A ​bobtail és a bearded collie 0 csillagozás

Eva-Maria Vogeler: A bobtail és a bearded collie

Minden tudnivaló a bobtail és a bearded collie származásáról, vásárlásáról, felneveléséről, tartásáról, táplálásáról, ápolásáról, kiállításáról és tenyésztéséről.E könyv azért iródott, hogy segítsen a tapasztalatlan bobtail és bearded colIie tulajdonosnak megismerni és megérteni, gondozni és nevelni kutyáját, hogy ezáltal olyan társra tegyen szert, akiről a világ minden kincséért sem mondana le. Tudja csak meg a jövendő kutyatulajdonos, mennyi szépség és rnennyi kellemetlenség kerül házába egy elbűvölő kutyakölyökkel – nehogy meggondolatlan vásárlásba fogjon! Ez a könyv akkor éri el célját, ha kutyákat ment meg a kitaszítottság szörnyű sorsától. A kutyatenyésztésről és kiállításról csak a legalapvetőbb dolgokat mondom el, mert kevés kölyök fog idáig eljutni. Igazából a családi kutya az én szívügyem, rnert a bobtail és bearded collie álma boldog családi kutyának lenni, nem pedig státusszimbólummá válni, vagy tenyésztői babérokat aratni.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kutyakönyvtár

Elektra, Szeged, 1999
88 oldal · ISBN: 963920515x · Fordította: Baktay Miklós · Illusztrálta: Jan de Wit
Elektra, 1995
88 oldal · ISBN: 9789639205154 · Fordította: Baktay Miklós