Díszmadarak ​enciklopédiája 2 csillagozás

Több mint 250 színpompás díszmadárfaj részletes bemutatása
Esther J. J. Verhoef-Verhallen: Díszmadarak enciklopédiája

Ebben a sokak által várt, gazdagon illusztrált kötetben szakemberek és kezdő madárbarátok egyaránt megtalálják a madarak tartásával kapcsolatos érdekes és fontos ismereteket. Az általános tudnivalók (vásárlási szabályok, madarak elhelyezése és táplálása, betegségek gyógyítása) mellett a könyv több mint 250 színpompás díszmadárfaj eredetét, igényeit, táplálkozási és fészkelési szokásait mutatja be rendszertani sorrendben az olvasóknak. A számtalan szebbnél szebb színes fénykép minden természetbarát számára élvezetessé teszi az enciklopédiát.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Ventus Libro, Budapest, 2007
312 oldal · ISBN: 9789639546806 · Fordította: Buzás Balázs

W_L I>!
Esther J. J. Verhoef-Verhallen: Díszmadarak enciklopédiája

Esther J. J. Verhoef-Verhallen: Díszmadarak enciklopédiája Több mint 250 színpompás díszmadárfaj részletes bemutatása

Angol nyelvu kiadasa az egyik legjobb atfogo diszmadaras konyv. Rengeteg fajt targyal, reszletes, megbizhato informaciokat adva tartasukrol es tenyesztesukrol. Ezert 5 csillagot is megerdemelne.
Sajnos a magyar forditas borzalmas, aki elkovette meg a legkozonsegesebb fajok magyar neveit sem tudta es egyszeruen angolrol tukorforditotta a fajneveket, a kákapintybol pl „csillagpinty” lett, mig a pettyesasztrildbol „ikerpötty”!
Igy a konyv szinte olvashatatlan, hiszen gyakran beazonosithatatlan eppen melyik fajrol is van szo.
Elborzadva visszavittem a neten rendelt magyar kiadast es megrendeltem angolul, ahogy azota is egyik kedvenc konyvem.