A ​zöld macska 69 csillagozás

Fábián Janka: A zöld macska

Aranymálinkó királylány, szüleinek huszonegyedik gyermeke már születésekor ország nélkül marad. Tündér keresztanyja azonban tudni véli, hogy messze-messze, a Huszonegyedik Országban egy gyermektelen uralkodópár szívesen befogadná a száműzött királylányt. Aranymálinkó álruhát ölt, és útnak indul, hogy megkeresse ezt az országot. Útja során sok barátja és segítője akad: egy titokzatos, varázserővel bíró zöld macska, egy kis tarka kutya, egy rigó és két derék halász, Benedek és Elek.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Ulpius-ház, Budapest, 2012

Sippancs P>!
Fábián Janka: A zöld macska

Elbűvölő és szívmelengető mese, ahol a klasszikus némi modern elemmel (pl. környezetszennyezés) is keveredett.
Nekem tetszett.

Zsuzsanna_Makai>!
Fábián Janka: A zöld macska

Oké, hát én ezt imádtam!
Baromi jó volt!
Benedek Elek is imádta volna!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Fábián Janka: A zöld macska

Aranyos kis szösszenet volt, tetszett, igaz hogy kihívások miatt kellett elolvasnom, de mindenképpen érdemes volt. Lehet hogy ezek után elolvasom a hazai szerző más műveit is.
Imádni való volt Aranymálinkó királykisasszony, jószívű, állatszerető, mindig jóra törekvő leányka volt és igazán kedvemre való volt a könyv befejezése is. Aranyos mese volt.

dwistvan P>!
Fábián Janka: A zöld macska

Nagyon kedves környezetvédelmi mese. Fábián Janka izgalmas – történelemmel átszőtt – élettörténeteket tud írni, de ki gondolta volna, hogy környezetvédelemmel átszőtt mesét is ilyen jót tud írni. A mese mindig rövid, mint ez is. De tanulságos is egyúttal. A kibontakozó történet olyan részletgazdag színes elevenséggel tárul elénk, mint ahogy Fábián Janka mindig fogalmaz. A gyerekek örülnének, ha több mesét is írna nekik.

Cukormalac>!
Fábián Janka: A zöld macska

Fábián Janka alapvetően nem az én szerzőm és egyelőre csak a legújabb könyveit olvastam, viszont ezt az egy levegővel is elolvasható, gyermekeknek szóló történetét mindenképpen szerettem volna megismerni. Azon kívül pedig, hogy aranyos, hát nem sok mindent tudok elmondani róla. Kis keresés után könnyedén fellelhető egy bizonyos oldalon – amit könyvtárnak azért nem neveznék –, a néhány A4-es lap pedig egy percek alatt elolvasható mesét rejt. A történet egy korrekt, gyerekek számára teljes mértékben emészthető, huszonegyedik századi műmese unásig ismételt népmesei elemekkel és pici környezetvédő – érted, zőőőd macska… – üzenettel – akár délutáni alvás előtt, akár esti mesének tényleg ajánlott, amolyan kirándulás-jelleggel az írónőtől.

Ulpius-ház, Budapest, 2012
Narutofan98 P>!
Fábián Janka: A zöld macska

Igazán aranyos, népmesés jelleggel megáldott könyv. Nagyon tetszett, főleg, mivel kicsiként mindig a népmeséket olvasták fel nekem elalvás előtt, főleg a Kis gömböcöt. Visszacsöppentem egy kicsit a gyerekkoromba, s igazán jól esett ez a történet.

Anó>!
Fábián Janka: A zöld macska

Tüneményes mese. Örülök, hogy „vele” fejeztem be a 2021-es évet:)
Kedvencem természetesen a címben szereplő csodálatos zöld szőrű macska volt.

Dinah >!
Fábián Janka: A zöld macska

Aranyos mese volt, olvasás közben a magyar nép esek jutottak eszembe. :)

eeszter>!
Fábián Janka: A zöld macska

Számomra egy kicsit furcsa volt ez a történet. Sok népmesei elem kapott benne helyet, de nekem inkább az tetszett, hogy szerepet kap a környezet védelmére való törekvés. Az elején az mondjuk bosszantott, hogy ugyan a szülők nagyon szeretik ezt a 21 gyereküket, de a gyerekek meg mégsem szeretik egymást? Mert milyen szeretet lenne az olyan, ahol a testvérem országában nem maradhatok???

kzsuzsu>!

– Ha minden kivágott fa helyett két új csemetét ültettek, mindig lesz elég fa a házakhoz, hajókhoz és bútorokhoz. A madaraknak is mindig lesz hol fészkelniük.

Szanya>!

Ne feledd! Igyekezz útközben minél több barátot találni, és akkor nem érhet semmi baj.

tmezo P>!

– Sajnálom, kicsi gazdám. Van, hogy még a csoda sem segíthet.

Kapcsolódó szócikkek: csoda