Karmazsin ​varázslat (Bűbájos boszorkák 3.) 33 csillagozás

Óvakodj a gonosz színétől
F. Goldsborough: Karmazsin varázslat

Prue, Piper és Phobe megannyi harc után végre a megérdemelt, démon-mentes időszakot élvezik. Nem tudják azonban , hogy egy warlockcsoport vadászik rájuk. Azt sem tudják, hogy az egyik warlock már be is épült az életükbe, barátnak álcázza magát…És nem ismerik a csoport tervét sem:meg akarják fosztani őket a varázserejüktől, akár az életük árán is! A Bűbájosoknak most fel kell ismerniük, hogy újonnan szerzett barátaik közül ki az,aki elárulja őket. Mert ha megbíznak olyanban, akiben nem kéne-abba bele is halhatnak.

M&C, Budapest, 2005
170 oldal · ISBN: 9637342893 · Fordította: Farkas Lívia

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

Szöszmösz_Gorkie P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Ez a rész jobb volt, mint az előző. Bár még ez sem az igazi. Kicsit jobban ki is lett dolgozva, nem tűnt annyira bugyutának, sem a nyelvezet, sem a történet.

Ezúttal egy warlock csoport igyekszik a Bűbájosok életére törni. 3 irányból igyekeznek a bizalmukba férkőzni és ellopni az erejüket. Tetszett, hogy a warlockok szemszögéből is kaptunk részeket, bele láthattunk a csoport működésébe, terveibe.

A végén egy picit túlzásnak éreztem a megszaporodott jó szereplők számát, de ettől függetlenül, érdekes volt ez a rész. Nem volt annyira vontatott, mint a Sötétség csókja és a több szálon futó cselekmény kicsit összetettebbé tette történetet. Kellemes csalódás volt az előző rész után.

M&C, Budapest, 2005
170 oldal · ISBN: 9637342893 · Fordította: Farkas Lívia

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Hát ez egy nagyon jó könyvecske volt! :D

Nekem külön tetszett az, hogy a warlockok szemszöge is megmutatkozott. Nagyon izgalmassá tette a történetet, hogy látunk jeleneteket, ahogyan szövetkeznek a Bűbájosok ellen. Fordulatos volt, romantikus, vicces és akció-dús.
A hangulata teljesen olyan volt, mint a sorozatnak, az író tökéletesen eltalálta.

Minden Bűbájos rajongónak kötelező olvasmány! :)

LadyM>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Egy arasznyival volt jobb a korábbi kötetnél, de még így is végtelenül gyenge. Egyre inkább feltűnik, hogy olyan bugyiták ezek a történetek, mintha maguk az írók sem vették volna komolyan az egészet, mert még ők is úgy gondolták volna, hogy marhaság meírni ezeket a könyveket, csak éppen jó volt meglovagolni a Charmed sikerét, és lehúzni róla még egy bőrt. Ebben a kötetben is azt éreztem, hogy a lányok sokkal butábbak és irritálóbbak, mint a sorozatban voltak. Nem hiszem, hogy a közeljövőben folytatni fogom az olvasását ezeknek a könyvecskéknek.

Kiki0926>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Első olvasásra sem voltam elragadtatva, ez most sem lett másképp. Nem is szaporítom a fölösleges szavak számát tovább. :)

BallaNóci>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Eddig ez volt a legjobb rész!
Végre betekinthettünk a warlockok gondolataiba is, hogy hogyan ármánykodnak a lányok ellen.
Végre Phoebe is nagyobb szerepet kapott és jobban megismerhettük.
Nagyon érdekes volt, hogy hogyan próbálták meg legyőzni a lányokat és tőrbe csalni. Adriennet megszerettem, kár, hogy a végén ez történt vele.
Következő?! :)

Nikky88>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Azt szeretem ezekben a könyvekben (bűbájos boszi) hogy ezek nem voltak meg
Filmesitve. Es a karakterek pedig teljesen átadják azt amit a sorozat is.

