Hanna ​és az elefántnyi távolság 17 csillagozás

A koronavírusról gyerekeknek
Eva Lohmann: Hanna és az elefántnyi távolság

Az óvodásoknak és szüleiknek szóló kötet a koronavírus-járvány időszakának nehézségeit, a helyes viselkedés és kapcsolattartás kérdéseit járja körül, a gyerekek nyelvén, miközben elmagyarázza a betegséget okozó vírus terjedésének lényegét is. Játékosan vezeti fel, miért fontos „elefántnyi távolságot” tartani másokkal, miért és hogyan kell kezet mosni, miért nem lehet óvodába és játszótérre menni, miért nem lehet most a nagymamával találkozni vagy zsúrokat rendezni – de mindezek helyett lehet más izgalmas dolgokat csinálni OTTHON! Lehet például erkélypikniket rendezni a szülőkkel és a testvérekkel!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635092222 · Fordította: Bán Zoltán András · Illusztrálta: Dorothea Tust

Ottilia P>!

Eva Lohmann: Hanna és az elefántnyi távolság A koronavírusról gyerekeknek

Egy apró gyermek ismeretterjesztő könyv a koronavírusról. Az illusztrációk jópofák és szemléletesek. A szöveg igazi gyermeknyelven íródott, egyszerűen, érthetően és szórakoztatóan magyarázza el a témát, a végén összefoglalva a legfontosabb tudnivalókat.

Az elefántnyi távolság, a kézmosás hossza a kétszer elénekelt Boldog szülinapot dal ideje, és többek között a szörföző vírus biztosan megragad a gyerekek fejében.

Kedves, hogy azzal is foglalkozik egy kicsit, hogy hogyan szerezhetünk örömöt a távol lévő nagyszülőknek, és hogyan tölthetjük az időt a bezártságban.

A hátoldalon egy kedves ötlet, példákkal arra, hogy lehet árnyjátékot játszani.

gab001>!

Eva Lohmann: Hanna és az elefántnyi távolság A koronavírusról gyerekeknek

A mostani hétköznapokról szól. Hannának a szülei elmagyarázzák, hogy mi a koronavírus és miért kell vigyázni. Ami a legjobban tetszett, hogy valóban gyerekekre szabja a mondanivalóját. Olyan fogalmakkal magyaráz, ami számukra is érthető: elefántnyi távolság, két dalnyi időtartam, bolhánál is kisebb. Eddig a legjobb mesekönyv, amit olvastunk a témában. Megmutatja, hogy másoknak az életét is ugyanúgy megváltoztatta és elmagyarázza az okokat is. Egészen kicsiknek is.

Scolar, Budapest, 2020
Nienna001 P>!

Eva Lohmann: Hanna és az elefántnyi távolság A koronavírusról gyerekeknek

Apró könyvecske egy fontos dologról, a gyerekek nyelvén. Hasznos könyv.

Szyszyyy IP>!

Aranyos volt.
Nincs túl bonyolítva, de a lényeg benne van. :D