Kérd ​és megadatik! I. 54 csillagozás

Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I. Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I. Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

A ​szerzőpáros a következő alapelvet vallja: bárki lehetsz, bármit tehetsz, és bármire szert tehetsz! Születésedtől megillet a jog, hogy életed megteljen minden széppel és jóval. Ez a könyv megmutatja, hogyan érheted el mindezt. Néhány tanácsa arról szól, miként használd az energiádat és az érzelmeidet, más fejezetei pedig speciális területekről beszélnek: pénzügyi előremozdulásról, az egészség visszaszerzéséről, meditációról, a zűrzavarok megszüntetéséről. Szerte a világon olvassák úgy ezt a művet, mint A most hatalmát: szakaszosan érdemes haladni, s az elolvasottakat javasolt tovább érlelni magadban, mielőtt a következő részbe fognál. A könyv bemutatja az Isteni Forrással fennálló, minden pillanatban létező kapcsolatodat, pontosan megmagyarázza, hogyan működik ez az összeköttetés, majd megtanít a tudatos teremtésre. Az alkalmazás technikáival és az általános bölcsességekkel kapcsolatos összes kérdésedre választ ad, amelyeket könnyű megérteni és használni. Egészségi állapotod,… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2023
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635074488 · Fordította: Ujhelyi Bálint
Édesvíz, Budapest, 2018
Édesvíz, Budapest, 2017
320 oldal · keménytáblás

Mulán>!

Hangoskönyvben „olvastam el”
Ez alapból szerintem egy tanulásra vágyónak való könyv én is ezért kerestem meg ezt mert most kezdek nyitni erre a témára egyre jobban érdekel, és ez a könyv sok mindent elmond, sok mindenben segít. Teljesen jó, csak bánom hogy hangoskönyvben láttam neki mert a narrátor borzalom volt :-)

Read4Change>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Nem mindennapi könyv, melynek megértéséhez sok újraolvasás, vagy már előzetes spirituális tudás szükséges. Bele kellett rázódjak az elején, de teljesen megérte!

A könyv első fele elmélet, második fele gyakorlat, amely tökéletes összhangot képez. Kicsit jobb lett volna még több gyakorlati példa is, de hátha a második részben találok.

Amivel már korábban találkoztam, de mostmár tudom, hogy innen származik, az az érzelemlétra, vagy érzelmi létra, és ez bizony rendkívül fontos önmagunk megértéséhez! Ezt az eszközt sokkal többször és több helyen kellene alkalmazni, átütő erejű (és most nem spirituális síkon értem, hanem csak úgy a mindennapi életben!).

Amikor érzem, hogy a rezgésem alacsony, csak előveszem az egyik gyakorlatot és belelazulok, átengedem magam neki. Ha az nem válik be, akkor megpróbálok egy másikat. Érdemes ezt is szokássá tenni és minden nap alkalmazni, úgy lehet igazán érezni az erejét.

És imádom, ahogy összekapcsolódnak az éppen olvasott könyveim mondanivalói: Ahogy A most hatalmában, úgy itt is feljöttek, már az elején, az ellenállással kapcsolatos elmélkedések! Persze itt egy kicsit más színezetben: Sosem szakadunk el a Forrástól, de ha olyan gondolatokat nyilvánítunk ki, melynek rezgései eltérnek tőle, az megzavarja a vele való természetes kapcsolatot, amit ellenállásnak nevezünk. De végtére is a lényeg ugyanaz: az ellenállásunkkal akadályozzuk fejlődésünket és boldogságunkat.

Rengeteg hasznos gondolattal gazdagodtam a könyv által, szerintem megéri adni neki egy esélyt – s ha nem érezzük most épp nekünk valónak, akkor félre tenni és később visszatérni rá!

VeresIbi>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

A könyv tényleg „amerikai”, de hát Istenem! Először is amerikai szerzőpárosról van szó, másrészt ez nem szépirodalmi alkotást, amelyet a stílusa után ítélünk meg.

