Afrodité ​sikolya 24 csillagozás

Evelyn Marsh: Afrodité sikolya Evelyn Marsh: Afrodité sikolya

A krimi az antik mondák, a szerelem istennőjének szigetén, Cipruson játszódik. A híres kikötővárosba, Larnacába turistákkal teli luxushajó fut be. Doverből indul és Rotterdamban is felvesz utasokat. Így Ciprusra nemzetközi társaság érkezik. Tagjai idegenvezető közreműködésével bejárják az országot. A látogatókat Afrodité szikláihoz is elviszi a Louis Idegenforgalmi Iroda munkatársa. Főszerepet kap a szerelem istennőjének sziklája, hiszen itt rejtélyes módon nők tűnnek el. Larnacában működik a híres Szent Lázár Szívsebészeti Kórház, amelyet egy görög multimilliomos vásárolt meg. Itt elsősorban érrendszeri műtéteket, valamint szívátültetéseket végeznek. Sőt… A különös történetben a szerző a tőle megszokott izgalmakkal lepi meg az olvasót. A szálak a sziget kisebb településeire is elvezetnek, összefonódva a kórházban folyó munkával és számos bűnténnyel. Az érdekfeszítő, fordulatos cselekményben a luxushajó utasai, a sebészek és a ciprusi emberek közül egyaránt áldozatokat szed a halál…

Eredeti megjelenés éve: 1990

Budakönyvek, Kaposvár, 2006
Textura, Budapest, 1990

Paulina_Sándorné P>!
Evelyn Marsh: Afrodité sikolya

Amennyire régen szerettem az író történeteit, mostanában azt veszem észre, hogy már annyira nem köt le. Nehezen haladtam vele. Bár magát a cselekményt jónak tartom, de mégis inkább azok a részek tetszettek, ahol Ciprust és a történelmi helyszíneit leírja, bemutatja.

dordor>!
Evelyn Marsh: Afrodité sikolya

Hát nem nyerte el kifejezetten a tetszésem. Ez a krimi-vonal nem fekszik nekem, ez zavart benne a legjobban. Nyilván bennem van a hiba és csak rossz helyen keresgéltem.
Lényegében nem lett volna rossz, csak annyi mindenkiről volt szó. Hirtelen annyi személy és pár szösszenet az ő kis világukból, hogy az utolsó 30 oldalon kellett kapkodni a fejem. Na most akkor ki ez? Ki az? Ő mit is csinált? Ja, hogy ő volt az!