Nagy ​kutyaenciklopédia 4 csillagozás

Esther Verhoef: Nagy kutyaenciklopédia

A könyvben részletes ismertetés található szinte minden kutyafajtáról, a máltai selyemkutyától az arany retrieverig, a tosától a portugál vízikutyáig. A leírás tartalmazza az egyes fajták külső jegyeit (beleértve az elfogadott színeket is), a gondozási igényüket, kedvenc tevékenységeiket és a számukra leginkább megfelelő munkákat, valamint a más állatokkal illetve az emberekkel szembeni viselkedésüket is. A szöveg tanácsokat ad a nevelésükhöz éppúgy, mint az egyes fajták mozgásigényének a kielégítéséhez. Az ismertetett fajtákról több kép is található méghozzá nem csak egyetlen kutyáról, és ahol ez lehetséges volt, a munkakutyák munka közben is láthatóak.

Glória, Budapest, 2005
544 oldal · ISBN: 9639283525 · Fordította: Sóskuthy György

Katamano>!
Esther Verhoef: Nagy kutyaenciklopédia

Nem a legjobb kutyás könyv, bár elég sok információ található benne a fajtákról, de sokszor téves adatokat közöl, a képek a fajtákról egyenesen szörnyűek néhol. Nem vagyok megelégedve vele, és sajnos elég sok fajta hiányzik belőle.

Lutra8>!
Esther Verhoef: Nagy kutyaenciklopédia

Nagyszerűen összefoglalja a kutyafajták legfontosabb jellemzőit, igényeit. Aki kutyavásárlás előtt áll, annak kötelező végigböngészni. :)