Méhész ​apó meséje 9 csillagozás

Esztergár Pál: Méhész apó meséje

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Origo-Press, Budapest, 1988
54 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637405070 · Illusztrálta: Rusz Lívia

lenne P>!
Esztergár Pál: Méhész apó meséje

Meglepődtem, hogy ilyen pontos méhészeti alapismereteket ad ez a könyv. Még kiskoromban kaptam, de csak a képeket nézegettem mindig és mint kiderült, teljesen félrevezetnek. Kb. a fél könyvben arról van szó, hogy miért nem igaz az, ami a képen látható. Állítólag (az író állítja,hogy) unokáinak az anyukája vagy/és az író menye rajzolta, nem tudom, ebből mi az igazság. Méhész apó röviden ír a méhészkedés árnyoldaláról és kis örömeiről is.
Mivel méhbiológus szakirányra adtam a fejem, nem kizárt, hogy már a képek nézegetése is efelé a pálya felé irányított.

Magdileona>!
Esztergár Pál: Méhész apó meséje

Szerintem remek kis könyv. Annak idején gyerekeimnek olvasgattam, minden este egy hónap történetét. Jó pár évtized után most kezembe került e könyv, jólesett visszaemlékezni az akkori érzésekre, és hát most elolvastam csak úgy, magamnak is.
Nagyon érdekes és precíz leírást kapunk a méhek életéről, az év 12 hónapjára lebontva. Figyelemfelkeltő és egyben -lekötő is a könyv, hiszen játékos, mesefilmszerű leírással kaphatunk igen szakszerű és pontos információkat a méhecskék világáról. Mindenképp hasznos kiegészítő anyag ez, hiszen a tananyag valószínűleg közel sincs ilyen részletes és alapos ebben a témában.
A kedves, ötletes kísérőrajzok külön dicséretet érdemelnek.

imma P>!
Esztergár Pál: Méhész apó meséje

Igazából nagyon jó, de valamiért mégsem fogott meg, és ez zavar. Pedig szeretem a méheket, szeretem Rusz Líviát, szeretem a gyerekkönyveket is… nem baj.

inka0507>!
Esztergár Pál: Méhész apó meséje

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve volt:D! Anyuval többször közösen olvastuk amikor még csak tanulgattam az olvasást, és közben átéltünk mindent a kis zümikkel, a kicsik születését, a nagy csatákat, és a borzogató hideget:o)
Édes egy történet nagyon:)