Szomorú ​szeretők 14 csillagozás

Eugenia Rico: Szomorú szeretők

A ​Szomorú szeretők varázslatos hangulatú történet Párizsból, a szerelem városából.
Antonio és Jean Charles barátsága tökéletes volt egészen Ofélie megjelenéséig. A lány a szerelemben hitt, Jean Charles a barátságban, Antonio mindkettőben.
„Vagy legyűröd az életet, vagy az élet gyűr le téged” – mondta Ofélie azon a napon, amikor megismerte Antoniót. Csakhogy semmi sem ennyire egyszerű, és a bonyolult érzelmek belekergetik e történet szereplőit a nagy szerelmekkel, apró árulásokkal teli útvesztőbe.
„Elmentem hozzá egy délután, mikor tudtam, hogy nem vagy otthon. Már egy ideje nálam laktál akkor, mégis majdnem visszatáncoltam, mikor megláttam ott a dolgaidat. Ő ajtót nyitott, nem szólt semmit, csak a kezét nyújtotta, ujjaink olyan hévvel értek egymáshoz, mintha már régen összetartoznának. A falnak kellett támaszkodnom, mert kiszaladt belőlem minden erő, alig kaptam levegőt. Odahajoltam az arcához. Egy pillanatra súroltuk egymás testét, én úgy éreztem, elolvadok,… (tovább)

Eredeti cím: Los amantes tristes

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ulpius regénytár Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2001
156 oldal · ISBN: 9639348147 · Fordította: Pávai Patak Márta

olvasóbarát>!
Eugenia Rico: Szomorú szeretők

Nem véletlen, hogy ezt a könyvet egy spanyol nő írta, egy férfi biztosan egészen másként fogalmazott és döntött volna. Olvasás közben hullámzottak az érzéseim, a barátság, a szerelem, az emberi kapcsolatok, a kiszolgáltatottság – mindegyik olyan témakör, amin el lehet gondolkodni. Egy férfi számára talán fontosabb emberi érzés a barátság, a nő számára a szerelem és a „fészekrakó ösztön”. Még a gyermekek nevére vonatkozó vélemény is elgondolkodtatott, annál is inkább mert a névadás számomra is nagyon fontos tevékenység volt és sokat gondolkodtam rajta, amikor nevet választottunk a gyermekeinknek. Ha figyelmesen olvassunk akkor talán nem is az a legfontosabb, amit közben érzünk, hanem amennyit később foglalkozunk ezzel az élménnyel. Ez is egy olyan kötet, amely megosztotta a molyokat, nekem tetszett, habár nem volt a legnagyobb olvasmányélmények közé sorolható. A kötet végén ajánlók vannak az Ulpius-ház köteteiből, rám hasonló hatással volt az ott ismertetett kötetek közül Julian Barnes: Dumáljuk meg rendesen és Michael Cunningham: Otthon a világ végén című kötete is.

Horváth_Kontics_Viktória>!
Eugenia Rico: Szomorú szeretők

Egy kihívás kedvéért kezdtem el olyan könyvet keresni, melynek az értékelése 50% alatti. Így találta rá erre a könyvre. A szomorú szeretők című könyv, ahogy a cím is mutatja szomorú hangvételű. Az élet örömteli pillanatait is kissé melankolikusan élik meg a szereplők. Lehet hogy elfogult vagyok a könyvvel, mivel én is pszichiátriai betegekkel foglalkozom. Az az érzésem a könyvvel kapcsolatba, hogy ennek a 3 embernek a „közös” életüknek egy szegmensét ragadta meg az író, amit viszont nagyon részletesen, a pszichiátriai betegségnek pontosan megfelelően leír. Értékelésemnek köszönhetően talán a könyv átlépi a bűvös 50%-ot.

olvasóbarát>!

A szerelem olyan, mint az üveg: hogyha eltörik, akkor eltört – mondtam neki, mikor szakítottunk.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Uzsonna >!

Igazuk volt a görögöknek, már sokszor megmondtam neked. A barátság fölötte áll a szerelemnek. Csak a barátod tud örülni, ha neked valami jó, még ha neki ilyesmi nem adatik meg. A szerelem önző, azért szereted a másikat, mert boldoggá tesz, azt a jót kívánod neki, ami neked is megfelel. Hányszor is kívántam, hogy a szeretőm legyen szomorú, mert akkor szaladhat hozzám vigasztalásért.

Kapcsolódó szócikkek: barátság · szerelem
hársvirág>!

A szerelem aláaknázott terepen mozog: városban megöli a nyüzsgés, vidéken meg az unalom.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
EsztA>!

Sokszor találkozhatsz életed asszonyával, vagy férfijával, de nagy szerelmi történeted csak egy, vagy kettő lehet. Olyan is akad, akinek három is volt, mégis túlélte. Sok embernek egy sem volt. A szerelem nem lehet sikeres. A házasság igen, mert olyan, mint egy vállalkozás.