Halálos ​dózis 24 csillagozás

Evelyn Marsh: Halálos dózis Evelyn Marsh: Halálos dózis

A kedvelt írónő legújabb orvosi krimije a titokzatos Angliában és Skóciában játszódik. A Glasgow-i Szent Kereszt Nőgyógyászati klinikán és a szegények Szent Salvator Szülőotthonában gyakori a leányanyák és a fiúcsecsemők halála, eltűnése. A közeli Loch Ness tó mellett titkos kutatóbázis működik. Itt arab lányokon végzett meddőség elleni embertelen kísérletek tanúi lehetünk. Az események szorosan kapcsolódnak a híres londoni Soho életéhez. A Tó hölgye mulató rejtélyes, kegyetlen gyilkosságok helyszíne. A gazdag tulajdonos és táncosnője viszonyát születendő gyermekük megváltoztatja, de az alvilág és az üzlet könyörtelen… A pénz varázsa, a fehér por terjesztése érdekfeszítő módon kapcsolódik a szülő nők és a fiúcsecsemők sorsához. A hidegfejű bűnözők, az erkölcstelen, gátlástalan orvosok, a lecsúszott lányok, az ártatlan anyák, a pénzért és hírnévért mindenre képes emberek izgalmas találkozása ez a könyv.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Textura, Budapest, 1990
Anuket / Budakönyvek, Kaposvár
304 oldal · ISBN: 963829633X

Paulina_Sándorné P>!
Evelyn Marsh: Halálos dózis

Annyira nem kötött le, pedig érdekes volt a témája. Jó cél érdekében, de nagyon rossz módszerrel akartak a meddőség ellen tenni, megtalálni a gyógymódját. Sajnáltam a nőket, spoiler Egy nagyon pici részem megérti azokat a családokat, akik így jutnak babához, de teljesen megérteni és elfogadni nem tudom. Nem tudom elhinni, hogy nem tudják, hogy jutnak babához. A gyilkosságok plusz izgalmat hoztak a történetbe, bár az elkövetőre még csak tippelni sem tudtam.

kuliga>!
Evelyn Marsh: Halálos dózis

Izgalmas olvasmány, nem nagyon szoktam orvosi krimiket olvasni, többnyire túl fiction számomra. Ez viszont egész emészthető volt, és nem igazán kellett elrugaszkodnom a mai eseményektől. hétköznapoktól olvasás közben, talán azért mert elég régi történet. Eleinte zavart nagyon a sok orvosi kifejezés, de később kevesebb volt, és meg is szoktam olvasás közben. A csavarok rejtélyessé tették a történetet, eleinte nem értettem a sorozat-gyilkosos rész, hogy kapcsolódik a történetbe, és meglepődtem a gyilkos személyén, így igen élvezetes volt olvasni.

NickyEper P>!
Evelyn Marsh: Halálos dózis

A gyilkos kilétét a könyv végéig még sejteni se lehetett, az írónő többi könyvénél már volt amikor a legelején sejtettem. tetszett nagon a könyv. Az orvosok gusztustalan dolgokra képesek a pénzért. Valyon ezt a valóságban is megcsinálják?!

kmintkonyv >!
Evelyn Marsh: Halálos dózis

Sosem értettem, hogy egy könyvet hogy adhatnak úgy nyomdába, hogy senki sem lektorálja előtte. Tele hibákkal, névelírásokkal stb. Amúgy egész szórakoztató regény, rengeteg szálon fut a cselekmény, amelyek azonban összekapcsolódnak. Csecsemőrablás, frissen szült kismamák eltétele láb alól a babák megszerzése érdekében, gyilkosságok az éjszakai mulatában, drog, tiltott kísérletek, van itt minden. Kedvenc szereplőim Anne és Amanda. Ha valaki úgy akarja olvasni, mint egy Agatha Christie-krimit, az csalódik, mert nem lehet kikövetkeztetni, hogy ki a gyilkos.