Salamon ​beavató meséi (Sara 1.) 20 csillagozás

Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Az ​élet hirtelen jött valóságától megriadt Sara félelmeit Salamon, a varázserejű, tudós bagoly oszlatja el. A kiszámíthatatlan földi jelenségek, melyek eddig szörnyűséges tragédiáknak tűntek, most új, gyönyörű, és érthető megvilágítást kapnak. Salamon tanítása nyomán, Sara kinyíló lelki értelme és szíve felfedezi a mindent átható, mindent átölelő lelki energia gondoskodó szeretetét. Még az érzékeny, intelligens gyerekek is csupán többnyire elbűvölők, kellemesen eredetiek a mi felnőtt szemünkben, amikor álmaikat, gyöngéd kis világukat, szívük történetét ártatlan egyszerűséggel elénk tárják. Hol vagyunk már a meséktől, a gyerekkortól? Pedig ha meghallunk egy gyermeket, vagy ezt a „felnőtteknek el sem mondhatom mesét”, rádöbbenünk, a gyermek még közel él ahhoz, aki útnak indította, s képes olyan szelíd, érzékeny híreket hozni Róla, miáltal nyomban megértjük mi felnőttek, miért is baj az, ha nem leszünk olyanok, mint a gyerekek.

Sorozatunk reménye, hogy a gyermek olvasó… (tovább)

Megjelent Sara első könyve címmel is.

Mandala-Veda, 2007
Mandala-Veda, Budakeszi, 2001
188 oldal · ISBN: 9638612282 · Fordította: Zsoldos Mariann · Illusztrálta: Caroline S. Garrett

Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

6 és fél év után olvastam újra ezt a könyvet, és most is nagyon tetszett. Szép történet egy kislányról és egy bölcs tanítóról, aki bagoly képében tanítja Sara-t. Szó esik benne a vonzás törvényéről, az elfogadásról, és persze arról, hogy hogyan tekinthetünk másképp a világra a gondolkodásunk, érzéseink megváltoztatásával. Szerintem mindenkinek jól jönne egy olyan barát, mint Salamon. Bár eredetileg gyerekkönyv, ám én jó szívvel ajánlom Mindenkinek! :)

purplecloudlady>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Csodálatos! Annyira szívhezszóló és tiszta a mondanivalója. Egyáltalán nem csak gyerekeknek, mindenkinek! Már a befejezéskor úgy éreztem, legszívesebben elölről kezdeném, de leaglább is minden évben érdemes lenne újraolvasni. Úgy megérintett, hogy többször is könnyek gyűltek a szemembe (az első rész végén pityeregtem is a buszon… :) Gyerekként vette nekem anyukám, akkor nem kötött le, de most igazán tudtam értékelni! Bárcsak én is találkoznék Salamonnal. Azt mondja a fejemben, hogy találkozhatok vele. :)

SunnyRiver>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Ez egy csodálatos könyv! És nem azért, mert mese.

10 évesen olvastam először, s most jó volt újra elolvasni. Csodálatos a történet, és Salamon tudása örökérvényű! Nem csak gyerekeknek, de felnőtteknek is a kezébe adnám a saját példányomat így veszítettem el, hogy kölcsönadtam és azóta sem került vissza, sokat tanulhatnának az élet szépségéről és a boldogságról. Nagyon hiányzott már a lelkemnek egy ilyen csoda-mese, mindazzal az értékkel és tanítással, ami benne van.
A nyelvezete is szép és a ceruzarajz-szerű képek is, tehát az esztétikai élmény is megvan :)

Ezt a könyvet nem lehet értékelésben elmesélni, ezt olvasni kell! És bárki, aki elolvassa, tudni fogja, hogy egész életében elkísérheti ez a könyv a fejlődés és a boldogság útján…

dia69>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Éppolyan ajánlott felnőtteknek, mint gyermekeknek. Az Élet hatalmas igazságai hangzanak el benne, mindez egy csodálatos történetbe ágyazva. Segít rálátni milyen helytelenül is tudunk gondolkozni, s hol érdemes rajta változtatni, – a saját érdekünkben.

endivia>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Nagyon aranyos könyv. Szegény Sara-t még az ág is húzza az elején, aztán ugye minden jóra fordul. Egy kedves kis mese, ami nagyon hasznos tudást ad át az olvasónak és persze igen olvasmányos is. Mindenkinek ajánlom elolvasni :)

Kitiara42>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Egyszerre élveztem és voltam dühös. Nem szoktam ilyen jellegű könyveket olvasni, de ez… Hatott.

ZsuZsanna5>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Salamon beavató meséi

Meglepődtem a reakcióimon. Először azon, hogy értetlenül álltam az előtt, hogy ez gyerekkönyv. Nehéznek tűnt, túl filozofikusnak egy gyerek számára. Ahogy haladtam előre, dühös lettem, hiszen hogyan is lehetne így gondolkodni! Ez nagyon nehéz és irracionális első hallásra. Aztán elgondolkodtatott, felfedeztem az igazságait. Végül megtetszett, és megfogadtam, hogy teszek egy próbát. Vagy többet, mert az elején/közben lesznek kudarcok is. Érdekes kis könyv. Tegyetek vele egy próbát!

