Borostyánba ​szőtt titkok 66 csillagozás

Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

A ​15 éves Amber Alton jól tudja, hogy az órák máshogyan járnak Black Rabbit Hallban, ebben az ősi cornwalli házban. A végtelenbe nyúló nyarak tökéletesek a rejtélyekkel és nyúlüregekkel teli birtokon – egészen addig a viharos éjszakáig, amikor minden megváltozik.
Több mint három évtizeddel később Lorna egy homályos gyermekkori emlék hatására úgy dönt, hogy ebben az omladozó, repkénnyel benőtt házban köti össze életét szíve választottjával, ám a néhai nagyságának nyomait őrző házat és az azt körülvevő birtokot járva rá kell jönnie, hogy nem csupán a szeszély hozta vissza ide. Élete összefonódik a hajdan Black Rabbit Hallban történtekkel – ahogy annak az egykor boldog családénak is, amelynek emlékei a mai napig kísértik az ódon házat. Lorna tudja, hogy fel kell fednie a titkokat – mind saját gyermekkoráét, mind a tragikus sorsú Alton családét.
Eve Chase nagy sikerű bemutatkozó regényében elfeledett gyermekkorról, széttört álmokról és a családi szeretet erejéről sző… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2020
416 oldal · ISBN: 9789634478645 · Fordította: Babits Péter
Alexandra, Pécs, 2020
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634478638 · Fordította: Babits Péter

meseanyu P>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Tökéletes szórakozás annak, aki az ilyesmit szereti: csodás leírások egy ódon, hangulatos tengerparti házról, az ott töltött nyarakról, egy kedves, bohém családról. Tragédiák, titkok, hazugságok, kisebb-nagyobb meglepetések, egy nyomozós szál a jelenben, szerethető főhősnők régen és most. Történetszövésében, stílusában is hozza nagy kedvencemnek, a műfaj királynőjének, Kate Mortonnak a színvonalát, úgyhogy nekem nagyon tetszett, és csak azon csodálkozom, hogy hogyan maradhatott ki eddig.

Csokiskeksz P>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

A szerző pacsizhat Kate Mortonnal!!
Nagyon jól felépített családregény. Pazar hangulatteremtés, patinás épület, titkok, tragédiák.
Az utolsó oldalig magas fokon tartott feszültség.
Jó volt na!!!

szucsiani P>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Lorna esküvői helyszínt keresve jut el a Black Rabbit Hall ódon épületéhez. Bár vőlegénye kételkedik benne, hogy ez lenne a megfelelő hely, ő makacsul ragaszkodik hozzá. Érzi, hogy valami összeköti őt ezzel az öreg kúriával.
A két idősíkban játszódó történetből, apránként megismerjük az Alton család történetét, tragédiáját. Vajon miért akarja a házban lakó idős nő, hogy Lorna mindenképpen ott maradjon? A múlt és jelen eseményeit kísérő feszült, balsejtelmű hangulat végigkíséri az egész történetet, és letehetetlenné teszi a könyvet.
Bár, kezdtem sejteni hogyan kapcsolódik össze a két szál, az írónő egy-egy fordulattal mindig elbizonytalanított.
Jól felépített, izgalmas történet volt.

Dorku I>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

A könyv balsejtelmű hangulata már az első oldalakon megfogott. Black Rabbit Hallnak nagyon erős az atmoszférája, szinte azt várni, hogy mikor bukkannak elő a kísértetek spoiler. Mint általában az ilyen könyveknél, itt is a múlt részt éreztem erősebbnek {főleg onnantól, hogy a jelenben kiderült az egyik gyerek halála}}. Amber karaktere is erősebb, mint Lornáé, érdekes az ő szemén át figyelni az eseményeket. Az abszolút legunszimpatikusabb karakter Caroline, pont úgy viselkedik, ahogy egy spoiler. Nagyon vártam, hogy fut össze a két idősík, bár elég hamar megsejtettem, mi lesz a kapocs. Ennek ellenére ez a regény végig sodort magával és faltam a lapokat, letehetlen volt.

