Affér 28 csillagozás

Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget
Esther Perel: Affér

Számos ​könyv született már arról, hogy mi vezet el egy viszonyig, és legalább annyi arról, hogy hogyan épüljünk fel belőle. De történik mialatt benne vagyunk? Az ikonikus párterapeuta és világhíres szerző, Esther Perel a Szeretkezés fogságban című nagy sikerű könyve után most a hűtlenség lencséjén keresztül vet provokatív pillantást a párkapcsoltokra.

Egy viszony megfoszthatja a párt a kapcsolatuktól, boldogságuktól, önmaguktól. Mégis, ezt a végtelenül hétköznapi emberi tapasztalatot oly kevéssé értjük meg. És mit teszünk most ezzel az időtálló, univerzálisan tiltott de univerzálisan gyakorlott tabu témával?

Miért lépnek félre az emberek – még azok is, akik boldog házasságban élnek? Miért tud úgy fájni egy kaland? Amikor azt mondjuk: viszony, vagy azt, hogy: hűtlenség – pontosan mire is gondolunk? Vajon a házassággal kapcsolatos túlzóan idealista elvárásaink predesztinálnak az árulásra? Létezik olyan, hogy megcsalás-biztos, félrelépés-mentes házasság? Lehet egy… (tovább)

Cor Leonis, 2020
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155893650 · Fordította: Vágási Emőke, Winkler Gabriella
Cor Leonis, Budapest, 2019
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155893155 · Fordította: Vágási Emőke, Winkler Gabriella
Cor Leonis, 2019
300 oldal · ISBN: 9786155893230 · Fordította: Vágási Emőke, Winkler Gabriella

Baráth_Zsuzsanna P>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Az én konzervatív természetemnek időnként túl modern volt ez a könyv, de mindenképpen érdemes végigolvasni, hiszen nagyon fontos dolgot vizsgál meg sokféle szempontból. A hűtlenség ugyanis nem csak tönkretehet egy kapcsolatot, hanem van az az eset, amikor új energiákkal tölti fel, mert a feleknek szembe kell nézniük a problémáikkal, amelyeket eddig mindig a szőnyeg alá söpörtek. Érdekes és elgondolkodtató könyv.

HarperLee>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Olvasmányos és közérthető stílusban megírt könyv egy olyan témáról, amit általában egy mondattal elintézünk. Alaposan körüljárja a témát mindhárom fél szemszögéből, sok konkrét esetet elmesélve. Gondolatébresztő, nem ítélkezik és önreflexióra késztet. Mindenképpen ajánlom!

akislola>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Látszik, hogy nagyon gyorsan szerették volna elkészíteni a fordítást – igen igénytelen lett, sok elütéssel és magyarul értelmezhetetlen kifejezéssel. Egyébként a könyv maga érdekes, újszerű megközelítéssel, bár Perel TED-talkja (aminek nyomán a könyv készült) kb. teljesen lefedi a könyv mondanivalóját is.

verestoi_dori>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Elfogadhatatlan, hogy ennyi helyesírási hibával, félregépeléssel kiadjanak egy könyvet. Megszámlálhatatlan mennyiségű, ilyennel még sosem találkoztam és nem tartom normálisnak. Teljesen elvonja a figyelmet a tartalomról és élvezhetetlen.

timite>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Nagyon nehezemre esett ezt a könyvet végigolvasni, rengetegszer félretettem, napokig pihentettem, megrágtam az olvasottakat.
Rettenetesen érdekes és fontos téma már csak azért is, mert sokunk találkozott már a megcsalással valamilyen formában. Eddig azt gondoltam, hogy ha ez bekövetkezik egy kapcsolatban, onnan nincs visszaút (magamról továbbra sem tudom elképzelni, hogy lenne), de milyen jó, hogy mások képesek más módon reagálni és esetleg felépíteni valami jobbat.
Mégis valahogy a vége volt az, ami a legnagyobbat ütötte nálam, amikor a különböző modernn kapcsolati struktúrákról írt. Sokunkat egy változni képtelen generáció nevelt fel, akik nagy része nem tud kilépni a komfortzónájából, fél a retorzióktól, a felsőbb hatalomtól, a megbélyegzéstől, az újdonság felé nyitástól. Az utolsó fejezet pedig pont ezt kérdőjelezte meg. Ugyan miért ne lenne az a következő lépés, hogy hárman vagy négyen mondják ki egymásnak a boldogító igent? Megbotránkoztat, persze, de 100 éve még a nők szavazati joga is milyen megbotránkoztató gondolat volt. Vagy hogy az elköteleződésbe mi van, ha nem tartozik bele a szexuális kizárólagosság? Nagyon nehéz dolgok ezek, amiket a saját életemben én sem üdvözölnék, de ki tudja, hogy 10 év múlva milyen keretek között fogunk élni? Mi lesz a normális? Hogyan és milyen családban neveljük majd a gyerekeinket? A pszichológusok hogyan fogják ezt megmagyarázni? Mindez jobb lesz, esetleg rosszabb, vagy egy teljesen másfajta tudatosságot, életfelfogást igényel majd?

anis97>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Mit jelent ma a monogámia? Ki számít hűségesnek? Kinek mondjuk el, ha hűtlenek vagyunk? Ki tudhat arról, ha velünk hűtlen a társunk? Lehet, hogy mindenki be van vonva, csak mi magunk nem? Akarunk egyáltalán tudni róla?
A könyvben valós esetek bemutatásán keresztül láthatjuk, hogy hányféleképpen helyezhetjük el az affér kérdését a kapcsolatunkban.
Számomra hihetetlen felismerés volt, hogy mennyire bonyolult meghatározni a hűség fogalmát egy-egy kapcsolaton belől.
Ajánlom mindenkinek!

