A ​Holdisten haragja (Papyrus 2.) 3 csillagozás

Évelyne Brisou-Pellen: A Holdisten haragja

A könyv az egyik hazai kereskedelmi televíziós csatornán vetített azonos című rajzfilm alapján készült, amelynek főhőse Papyrus, az ókori Thébában élő fiatal halászfiú. Nevét arról a papirusztekercsről kapta, amelybe belecsavarva szülei kitették a Nílus partjára, ahol egy gyermektelen halász megtalálta. A fiú nemcsak egyszerű halász, hanem a fáraó lányának Théti hercegnőnek a barátja, akit arra szemeltek ki az Istenek, hogy szembeszálljon a gonosszal. A Gonosz, Széth főpapja képében jelenik meg, aki azon mesterkedik, hogy megkaparintsa a trónt. De Papyrus leleplezi az álnok főpapot, akire maga a Holdisten sújt le. A történet helyszínéül szolgáló ókori Egyiptom történelmében, szokásaiban stb. segít eligazodni a kötetvégi „kislexikon” (Papyrus megmagyarázza.). A történetet a rajzfilmből vett képek illusztrálják.

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
96 oldal · ISBN: 9636273847 · Fordította: Szabó Anita

NovaTime>!
Évelyne Brisou-Pellen: A Holdisten haragja

Még mindig szeretem ezt a könyvet. A rajzfilm is nagy mániám volt gyerekkoromban, most pedig jó érzés volt újraolvasni könyvben is.
Izgalmas, érdekes, még felnőtt fejjel is tetszett, igaz, már más szemmel nézem, mint anno tizenpár évesen.

Papyrus sorozat · Összehasonlítás