Raizo P>!

Amikor az örömöd attól függ, hogy más mit mond, vagy mit tesz, akkor csapdába kerülsz, mert mások tetteit és gondolatait nem tudod irányítani. Felfedezheted a legnagyobb örömöt és a legvadabb álmaidat is felülmúló szabadságot, ha felfedezed, hogy az örömöd nem függ senkitől! Az örömöd csak attól függ, hogy te mit választasz figyelmed forrásának!

Raizo P>!

Ha az örömöd attól függ, hogy valaki mit tesz, illetve mit nem tesz; akkor csapdába estél, mert azt nem tudod irányítani, hogy mások mit gondoljanak vagy tegyenek. De ha felfedezed, hogy az örömöd senki mástól nem függ, csak magadtól, akkor felfedezed a legnagyobb szabadságot, ami lehetséges, és ami még legvadabb álmaidat is felülmúlja. A boldogságod attól függ, hogy TE minek tulajdonítasz jelentőséget.

Raizo P>!

Azt szeretném ezzel mondani, hogy többet ér arra összpontosítani, amit akarsz, mint elutasítani, amit nem akarsz. Természetesen a szavaid megmutatják a szándékod, de az érzéseid még tisztábban kifejezik a befogadást, vagy a távoltartást. Legyen benne örömöd, Sara. Vigyázz, mert ha nem akarsz NEM‐et mondani, az is egyfajta ellenállás. A lényeg, hogy minél többet beszélj arról, amit AKARSZ. Amikor már belejöttél ebbe, meglátod, a dolgok egyszer csak jóra fordulnak.

Raizo P>!

‐ Látod Sara, ez a második lépés az úton, hogy kilépj a szenvedések‐körforgásából. Az első lépés, hogy felismerd azt, amit nem akarsz. A második, eldönteni, hogy mit akarsz.
‐ Ez elég könnyűnek tűnik ‐ Sara kezdte magát jobban érezni.
‐ A harmadik a legfontosabb lépés. Mikor eldöntötted, hogy mi az amit akarsz, valóságossá kell tenned. Beszélned kell róla, hogy miért is szeretnéd azt; elképzelni, szavakba önteni, hogy milyen érzés lenne azt a dolgot birtokolni; elmagyarázni; úgy tenni, mintha meglenne; vagy visszaemlékezni egy régebbi időre, amikor megvolt ‐ a legfontosabb, hogy egyfolytában arra kell gondolnod, egészen addig, míg az érzés beléd gyökerezik. Addig kell magadnak mesélni arról, amit szeretnél, amíg egyszer csak tényleg érzed.

Raizo P>!

Azt szeretném, ha gyakorolnád, hogyan kell erősen gondolni arra, amit szeretnél, és elgondolkodnál azon, hogy miért is szeretnéd azt, amit szeretnél! Egészen addig, míg képes leszel igazán érezni is azt. Ez a legfontosabb dolog, amit tőlem megtanulhatsz! Teljen benne sok örömöd!

Raizo P>!

Tudod Sara, amikor a figyelmedet valamire összpontosítod, felveszed annak a dolognak a rezgését. Tegyük fel, hogy egy betegség köti le figyelmedet, és nézed. Ebben az esetben arra az időre, amíg szemléled, vagy beszélsz róla, vagy gondolsz rá, nem engeded magadhoz áramolni a Teremtés Energiáját. A Jóságot kell szemlélned ahhoz, hogy a Teremtés Energiája áramlásba jöjjön.

Raizo P>!

Pedig ez így működik. Minden percben megvan a lehetőséged, hogy amit akarsz, azt megfigyeld, vagy annak a hiányát. Amikor megfigyelsz valamit, amit akarsz, elkezded felvenni annak a dolognak a rezgését, és olyanná is válsz, mint az. Érted?

Deva>!

..az örömöd senki mástól nem függ, csak magadtól, akkor felfedezed a legnagyobb szabadságot, ami lehetséges, és ami még legvadabb álmaidat is felülmúlja. A boldogságod attól függ, hogy Te minek tulajdonítasz jelentőséget.

Raizo P>!

Tudod Sara, csak az embereknek van szüksége rá, hogy címkével lássanak el dolgokat. Mi többiek, csak egyszerűen tudjuk, hogy kik vagyunk, és a címkék nem számítanak. De nekem tényleg tetszik a Salamon név. És mivel te hozzászoktál, hogy a dolgokat a nevén nevezd, pont jó is lesz nekem. Igen! Tetszik ez a név. Salamon. Ez az!

Kapcsolódó szócikkek: címke
Raizo P>!

Azt kell megtanítanod az embereknek, hogy minden jól van úgy, ahogy van. A példádat követve, mások is megérthetik majd, hogy nincs értelme ellenszegülni semminek. Mert az ellenszegülésük miatt a Teremtés Energiája nem jut el hozzájuk.

Sara sorozat · Összehasonlítás