ValerinLanz P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Valamiért ezt a kötetet nem élveztem annyira, pedig ezt is olvastam már többször, ráadásul Piper van elől a borítón, és hangsúlyos szerepet kapott a cselekményben is. Maga a „krimi” része nem rossz, tehát, hogy spoiler
Prue sosem volt az a barátkozós fajta, spoiler
Phoebe flörtölős és pasimániás, ezért spoiler Na, ez a rész az, ami nem tetszett a kötetben. Jobban mondva tetszett, csak kevésnek tartottam! A végén fordult meg az a fejemben, hogy ez tényleg olyan, mint egy sorozatrész, ahol 45 percben le kell zavarni mindent, és ahol a lényegtelen szálakat nem bontják ki… pedig spoiler
Piper pedig gondoskodni szeretne valakiről, szóval spoiler
Nem kellene nagy elvárásokkal nekivágnom, mert tényleg nem lehet 180 oldalban megváltani a világot. Azért megyek tovább serényen. :)

Candymandy>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Ez a történet már jobban fel lett építve, mint az elődjei….és érdekesebb is volt. Persze, azért nem dobtam tőle egy hátast.><

Andrée P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Igaz ez még csak a harmadik bűbájos könyv a sorozatban, de ez tetszett idáig a legjobban. Az elsőt nem számolva. Ebben a könyvben annyira jól visszajött a sorozatból ismert érzés, hogy szinte láttam magam előtt filmen az egészet! Az alapötlet is jó volt a warlockokkal és a szereplők és cselekvéseik is nagyon jól és úgy voltak megírva, ahogyan azt a filmből megismerte az ember.
Ha a többi is ilyen jól megcsinált lesz, akkor ez egy tutik kis sorozat lesz!

Sznida_Nóri>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Amikor elkezdtem olvasni nagyon megtetszett, mert Phoebe végre elkezdett karatézni, és mivel az is japán mint az aikido, még idegen kifejezések se voltak benne. Nálunk is gi-nek hívják az edzőruhát és dojonak a termet. Nyilván mert japán nyelven ugyanúgy mondják mindkettőt, de azért na. Lassan olvastam ennek ellenére mert kaptam kölcsön könyvet amit illik időben visszaadni, meg valahogy elvesztettem egy időre az érdeklődésemet az olvasása közben, de így vizsga előtt 4-5 nappal minden jóval izgalmasabb mint tanulni… Úgyhogy befejeztem. spoiler Nem szerettem a sorozatban sem, hogy felbukkant néha egy-egy boszi, de vagy azonnal kinyírta egy warlock és az lett az alapja az adott epizódnak, vagy felbukkant ugyan, de aztán soha többé színét se láttuk. spoiler de a soriba is bedobhattak volna pár ilyen karit akik nem állandóan, de néha-néha felbukkannak és boszik, és akik gyakorolják is a boszorkányságot.

– Boszik akarunk lenni.

Ninácska P>!

– Fura szag van itt, és a kaja is elég okádék, de egyébként rendben van.

Ninácska P>!

– Most már az enyém vagy.

BubbleTea>!

Piper gyengeségét és rémületét felváltotta a harag. A csoport vezetőjéhez fordult.
– Ki vagy te? – követelte a választ. – Miért csinálod ezt velünk?
– Szólíts Mesternek – utasította a vezetőt.
– Minek a Mestere vagy? – civódott Piper. – A hülye farsangi jelmezeké?

BubbleTea>!

Hát jó, gondolta Phoebe, a szerelem néha fáj. Főleg, ha az ember boszorkány.

– Szeretek főzni.

Ninácska P>!

A Mester egy sötét bársonnyal letakart oltár előtt állt.

Ninácska P>!

– Szóval, szeretnél egyetemre jelentkezni?
A lány keserűen felnevetett.
– Nem, előbb szeretnék egy munkát, mielőtt még ingyenlevesért kéne sorba állnom.

Ninácska P>!

Zöld, mint a fű, zöld, mint az óceán hulláma,
Legyen háló a fény, s bűnhődjön, ki tőrt emelt a lányra.
Zöld a fény, zölden is kanyarog,
Az idők végezetéig kösse e warlockot.

88. oldal - Karmazsin varászlat (M&C Kft., 2005)

Ninácska P>!

Azt mondtam, két lány mentora vagyok? Helyesbítek, inkább két és fél!

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás