Vissza ​a folyóhoz 49 csillagozás

Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Maia és kísérője, Miss Minton a hatalmas, dél-amerikai folyamon, az Amazonason hajóznak fel, egyre távolabb az általuk eddig ismert civilizációtól. Az árván maradt Maia félelemmel vegyes izgalommal várja, hogy megismerkedjen rokonaival, akikhez gyámja küldte őt, egy előkelő angol nevelőintézetből. Az egyelőre titok, hogy mi a valódi oka, hogy az igencsak fura küllemű és természetű Miss Minton miért vállalkozott a nagy utazásra. Maia félelmei beigazolódni látszanak, amikor megismeri nagybátyját és nagynénjét, akiknek mintha kissé agyára ment volna az őserdő-menti ültetvényes élet. Iker lányaik pedig végképp nem tűnnek hétköznapi gyerekeknek. Maia legvadabb álmaiban sem tudta elképzelni a kalandokat, melyek a trópusi folyam mentén várnak rá…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Animus, Budapest, 2003
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307920 · Fordította: Szántó András

Norin>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Életem egyik első igazi regénye. Nagy szerepe volt abban, hogy most imádok olvasni. Egyszer mindenkinek el kell olvasni!!

Ildikó_Nagy_2 P>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Aranyos, kedves kis történet, szereplői szerethetők, kivéve persze az ikreket és szüleiket, a helyszín csodálatos.
Maia, Miss Minton, Finn kalandos utazásai tárulnak elénk az Amazonason. Egyszerű és mégis nagyszerű, nincsenek nagy bonyodalmak, kiszámítható a történet vége is.
Ifjúsági, de felnőtteknek is jó kikapcsolódás, főként természetkedvelőknek ajánlom. Méltatlanul kevesen olvasták szerintem.

Vörös_Édua IP>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Aranyos, könnyed regény volt, nem túl sok bonyodalommal. (Ami pedig történik benne, az is simán megoldódik.)
Ibbotsont olvasva még mindig úgy érzem, mintha Rowling valami korai szárnypróbálgatása lenne, egy, a Harry Potter célközönségénél valamivel fiatalabb korosztály számára. (Ugyanezt éreztem a Melyik boszorká?-nál, és a Kísértetjárásnál is.)
(Miss Minty teljesen McGalagony… :) )

jucus128>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Fiatalabb koromban az egyik kedvenc könyvem volt, igazi lányoknak való kalandregény (bár nem tartom kizártnak hogy fiúknak is tetszik). A karakterek nagyon jól el lettek találva, és a könyv színvonalát jelentősen emeli, hogy rendkívül érdekes, innen nagyon távoli helyszínen játszódik, a dél-amerikai őserdőben, az Amazonas mentén. A főszereplő lánynak ráadásul fontos, pozitív üzenete van: nyitottnak lenni más kultúrákkal, más felfogású emberekkel szemben. 10-13 éveseknek ideális olvasmány, de természetesen a többi korosztálynak is fogyasztható.

widor>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Most csodálkoztam rá Eva Ibbotson regényeire,felnőtt fejjel is szeretem.

Morgana>!

… :) … :( –
mit lehetne erről írni?
lenyűgöző/csodálatos…? nem tudom…

Elithia>!
Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz

Nagyon jo konyv. Karacsonykor pont erre volt szuksegem!

SzarnyasLany>!

– Nem fog hiányozni neked a zene?
– Zene mindig van. Csak ki kell nyitnod a füled.

SzarnyasLany>!

– Apám sokszor mondta nekem azt latinul – mesélte Finnek. – hogy Carpe diem. „Ragadd meg a napot.” Hozd ki belőle a legjobbat, ragadd meg a pillanatot, és élj vele, amennyire csak tudsz. – Hátravetette a haját. – Apám és anyám halála óta nemigen találtam olyan napot, amelyet annyira meg akartam volna ragadni. De itt…

SzarnyasLany>!

– Milyen volt megmenekülni? – tudakolták.
– Mintha a paradicsomból menekítettek volna ki – felelte Maia, de senki sem hitt neki.

SzarnyasLany>!

Maia feladta. Rájött, hogy a kalandok, ha egyszer véget érnek, olyan dolgok, amelyeket az embernek magában kell tartania, mert kívüle senki más nem érti meg.

SzarnyasLany>!

Engedtem volna… hogy kalandokat éljen át. Hagytam volna… hogy megválassza a maga útját. Nehéz lett volna… nehéz is volt… de ezt tenném. Persze bizonyos dolgokból soha nem engedek. Fogat mosni, számtant tanulni például muszáj.

SzarnyasLany>!

Emlékszel, mit meséltem apám mondásáról, hogy „Ragadd meg a napot?” – idézte fel Maia. – Hát én úgy látom, itt erre nincs szükség. Nem kell megragadnod. Itt megkapod a napot.

SzarnyasLany>!

Jó iskola volt, az egyik legjobb Londonban.

SzarnyasLany>!

Minden reggel azzal a gondolattal ébredtem, hogy „pontosan ott vagyok, ahol lenni akarok.” Azt hiszem, ezt nem sokan mondhatják el magukról. Iszonyodom, ha arra gondolok, milyen volna felébredni a csengő sivítására egy borzalmas angol bentlakásos iskolában.

SzarnyasLany>!

Brazília zenéje nagyon gazdag. Megtalálod benne az afrikai ritmusokat, a portugálok költészetét és az indiánok bánatát.

SzarnyasLany>!

Azok, akik mint zöld pokolra gondolnak az Amazonas vidékére – olvasta egy rongyos gerincű régi könyvben –, csak saját félelmeiket vetítik erre a káprázatos vidékre. Aki bátran, nyitott szívvel és elmével megy oda, a paradicsomban találja magát.