik megszerzi Odin isten kardját, hogy megvédje és hatalmassá tegye népét. De a mágikus kard óvja-e a birtokosát, vagy inkább veszélybe sodorja az életét? A kis nyomozók fényt derítenek minden titokra…

Scolar, Budapest, 2015
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443454 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert
Scolar, Budapest, 2012
154 oldal · ISBN: 9789632443454 · Fordította: Sárossi Bogáta
Scolar, Budapest, 2010
156 oldal · ISBN: 9789632441481 · Fordította: Sárossi Bogáta · Illusztrálta: Almud Kunert

Sheeana
Fabian Lenk: A vikingek varázskardja

Elég jó, a gyerek olvassa ezt a sorozatot, időnként én is elolvasok egyet. Szerintem pont jó egy önállóan már biztosan olvasó gyereknek kezdő olvasmányokként. Van benne izgalom, rejtély mértékkel, valamint az egyes történelmi korok leírása ismeretterjesztő jelleggel bír. A fiam szereti olvasni, izgalmasnak találja(most volt harmadikos).

Bódizs_Boróka
Fabian Lenk: A vikingek varázskardja

Ez egy nagyon jó könyv, és én nagyon szeretem. Legjobban Kim karaktere tetszett, mert sok dologban egyetértek vele.

szabszev
Fabian Lenk: A vikingek varázskardja

Egy újabb szuper rész a sorozatból. Nagyon tetszett az vikingek élete is, illetve egy kicsit a hitviláguk is bemutatásra került: trollok, elfek, istenek. Nehéz élet lehetett abban a korban is, és nagyon más, mint most. Talán azok, akik elolvassák ezt a könyvet elfelejtik a előítéletet, hogy a vikingek csak fosztogató, hódító banda volt…

Szinna
Fabian Lenk: A vikingek varázskardja

Közös olvasás a gyerkőkkel. Persze én a többet ők a kevesebbet. A könyv aranyos, nem izgultuk halálra magunkat, viszont a kor megjelenítése klassz, történelmi ismeretek szerzésére mesés formában remek.

Idődetektívek sorozat · Összehasonlítás