Gombászok ​kézikönyve 9 csillagozás

Ewald Gerhardt: Gombászok kézikönyve Ewald Gerhardt: Gombászok kézikönyve

A könyv 1330 gombafaj közérthető, lényegre törő leírását tartalmazza, ezekből 1013 fajt színes felvételeken is bemutat. A fajleírásokban természetesen szerepelnek a gombafajok előfordulásával, étkezési értékével, felhasználásával, valamint összetéveszthetőségével kapcsolatos fontos információk is. A fajjellemezéseket praktikus, mindenki számára könnyen érthető, képes-szöveges határozókulcs és mikroszkópos ábrák egészítik ki, amelyek megkönnyítik az ismeretlen fajok meghatározását. A magyarországi viszonyokra átdolgozott kiadást további hazai gombafajokkal, hazai elterjedési, gyakorisági, védettségi és veszélyeztetettségi adatokkal bővítettük.

Cser, Budapest, 2017
M-érték, Budapest, 2011
M-érték, 2008
718 oldal · ISBN: 9789639889132 · Fordította: Locsmándi Csaba

Timi98>!
Ewald Gerhardt: Gombászok kézikönyve

Az eddigi legjobb gombahatározó, amivel valaha találkoztam. Rengeteg fajt tartalmaz, ami nagyon előnyös. Tele van leírásokkal, jó minőségű fotókkal és egyéb adatokkal. A hátán még „vonalzó” is van ami segít a helyszínen, illetve a borító anyaga miatt, ha szennyeződés éri, könnyen letörölhető. Ajánlom minden gombásznak.

kornél>!
Ewald Gerhardt: Gombászok kézikönyve

Jól illusztrált, áttekinthető, könnyen használható, átfogó kézikönyv, ha valamelyik kiadást megszerzed belőle, nem lesz másra szükséged terepen egy előhatározáshoz.