Karmazsin ​varázslat (Bűbájos boszorkák 3.) 41 csillagozás

Óvakodj a gonosz színétől
F. Goldsborough: Karmazsin varázslat

Prue, Piper és Phobe megannyi harc után végre a megérdemelt, démon-mentes időszakot élvezik. Nem tudják azonban , hogy egy warlockcsoport vadászik rájuk. Azt sem tudják, hogy az egyik warlock már be is épült az életükbe, barátnak álcázza magát…És nem ismerik a csoport tervét sem:meg akarják fosztani őket a varázserejüktől, akár az életük árán is! A Bűbájosoknak most fel kell ismerniük, hogy újonnan szerzett barátaik közül ki az,aki elárulja őket. Mert ha megbíznak olyanban, akiben nem kéne-abba bele is halhatnak.

M&C, Budapest, 2005
170 oldal · ISBN: 9637342893 · Fordította: Farkas Lívia

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

cicus61 P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Megint egy jó kis történet a boszikról. Amikor nagy a csend és nyugalom, akkor az nem jelent sok jót. Sokszor belefutnak abba, hogy olyan emberekben bíznak, akiben nem kéne, de ez előfordul velünk is, csak nekik az életük múlhat rajta. Tényleg jó volt, hogy a warlockok oldalát is megismerhettünk, ahogy felkészülnek a boszik elpusztítására. spoiler Nagyon tetszett.

Gorkie P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Ez a rész jobb volt, mint az előző. Bár még ez sem az igazi. Kicsit jobban ki is lett dolgozva, nem tűnt annyira bugyutának, sem a nyelvezet, sem a történet.

Ezúttal egy warlock csoport igyekszik a Bűbájosok életére törni. 3 irányból igyekeznek a bizalmukba férkőzni és ellopni az erejüket. Tetszett, hogy a warlockok szemszögéből is kaptunk részeket, bele láthattunk a csoport működésébe, terveibe.

A végén egy picit túlzásnak éreztem a megszaporodott jó szereplők számát, de ettől függetlenül, érdekes volt ez a rész. Nem volt annyira vontatott, mint a Sötétség csókja és a több szálon futó cselekmény kicsit összetettebbé tette történetet. Kellemes csalódás volt az előző rész után.

M&C, Budapest, 2005
170 oldal · ISBN: 9637342893 · Fordította: Farkas Lívia
Homolya_H_Tímea P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Újabb nosztalgia-vonat. Most már ennyi könyvvel a hátam mögött annyira nem varázsol el, de megvan az a 2000 évek fílingje ☺

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Hát ez egy nagyon jó könyvecske volt! :D

Nekem külön tetszett az, hogy a warlockok szemszöge is megmutatkozott. Nagyon izgalmassá tette a történetet, hogy látunk jeleneteket, ahogyan szövetkeznek a Bűbájosok ellen. Fordulatos volt, romantikus, vicces és akció-dús.
A hangulata teljesen olyan volt, mint a sorozatnak, az író tökéletesen eltalálta.

Minden Bűbájos rajongónak kötelező olvasmány! :)

Libricica>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Egy újabb bűbájos regényt olvastam ki, ami kicsit hozzátett a sorozathoz.
A démonmentes időszakot élvező boszikra olyan veszély leselkedett, ami várható volt, hogy őszintén mondjam – hiszen minden csoda három napig tart. Néhány szereplőről egyértelműen meg lehetett állapítani, hogy melyik oldalon állnak – egy kivétel volt, mégpedig Phoebe démona.

A warlock csoport is érdekes volt, hogy az ő szemszögüket is láthattuk. Bár a vezért valahogy nem tudtam komolyan venni – főleg, hogy nagyjából első feltűnésekor egyértelművé tette, hogy ő az, valamint ezzel lebuktatott egy másik warlockot is.

Nem volt rossz, hozta a hangulatot, nagyon is – Prue itt is idegesített. Kicsit hiányolom azt, hogy legyen valami jelzés, hogy nagyjából hol tartunk a sorozathoz képest. Illetve hiányoztak nekem a történetből a rendőrök (Darryl és Andy ha itt még él). Jut eszembe spoiler

Kiki0926>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Első olvasásra sem voltam elragadtatva, ez most sem lett másképp. Nem is szaporítom a fölösleges szavak számát tovább. :)

KyraRose>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Nagyon tetszett a könyv hangulata. Érdekes volt a rossz fiúk szemszögéből is olvasni a történet egy részét. Örülök, hogy Phoebe kicsit jobban ki tudott bontakozni ebben a történetben.

Nikoletta_Benkő P>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Nagyon jól megírt történet,csak kár, hogy megint ilyen rövid. Imádtam a sorozatot, ahogy a könyvet is. Hozta a sorozat stílusát és hangulatát. Teli izgalmakkal.

BallaNóci>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Eddig ez volt a legjobb rész!
Végre betekinthettünk a warlockok gondolataiba is, hogy hogyan ármánykodnak a lányok ellen.
Végre Phoebe is nagyobb szerepet kapott és jobban megismerhettük.
Nagyon érdekes volt, hogy hogyan próbálták meg legyőzni a lányokat és tőrbe csalni. Adriennet megszerettem, kár, hogy a végén ez történt vele.
Következő?! :)

Candymandy>!

F. Goldsborough: Karmazsin varázslat Óvakodj a gonosz színétől

Ez a történet már jobban fel lett építve, mint az elődjei….és érdekesebb is volt. Persze, azért nem dobtam tőle egy hátast.><
spoiler

– Boszik akarunk lenni.

Ninácska P>!

– Fura szag van itt, és a kaja is elég okádék, de egyébként rendben van.

Ninácska P>!

– Most már az enyém vagy.

BubbleTea>!

Piper gyengeségét és rémületét felváltotta a harag. A csoport vezetőjéhez fordult.
– Ki vagy te? – követelte a választ. – Miért csinálod ezt velünk?
– Szólíts Mesternek – utasította a vezetőt.
– Minek a Mestere vagy? – civódott Piper. – A hülye farsangi jelmezeké?

BubbleTea>!

Hát jó, gondolta Phoebe, a szerelem néha fáj. Főleg, ha az ember boszorkány.

– Szeretek főzni.

Ninácska P>!

A Mester egy sötét bársonnyal letakart oltár előtt állt.

Ninácska P>!

– Szóval, szeretnél egyetemre jelentkezni?
A lány keserűen felnevetett.
– Nem, előbb szeretnék egy munkát, mielőtt még ingyenlevesért kéne sorba állnom.

Ninácska P>!

Zöld, mint a fű, zöld, mint az óceán hulláma,
Legyen háló a fény, s bűnhődjön, ki tőrt emelt a lányra.
Zöld a fény, zölden is kanyarog,
Az idők végezetéig kösse e warlockot.

88. oldal - Karmazsin varászlat (M&C Kft., 2005)

Ninácska P>!

Azt mondtam, két lány mentora vagyok? Helyesbítek, inkább két és fél!

Rosalind Noonan: Suttog a múlt A titkokat sohasem felejtik el

Bűbájos boszorkák sorozat · Összehasonlítás