A ​Rém 21 csillagozás

Evelyn Marsh: A Rém Evelyn Marsh: A Rém Evelyn Marsh: A Rém

A férfi szemvillanás alatt hihetetlen átalakuláson ment át. A jó modor lefoszlott róla, szemében a láng lobbant, hangja csattant: – Vetkőzzön, mert megbánja! A lány a megdöbbenéstől még mindig mozdulatlanul állt. Ekkor a férfi hozzálépett, letépte róla a köntöst és a hálóinget, karjával átkarolta, majd a sikoltásra nyílt ajkakat a másik kezével befogta. Bevonszolta a lányt a belső szobába, s a heverőn másodpercek alatt megerőszakolta… Helga ekkor visítani kezdett, de olyan hangerővel, hogy szinte még a falak is beleremegtek. A férfi rohanva kapta magára a ruházatát, fogta a táskáját, s visszakiáltott: – Ha valakinek beszélsz erről, ismét meglátogatlak! Jobb, ha nyugton maradsz, úgysincs menekvésed, hiszen megjelöltelek!!! Az ismert írónő új regénye korunk pusztító betegségéről, az AIDS-ről szól, s egy férfiról, aki maga a két lábon járó halál…

Eredeti megjelenés éve: 1988

Budakönyvek, Budapest, 2006
Budakönyvek, Budapest, 1993
Magánkiadás, Budapest, 1988

JBollok92 P>!
Evelyn Marsh: A Rém

Na, ez nagyon tetszett. Kellőképpen pörgött a sztori, az AIDS-es téma pedig telitalálat. A gyilkos, nos, spoiler

Petike30>!
Evelyn Marsh: A Rém

Úristen ilyen jó thriller szerű orvosi krimit még nem olvastam. Csak azt bánom hogy ugyanazt a gyilkosságot kelet olvasni. A szereplők egy kicsit idegesítők voltak. Túl sok név volt benne. De nagyon jó volt. Föleg a vége ahogy lebukik a perverz hajlamú gyilkos.

Viki830531>!
Evelyn Marsh: A Rém

A történet az AIDS betegséget állítja az események központjába. Az 1980-as évek végén írt orvosi regény abban az időben izgalmasnak számíthatott, azonban most olvasva más élményt nyújtott, így nem is tudtam komolyan venni a cselekményt és a szereplőket sem tudtam megkedvelni.
Ennek ellenére a hangulata jó volt, nem bántam meg, hogy elolvastam.

Kojak85>!
Evelyn Marsh: A Rém

Igazából irodalmi szempontból gyenge, de unaloműzèsre kiváló ez a könyv. Nincs benne túl sok lèlekelemző magántragèdia, de azért mègiscsak megismerünk emberi sorsokat. Sok a szereplő, sok szálon fut a cselekmèny, és a vègèn marad nèmi hiányèrzet nèhány negatív szereplő sorsának alakulásával kapcsolatban, de vègülis a címszereplő lebukik, és megbűnhődik. A szálak összeérnek, a szereplők egymásra találnak, a sztori pedig bekerül az izgalmas orvosi krimi kategóriàba. Mièrt is ne lehetne ilyen rettenetes bosszúvágy egy semmibevett emberben, akit megfertőzött egy prostituált az Aidsel? Filmszerűen pörögnek az események, és mivel alig pár óra alatt a vègère èrtem a könyvnek, nem írhatom azt, hogy nem kötött le. Nyilván sokkal jobb könyvek is megjelennek, de ha az ember nem vágyik irodalmi katarzisra, csak egy izgi sztorit akar pár óra unalom ellen, akkor ez is megállja a helyét. A 88-as változatban van némi fogalomzavar a kábítószertípusok között, de hát akkoriban Magyarországon mèg nem igazán szívtak füvet, ès nem böktek túl sok heroint sem. Ez csak egy kis szèpsèghiba. Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam.