Milyen ​ehető vadnövény ez? 6 csillagozás

130 vadnövény és bogyó egyszerű meghatározása
Eva-Maria Dreyer: Milyen ehető vadnövény ez?

Zsebméretű praktikus határozó. Előnye, hogy kis mérete és súlya lehetővé teszi, hogy magunkkal vigyük erdei-mezei barangolásainkra. A könyv az Európában előforduló legismertebb, leggyakoribb vadnövény részletes leírását tartalmazza, minden fajról látványos, színes fotóval. A különböző növények meghatározását színkód és a legfőbb jellemzők pontos leírása segíti.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis természetkalauz Sziget

Sziget, Budapest, 2015

szibolya>!
Eva-Maria Dreyer: Milyen ehető vadnövény ez?

Eva-Maria Dreyer: Milyen ehető vadnövény ez? 130 vadnövény és bogyó egyszerű meghatározása

Kicsi zsebkönyv, egy oldal szöveg, másik oldalon fotó, ismertetőjegyekkel, lelőhelyekkel és felhasználási lehetőségekkel. Nagyon hasznos, hogy mindezt évszakok szerint csoportosítja.
Azért egyéb ismeretek, ebben jártas egyén nélkül, csak azt merném tényleg gyűjteni, amit amúgy is ismerek.

Luna_Dephensis >!
Eva-Maria Dreyer: Milyen ehető vadnövény ez?

A határozó felépítése nagyon jó. Színkódok teszik könnyebbé a benne való keresgélést. A színkódok évszakonként, és az évszakokon belül a virágzat színe alapján csoportosítják a növényeket. Szerintem ez jelentősen megkönnyíti a beazonosítást, elvégre azt könnyen megállapíthatjuk, jelenleg milyen évszakban vagyunk, és milyen színű növényt látunk magunk előtt. Ha valaki esetleg tudja, mi a növény neve, amit a határozóban keres, annak természetesen ABC sorrendű névmutató is rendelkezésére áll a könyv végében.
A meghatározásban felsorolja a legfontosabb ismertetőjegyeket, leírja a begyűjtési/virágzási időszakot, a növény lelőhelyeit, ezzel megkönnyítve annak beazonosítását. Tudomást szerezhetünk arról, mely növény milyen része fogyasztható, illetve hogy melyik időszakban mely részét érdemes gyűjteni, és röviden felsorolja a legismertebb felhasználási módokat. Leginkább a gasztronómiai szerepére helyezi a hangsúlyt. Ritkábban kiemeli gyógyhatásait is, ám még így is jó néhány információt megtudatunk arról, hogy az adott évszakban milyen növények állnak rendelkezésre nátha, influenza, köhögés, gyomorbántalmak enyhítésére, illetve melyek azok, amik igen fontos tápanyagokat tartalmaznak.
Továbbá felhívja a figyelmet arra, milyen nem ehető, mérgező fajtákkal keverhető össze, vagy kiemeli, ha esetleg a növénnyel egyik rokonfaj veszélyes az egészségre. Olyan eset is előfordulhat, hogy egy növénynek bizonyos részei (gyakran a magok) mérgezőek. Erre külön felhívja a figyelmet.
A könyv végében illusztrációk találhatóak a növények legfontosabb ismertetőjegyeiről, a különböző virágformákról és virágzatokról.
Kis méretének köszönhetően nem foglal nagy helyet a táskában, így nyugodtan magunkkal vihető például egy túra alkalmával. A leírások rövidek, és színes képek segítik a meghatározást. A felhasználási módokat csak tömören foglalja össze, ezekhez szükséges még további utánajárás, kiegészítés más forrásokból.