Az ​érzelmek papnője 1 csillagozás

Pitti Katalin életútja
Ézsiás Erzsébet: Az érzelmek papnője

Kedves Olvasó! Sokat gondolkodtam azon, egyáltalán minek és kinek kell ez a könyv Rólam? Nem szükséges. Hagyjuk! De sajnáltam Ézsiás Erzsébet fáradságos munkáját, és a szemét nem bírtam nézni ilyen mondataim után. Petőfi szavai jutottak szembe: Ha nem tudsz mást, mint eldalolni Saját fájdalmad s örömed: Nincs rád szüksége a világnak… De ha segítséget nyújthatok veszteglő lelkeknek, és hitet, erőt adhatok, vállalni kell a sorsomat és megmutatni, hogy merjétek vállalni ti is! A zsákutcából ki lehet jutni, ha felismertük. Az igaz döntéseink mi magunk vagyunk, és ilyenkor az Isten munkálkodik bennünk. Ahogy Babits írja: Minden vágyad az Isten szava benned mutatva, hogy merre rendelte menned. – Pitti Katalin

K.u.K., Budapest, 2006

Ézsiás Erzsébet: Az érzelmek papnője

Pitti Katalin egy szegény családból származott. A szülei, főleg az apja szigorúan nevelte őket. Semmiben sem tűrt ellenszegülést,mindenért meg kellett küzdeniük. Ez a küzdőszellem kísérte a pályáján is. Alázattal viselkedett a színpadon. Minden szerepére teljes erőbedobással készült,a tudása legjavát adta bele. A könyv hozzászólói mind szeretettel, tisztelettel beszéltek róla.Sokan szeretik. Az színpadon sok fontos opera és operett szerepeket eljátszott. Sokszor turnézott külföldön is. Jótékonykodik is.Sajnos a magánélete nem ilyen parádésra sikeredett. Ötször ment férjhez, mind válással végződött. Nem találta meg a számítását egyik férjében sem.

pasztornenagyeva >!

Az történt, hogy a rendező, az azóta elhunyt Seregi László akart nekem udvarolni, de én mindig ódzkodtam attól, hogy összejöjjek pozícióban felettem álló emberrel, rendezővel, karmesterrel, aki irányíthatja az életemet.

pasztornenagyeva >!

Megint egy menekülés-effektus! Azért, hogy ne válasszak fölöttem levőt, választok egy szintben alattam levőt – ez visszatér az életem során.

pasztornenagyeva >!

Anyu az a típus, aki, ha végetért a szerelem, egy szál ruhában jön el – mindent otthagyott és elmenekült velem. Rosszul tette, hogy mindig szakmabelit választott férjéül, egyikük sem viselte el, hogy sikeresebb náluk!