Teremtés; ​A pátriárkák (A Biblia felfedezése 1.) 21 csillagozás

Az ​emberiség nagy könyve
ÓSZÖVETSÉG
A Teremtés, Ábrahám, Izsák és Jákob, József története

Ez a kötet a világ teremtését meséli el.
Ádám és Éva megjelenésekor kezdődik a párbeszéd a Teremtő és a teremtett világ között. Ezt a párbeszédet folytatják a Pátriárkák. A Teremtő szavára mindegyikük a maga módján válaszol.
Ábrahám hisz. Ebből merít erőt, hogy elhagyja a földjét, s elinduljon az Ígéret Földje, Kanaán felé.
Izsák engedelmeskedik. Kész arra, hogy feláldozzák, de apja hite megmenti őt.
Jákob küzd. Talán magával Istennel. És amikor titokzatos támadója megáldva őt eltűnik előle, Jákob átváltozik. Családalapító lesz belőle. Tizenkét fiú, tizenkét izraeli törzs ősatyja.
József megbocsát. Féltékeny testvérei meg akarták ölni, kútba dobták, rabszolgának adták el, ő mégis kiállja próbatételeket, és a fáraó helytartója lesz. És ekkor gabonát ad éhező családjának, és a Nílus deltájának… (tovább)

Fabula, 1988
144 oldal · ISBN: 9630258285 · Fordította: Havasy Fanny · Illusztrálta: José Bielsa, Paolo Eleuteri-Serpieri, Victor de la Fuente, Raymond Poïvet

ancsee
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Gyerekkoromban a nagyszüleim szorgalmazására igyekeztek nagyon vallásosnak nevelni, ez egy ideig működött is, aztán nem erőltették tovább szerencsére. Nem vagyok ateista, csak szeretek innen-onnan összeszedni dolgokat, amikben hiszek, amiket meg nem, azt szortírozni. :) Ezt a könyvet nagyon szerettem, gyakran forgattam. Igényesek benne az illusztrációk és szívesen nézegeti az ember, közben ragad rá az Ószövetségből is. :)

Light_House
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Igényes képregény az Ószövetségről. Nagymamám ajándéka volt, és sokat lapozgattam. Most már a lányom nézegeti.

eeszter
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Ahhoz képest, hogy nem túlzottan rajongok a képregényekért meglehetősen nagy lelkesedéssel álltam neki ennek a könyvnek. Érdekelt, hogy mit hoznak ki a témából, hogyan tudják átültetni ebbe a formába. A kötet elején azt gondoltam, hogy kicsit elnagyolt, túl vázlatszerű, de a második felében József történetét szerintem nagyon jól bemutatta, így kedvem lesz a további részekhez is.

padamak
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Képregényben is élveztem 1.
Kislányommal 2016-ban Amikor elkezdtük, elmondta a bibliaolvasások elejéhez fűzött szokásos szövegét: „Aaa teremtééééés…” De mivel ez kicsit egészen más jellegű volt, érdekfeszítette Kicsilányomat is. Ábrahám életeseményeit kifejezetten érdeklődéssel figyelte, igyekezett nyomon kísérni a szövegbuborékokat (amiben persze még mutogatásaimmal segítettem). Ez első kötet után nyomban kérte a másodikat, s már bele is lapoztunk… Kedvenc születik!

Kicc22
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Először is nagyon tetszik a képregényes megoldás. Sokkal emészthetőbb így, mint eredeti formájában. Szépek a rajzok, és a szöveg is olyan, hogy érthető, de nem hiteltelenül átírt. (Bár sosem olvastam végig a Bibliát, de azért azt tudom, hogy elég nehezen érthető szövege van – részben ezért sem olvastam el soha.) Továbbá olvasás közben arra is rájöttem, hogy az egész Bibliai történet egészen jó lehetne, ha megfelelően lenne tálalva, és a sok elvakult hívő nem próbálná mindenáron lenyomni mindenki más torkán.

graphoman ISMP
Etienne Dahler: A Biblia felfedezése 1. – Teremtés; A pátriárkák

Gyerekként talán jobban élveztem, de hát ez nem is baj. Azért most is tetszett, igényes képregénynek gondolom.

A Biblia felfedezése sorozat · Összehasonlítás