Mr_Catharsis91>!

Esther Perel: Affér Avagy gondoljuk újra a hűtlenséget

Részletesen leír mindet a témáról, számtalan példán keresztül bemutatva egy adott szituációt. Lévén az író terapeuta is, mire másra támaszkodhat.
Nekem mondjuk a tudományosabb, nem terápiás megközelítés jobban tetszett (Hajnali szex). Míg az a felszín alatt vizsgálódott és inkább vizsgálta az adott témát evolúciós jelleggel, ez inkább felszín felettinek tűnt.
Érdemes összeolvasni a kettőt.

csucsorka IP>!

Julie azt írja, hogy férje „húsz éve érzelmileg hűtlen” hozzá. De másik nőről nem tett említést. "Lemondott koncerteket, közös vacsorákat, nyaralásokat – és mindig a munkáját helyezte elém.
A húgom azt mondja, legalább nem csalt meg – de a munkája több energiát elvitt, mint bármely szerető. Most találkoztam egy olyan férfival, akinek rengeteg ideje van rám, és én vagyok a hűtlen?"

csucsorka IP>!

A kiszámíthatatlanság, a bizonytalanság, hogy nem tudom, mikor látlak újra – olyan érzések, amelyeket soha nem tolerálnánk a fő kapcsolatunkban – viszont egy titkos románc fő varázserejévé válnak. A szerelmünk nem lehet a miénk, és ez biztosítja azt, hogy állandóan őt akarjuk – tekintve, hogy mindig arra vágyunk, ami nem lehet a miénk. Ez az elérhetetlenség misztikus erőt kölcsönöz az afférnak, és gondoskodik róla, hogy a vágy lángja állandóan égjen.

csucsorka IP>!

Fogyasztóközpontú társadalmunkban a kulcs az újdonság. A tárgyak elhasználódási ideje már előre programozva van, ami biztosítja, hogy igényünk is támadjon a lecserélésükre. És ez a trend hódít a kapcsolatokban is. Olyan társadalomban élünk, amely folyamatosan valami szebb, jobb, fiatalabb, izgalmasabb ígéretével csábít. Így már nem azért válunk el, mert boldogtalanok vagyunk, hanem azért, mert lehetnénk boldogabbak is.

csucsorka IP>!

Mivel én hiszek abban, hogy a hűtlenségi krízisből valami jó is származhat, sokszor kérdezték tőlem: „Szóval egy küszködő párnak egy affért javasolnál?” A válaszom: sokaknak egész életüket pozitívan megváltoztató tapasztalatai származtak egy halálos betegség kapcsán. Pont annyira javasolnám, hogy lépj félre, mint amennyire azt kívánom, hogy legyél rákos.

24. oldal, 1. fejezet - ÚJ PÁRBESZÉD A HÁZASSÁGRÓL ÉS A HŰTLENSÉGRŐL

csucsorka IP>!

A hazugságok útvesztőjében könnyű eltévedni. Sok hűtlen ember állítja, hogy életében először akkor nem hazudott, amikor viszonyt kezdett. Paradox módon, miközben egy hazugságon alapuló kapcsolatot tartanak fenn, úgy érzik, hogy először tapasztaltak meg valami igazit és fontos, és egy olyan hiteles és őszinte élményben volt részünk, mint eddigi életük során még soha.

csucsorka IP>!

A feleség alig várja, hogy a szex véget érjen. A szerető azt kívánja, bárcsak sose érne véget. Könnyű azt gondolni, hogy a különbség oka a férfi. De a kontextus többet nyom a latban. És kontextus alatt a történetet értem, amit magának sző és azokat a karaktereket, akiket el akar játszani. Házasság, anyaság és az otthon mindig is sok nő elérendő célja volt, ami ugyanakkor gyakran az a hely is, ahol a nő többnyire megszűnik nőnek érezni magát.

csucsorka IP>!

Valamikor megbélyegezték, aki elvált. Manapság akkor bélyegeznek meg, ha a maradást választod.

csucsorka IP>!

Amikor egy pár egy affér lecsengése után keres fel, gyakran mondom nekik: Az első házasságotoknak vége. Szeretnétek egy másodikat kötni egymással?

verestoi_dori>!

…szégyelli magát, ami viszont megakadályozza abban, hogy bűntudatot érezzen. A szégyenérzettől a bűntudat érzéséig vezető út meghatározó jelentőségű. A szégyenérzet egyfajta önzés, míg a bűnösségérzet egy empatikus, együttérző reakció, melyet a fájdalom gerjeszt, amit te okoztál valaki másnak.

csucsorka IP>!

Ebben a pillanatban is a világ minden sarkában valaki megcsal valakit vagy megcsalatik, félrelépésen agyal, tanácsokat osztogat valakinek, aki éppen benne van egy viszonyban, vagy egy szerelmi háromszög titkos szereplője.