Milyen ​nő lesz lányodból, milyen férfi lesz fiadból? 5 csillagozás

Gyerekeink szexuális nevelése
F. Várkonyi Zsuzsa: Milyen nő lesz lányodból, milyen férfi lesz fiadból?

A szerző legújabb könyve nem egy hagyományos értelemben vett felvilágosító könyv. Inkább gyerekeink szexuális neveléséről szól, ami valójában egy hosszú, évekig tartó folyamat, nem egy páralkalmas beszélgetés, amit olyan sokan gondolnak, s amely végeztével a szülők szívéről egy nagy kő gördül le, és nyugodtan dőlnek hátra a székükben azzal az érzéssel, hogy „Na, ezen is túl vagyunk!”
Nem a hagyományos felvilágosítástól vagy prédikációtól függ, hogy milyen partner lesz gyermekünkből, hanem attól, hogy az önértékelését hogyan gondoztuk születésétől fogva.
A könyvhöz tartozó CD-n beszélgető partnere, Alkér Orsolya, azt kutatja, hogy hogyan tudunk felnőtt korukra felszabadult, örömteli szexuális kapcsolattal rendelkező gyerekeket nevelni.

Csodasuli, 2011
160 oldal · ISBN: 9786155162008

krautwurstkinga>!
F. Várkonyi Zsuzsa: Milyen nő lesz lányodból, milyen férfi lesz fiadból?

Ugyan nem ad konkrét tanácsot, hogy mit és hogyan mondjunk gyerekeinknek a szexuális felvilágosítás témakörben, de nem is ez a célja. Érdemes elolvasni, sok hasznos információt tartalmaz arról, hogy mennyi minden, akár apróságok is befolyásolhatják, hogy milyenek lesznek majd nőként és férfiként a gyerekeink.

Zsaklin83>!
F. Várkonyi Zsuzsa: Milyen nő lesz lányodból, milyen férfi lesz fiadból?

Inkább csak általánosságban ölel fel témaköröket a könyv.Kicsit másra számítottam.Gyakorlatiasabb könyvnek gondoltam,de ennek ellenére érdemes elolvasni akinek van gyermeke mert van pár dolog ami még számomra is újdonság volt gyermekvédelmi végzettségem mellett.