Petiko>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Jó stílusban megírt és szépen felépített történet, könnyed kikapcsolódáshoz megfelelő választás.

Muciolvas>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Két idősíkon futó történet: az első szál a ’60-as évek végén játszódik a Black Rabbitt Hall-ban, egy boldog család szétesését mutatja be – az édesanya halálával a 4 gyermek magára marad, édesapjuk félig-meddig törődik velük, a legidősebb lányra, Amberre marad a gyerekek felügyelete. A következő karácsonyon egy új nő – Caroline – érkezik a házba a kamasz fiával együtt, ő lesz az apuka új felesége. Ez az esemény előre beláthatatlan események láncolatát indítja el, amelynek mélypontja – és a család teljes szétesése – a kisebb fiú, Barney balesetével következik be. 30 évvel később Lorna esküvői helyszínt keres és rátalál a rossz állapotban lévő, de számára mégis erőteljesen vonzó Black Rabbitt Hall-ra. Lorna örökbefogadott gyermek, és itt rátalál a gyökereire. A titkokat gondosan őrző, egyedül élő Caroline a halála előtt elmondja a teljes történetet, így kitisztul a kissé homályos kép. Jó volt, pörögtek az oldalak.

Salsita>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

A műfaj egyik átlagos példánya, a szokásos fordulatokkal; Lorna karaktere viszont borzasztóan erőltetett, a cselekedeteiben semmi életszerűt nem fedeztem fel.

Delfinlány>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Szép történet, még olvasás után több nappal is gondolkodásra késztet. Nagyon tetszett a helyszín, és a szereplők kapcsolata. Ajánlom!

Ági_Marton>!
Eve Chase: Borostyánba szőtt titkok

Hát ez valami fantasztikus történet volt! Már nem is tudom, mióta várt a sorára a polcon, örülök, hogy erre a könyvre esett a választásom.
Adott egy hatalmas vidéki, tengerparti kúria, egy csomó testvér, egy boldog család idilli élettel. Aztán megtörténik a tragédia és ez az idill széthullik, mindenki csak keresgeti a darabkáit. Új szereplők kerülnek a történetbe, ami csak még tovább mélyíti a szakadékot.
Tetszett, hogy két szálon fut a történet, természetesen a régebbi időben futó szál fogott meg jobban. A jelenben futó is érdekes, ahogy Lorna felgöngyölíti származása száljait.
Az utolsó oldalig izgalmas könyv, nem lehet letenni.

Jagika P>!

Biztonságban éreztem magam a sziklapárkányon, sokkal inkább, mint a házban.

Jagika P>!

Végigméri a padlótól mennyezetig terpeszkedő könyvespolcokat, az aranyozott gerincek végtelen sorát, mielőtt ujjával is végigszalad az egyiken.

Tapodi_Brigitta I>!

Az erős jellemet a nehézségek formálják, nem az örömök.

Ainsel>!

Sosem tudni, mit találunk az itteni fiókokba gyömöszölve: élelmiszerjegyeket, gázálarcokat, egy megtöltött pisztolyt, egy régen meghalt kisbaba szőke hajtincsét, aki papa szerint az egyik nagynénikénk volt, míg élt. Ó, igen, és Margit hercegnő kesztyűjét. Nagyobb izgalmakra nem számíthatunk.

Gwen_Stacy>!

A kerge boldogság e múló és váratlan pillanatai a semmiből támadnak, mint a szikrák, mielőtt a nyirkos talajra hullanak.

Gwen_Stacy>!

Nem szólok, de titokban hálás vagyok, amiért nem próbálja másként értelmezni a balesetet, mint amilyen. Utálom amikor úgy tesznek, mintha az egész valami átfogó, mesteri terv része lenne. Mintha okkal veszítettem volna el.

Gwen_Stacy>!

Igazán hasznos, ha van egy közös ellenség, akin nevethetünk, gondolom. Addig minden rendben, amíg valaki más az ellenségünk.

Gwen_Stacy>!

A gitár nem való jól nevelt lány kezébe, tiltott gyümölcs. Persze hogy vonzza a tekintetem.