Egész ​évben Findusszal 11 csillagozás

Eva-Lena Larsson – Kennert Danielsson: Egész évben Findusszal

Aki ismeri Finduszt, tudja, milyen temperamentumos kis kandúr. Kíváncsiságával gyakran feladja a leckét az öreg Pettsonnak. Legszívesebben egyfolytában barkácsolna, építene, kísérletezne és felfedezne. Ez a könyv egy teljes éven át követi Finduszt, Pettsont és a muklákat, akik minden hónapban készítenek, ültetnek és megvizsgálnak valami újat s elmagyarázzák, hogyan csinálhatod utánuk. Az egészben az a legnagyszerűbb, hogy csak olyan dolgokat használnak, amelyek otthon vagy a természetben is fellelhetők. Ez a könyv olyan felnőtteknek is szól, akik körül kíváncsi gyerekek élnek – és persze minden gyereknek, aki többet szeretne megtudni az ebihalakról, az illatmemóriáról vagy a karácsonyfa újrahasznosításáról.

General Press, Budapest, 2006
60 oldal · ISBN: 9639648159 · Fordította: Szalay Zsuzsanna · Illusztrálta: Sven Nordqvist

BoneB P>!
Eva-Lena Larsson – Kennert Danielsson: Egész évben Findusszal

Ó, ez nagyon jó kis könyv, gyerekként biztos elbogarásztam volna, de még most felnőtt fejjel is találtam hasznos infókat benne.
Pl. a sütemény receptek nagyon jók és nem is tudtam, hogy csipkebogyóból lehet levest készíteni. A paradicsom és nárcisz nevelés is nagyon hasznos, főleg, hogy most épp mi is ezt csináljuk. És végre meg tudtam mi annak a növénynek a neve, amivel gyerekkorunkban egymást dobáltuk. spoiler

Na és ezek az illusztrációk, nagyon jó pofák. Kedvencem a madár, aki olló. Muklák is, de jó fejek. Meg a pomponos hóember, de cuki. Na jó, az egész könyv tele van ilyen irtó jó pofa szereplőkkel, rajzokkal. :)

tilia_tomentosa >!
Eva-Lena Larsson – Kennert Danielsson: Egész évben Findusszal

Ez nagyon jó volt! Mindenkinek ajánlom, aki szeret barkácsolni, természetes anyagokból játékokat készíteni, megfigyelni a természet törvényeit. Nagyon sok érdekes, könnyen, egyszerűen kipróbáltható érdekességet rejt ez a könyv.

erabig>!
Eva-Lena Larsson – Kennert Danielsson: Egész évben Findusszal

Még nekem -felnőttnek- is adott hasznos tanácsokat. Egy felfedező gyereknek különösen izgalmas kalandokat tartogagat.