Vihar ​Itália felett 8 csillagozás

Bögöly
Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett

„Szerettem magát, Gemma, már akkor, amikor maga még nyápic kislány volt, és két varkocsban hordta a haját. És szeretem ma is” – így búcsúzik szerelmétől egy nagyszerű ember, egy lenyűgözően érdekes egyéniség, romantikus regényhős: a múlt századi olasz forradalmár. Gemma és Arthur szerelmének történetében két, közös eszmékért lelkesedő ember megrázó kapcsolata bontakozik ki. Arthur, aki Bögöly álnevet használ szatirikus cikkeiben, annak a Marseille-ben alakult titkos forradalmi társaságnak a tagja, mely az Ifjú Itália néven került be a független olasz köztársaságét folyó harc történetébe. Jelszavuk volt: „Istennel a népért!”
Ez a múlt századi történet nemzedékek – a mai tinédzserek szüleinek és az ő szüleiknek – kedvenc története s filmvásznon felejthetetlen élménye volt, a feledés pora valahogy sosem tudja belepni.

A Bögöly címmel is megjelent.

Eredeti cím: The Gadfly

Eredeti megjelenés éve: 1897

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Ifjúsági kiskönyvtár · Az én könyvtáram Móra

Móra, Budapest, 1990
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631166538 · Fordította: Kilényi Mária
Móra, Budapest, 1965
312 oldal · keménytáblás · Fordította: Kilényi Mária · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Móra, bu, 1963
310 oldal · keménytáblás

regulat>!
Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett

Talán a Füles képregénye váltotta ki a vágyat, hogy elolvassam…. és úgy két évvel később ez megtörtént. Kiskamaszként élveztem. Hogy értettem-e? Nem tudom, újra kéne olvasni.

Ifjúsági, Budapest, 1956
500 oldal · puhatáblás · Fordította: Kilényi Mária · Illusztrálta: Muray Róbert
Véda P>!
Ethel Lilian Voynich: Vihar Itália felett

Imádtam! Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt. Éjszakákat hüppögtem Bögöly monológján, mikor kiderült, aminek ki kellett:)