Marie ​Antoinette (Királyi házak) 8 csillagozás

Egy királyné naplója
Evelyne Lever: Marie Antoinette

Ezeken a lapokon Marie Antoinette, a frivol és szentimentális, a mások tetszését kivívni akaró, a független, az élénk és szenvedélyes királyné vall magáról és mindennapjairól. Különleges és tragikus életének eseményeit tizenöt éves korától, a Versailles-ba való megérkezés pillanatától a monarchia 1792-es összeomlásáig követhetjük nyomon.

Eredeti cím: Marie Antoinette, journal d'une reine

Eredeti megjelenés éve: 2002

GABO, Budapest, 2008
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891305 · Fordította: Makádi Balázs, Bíró Péter

Bur3sz

Evelyne Lever: Marie Antoinette Egy királyné naplója

Érdekes volt. Annak ellenére, h MA soha nem írt naplót, vagy ha tette is, az napjainkig nem került elő, a regény mégis hiteles. Egészen más szemszögből ismerni meg a magányos, hányadtatott sorsú királynét. Mondhatni, ez az érem másik oldala.

Ami miatt visszavettem a csillagozást, az az eleje szárazsága. Legalább is számomra.
Mindent összefoglalva, tetszett.

Mónika_Papp

Evelyne Lever: Marie Antoinette Egy királyné naplója

Hiába napló,vagy talán éppen azért,nagyon száraz volt,alig bírtam lenyomni…

szvandaaa

Evelyne Lever: Marie Antoinette Egy királyné naplója

Nem egy nagy irodalmi mű, kissé borzalmas… se stílusa, se értelme, se semmi. Elkeserítő volt. Eleinte még csak-csak érdekes volt, de aztán jórészt csak politikával volt tele, ami teljességgel értelmetlen, mert ennyire részletesen Marie Antoinette sose követte volna az eseményeket. A kedvenceim a felesleges 1-2 soros bejegyzések… Ha valaki kíváncsi arra a világra, ajánlom Szerb Antal – A királyné nyaklánca című könyvét. Lehet, hogy magyar szerző műve, de sokkal igényesebb, a kettőt egy lapon se lehet említeni.