Hajnali ​takarodó 3 csillagozás

F. Scott Fitzgerald: Hajnali takarodó

A könyvben olvasható tizennyolc elbeszélés a negyedik és egyben az utolsó olyan kötet, melyet F. Scott Fitzgerald még életében állított össze. A komoly, mélyenszántó gondolatok mögött Fitzgerald elbeszéléseiben szinte mindig, ott húzódik a huncut tréfa, a nevetés, a humor és az önirónia.

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2015

calmovato>!
F. Scott Fitzgerald: Hajnali takarodó

Nem volt egyszerű. Közel sem azért mert rossz lenne, csak mély volt. Nem spoilerezek, ha valaki elolvassa, tudni fogja miről beszélek. Akik már jártasak Fitzgerald novelláiban, pontosan tudják mennyire le-föl tud rángatni a világa, épp ezért kell mindig alkalmas időpontot találni arra, hogy forgassuk a könyveit.
A végén egy tehetetlen embernek éreztem magam, aki csak ült, és fogalma sem volt róla mi történt vele. Részemről fantasztikus élmény volt.

Mary_J>!
F. Scott Fitzgerald: Hajnali takarodó

Nagyon nehézkesen álltam neki ennek a könyvnek, valamiért Fitzgeraldot is kerültem eddig, de végül rám cáfolt teljesen. Szinte azonnal beszippantott, a légkör a kor, a hangulat. A novellák összetettek voltak és több többé-kevésbé össze is függött, ezek, a Basil novellák is tetszettek a legjobban.