A ​máltai orvos 9 csillagozás

EVELYN MARSH: A máltai orvos

Az angol orvos, David Taylor évtizedekkel ezelőtt máltán, a különleges szépségű szigeten telepedett le, és rendelőt nyitott. Haláláig a betegek szeretete és tisztelete övezte.
Végrendeletében kizárólagos örökösként fiát, Richard Taylort jelölte meg, azzal a kikötéssel, hogy a fiatal belgyógyász Londonból Máltára költözik és folytatja apja praxisát. A fiú némi habozás után elfogadja az örökséget…
A közeli Gozo szigetén működik a Fényesség Útja Szekta, melynek illegális tevékenységében több befolyásos ember érdekelt, így az ottani kórház igazgatója és telhetetlen szeretője is.
A szekta életét furcsa halálesetek zavarják meg, de a látszólag összefüggéstelen események egybekapcsolódnak, és a bosszúvágytól hajtott gyilkos lelepleződik.
A mindent elsöprő anyai szeretet, a lángoló szenvedély, a csodálatos szerelem szövi át a fordulatos, izgalmas történetet.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Anuket / Budakönyvek, Budapest, 1999
250 oldal · puhatáblás · ISBN: 963829647X

NickyEper P>!
Evelyn Marsh: A máltai orvos

Az írónő hozta a szokásos formáját. Erotikus, gyilkolós, nyomozós. A végén azért kicsit meglepődtem mikor kiderült ki a gyilkos. Pont nem olyan karakter aki ölne. Szóval ez a könyve is nagyon tetszett. :)

eeszter>!
Evelyn Marsh: A máltai orvos

Első könyvem az írótól, nem is igazán voltak elvárásaim. A nyelvezete egyszerű, azt viszont határozottan élveztem, hogy részletesen leírta, hogy a különböző esetekben ki-milyen kezelést és gyógyszereket kapotta rendelőben vagy a kórházban. Tetszett a máltai környezet részletezése is, viszont mégsem ragadott annyira magával a cselekmény. Kicsit furcsa volt az is, hogy a szekta tagjai úgy gondoltak magukra, mint „szekta”. Nem úgy van, hogy csak a külső szemlélő mondja rá egy közösségre, hogy szekta, a benne élők viszont vallásként vagy közösségként gondolnak magukra?