Híres ​bajvívások, hírhedt párbajok 1 csillagozás

Eszes Máté: Híres bajvívások, hírhedt párbajok Eszes Máté: Híres bajvívások, hírhedt párbajok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Népszava, Budapest, 1988
Móra, Budapest
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 963327284X

Kossuth Lajos

Inimma>!

1844-ben Kossuth Lajos szemtanúja volt annak a jelenetnek, amikor Atzél Pál konzervatív szemléletű képviselő a Kékgolyó vendéglőben nagy társaság előtt szidalmazta az ellenzéki újságírókat. Kossuth lévén, hogy maga is újságíró volt (Országgyűlési Tudósítások, Törvényhatósági Tudósítások, Pesti Hírlap 1841-1844), nem látott más megoldást, mint hogy az újságírók becsületének védelmében párbajra hívja ki Atzél Pált. Az ellenfelek – segédeikkel egyetemben – a kitűzött időpontban meg is jelentek a megadott helyen, de Atzél Pál ahelyett, hogy a párbajhoz megfelelő fegyvert választott volna, bocsánatot kért Kossuthtól, s rajta keresztül az ellenzéki újságíróktól, mondván, hogy a rágalmazás idején „borközi állapotban” volt. A párbaj ezúttal elmaradt.

Kapcsolódó szócikkek: Kossuth Lajos · párbaj

Földi Pál: A sztálingrádi csata igaz története / A halál 50 órája igaz története
Görgey Artúr: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években I-II.
Ungváry Krisztián: Budapest ostroma
Benkő László: A pozsonyi csata