Márpedig mint személyiségfejlesztő, önismeretre buzdító könyv nagyon is messze a legjobb. Mit nem adtam volna, 2 évvel ezelőtt érte! Nem csak feltárja a hibás látásmódot és annak következményeit, ha nem gyakorlati (!) tanácsokkal is ellát. A Vonzás törvénye könyv után olvastam, és gyakorlatilag bír annak minden előnyével, pluszként pedig ott vannak az említett gyakorlatok. Szám szerint 22, melyek a könyv felét teszik ki. Jól felépített, egyszerű, érthető utasításokkal.

Ajánlom mindenkinek, aki maga, vagy a környezetében lévő szerette számára keres kiutat, kezdve az enyhébb lelki konfliktusból a mély válságig.

Joeymano>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Végre kimondta azt, amit sok önsegítő könyv, nem is tudom, elfelejtett megemlíteni. Jók a gyakorlatok, ha ügyesen bánunk velük, műkődnek. Nekem pl sok más mellett így lett új telefonom.:-)

Senorita>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Valóban nem a megfogalmazása és írásmódja alapján kellene megítélni ezt a könyvet, hiszen ez nem egy regény. A dolgokat igazán pontosan és érthetően írja le! Ami kicsit zavaró talán, hogy sok mindent sokszor elismétel, de legalább jól a fejünkbe vési! Szerintem a nyelve választékos, jól megfogalmazott. Akit érdekel ez a téma, szerintem (az általam olvasottak közül) eddig ez a legjobban felhasználható könyv, a legtöbb kérdésre választ ad, és még gyakorlatokat is tartalmaz (odáig még nem jutottam el az olvasásban). A Titok című könyv ehhez képest mesekönyv. Igazából a Titok minden jót leír, hogy erre meg arra vagy képes, viszont a Kérd és megadatik meg is mutatja, hogyan tedd ezt igazán! ;)

Nixike>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Úgy gondolom, vannak a témában sokkal jobb könyvek is, elég általános, sablonos könyv. A végén található gyakorlatok között azonban van néhány használható.

Rittus89>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Kissé sokszor ismétel, de ezáltal biztosan el is mélyülnek bennünk a fontos gondolatok. A könyvet áthatja a végtelen szeretet. Minden kérdésemet megválaszolta. Valódi segítsêget adnak a gyakorlatok. Nagy részük jól hasznosítható.

Animia P>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Kérd és megadatik! I.

Az ezoterikus világ és gondolkodás alapműve. Azért is, mert aki nem hisz Istenben, egy hangban, egy feljebbvalóban vagy a saját énje tökéletességében, annak is tud mutatni egy utat, ami igenis változtatni képes az alapbeállításunkon. Az olvasás során én is egy olyan rezgésszintre emelkedtem, ami napokig feltöltötte az aksimat, és olyan tapasztalatok értek, amelyek miatt szeretném ezt a könyvet még többször elolvasni.

Véda P>!

(Aggódni valójában nem más, mint képzelőerődet arra használni, hogy megteremts valamit, amit nem kívánsz.)

Kapcsolódó szócikkek: aggódás
Véda P>!

Ha tapasztalatod részévé szeretnél tenni valamit, amire vágysz, a megoldás abban rejlik, hogy rezgéseidet összhangba kell hoznod vágyad tárgyával. Ezt pedig úgy teheted meg a legkönnyebben, ha úgy teszel, mintha az adott dolog már a tapasztalatod része volna.
Gondolataidat a tapasztalatban lelt öröm felé irányítod, így e gondolatokkal elfoglalva következetesen ilyen rezgéseket bocsátasz ki, ezáltal pedig tapasztalatodba fogadhatod a vágyott dolgot.

Kapcsolódó szócikkek: tapasztalat

Senki nem szabhatja meg mások viselkedését, és ha valaki mégis ezt érzi elengedhetetlennek a boldogságához, az tényleg nagy bajban van.

Csakis az állhat vágyad beteljesülésének az útjában, hogy megszokott gondolkodásmódod nem egyeztethető össze vágyaddal.

Véda P>!

Senkinek sem lehet olyan vágya, melynek más oka lenne, mint az, hogy hite szerint vágya valóra váltásával jobban fogja érezni magát. Akár egy fizikai tárgyra, akár valamilyen fizikai állapotra, kapcsolatra, helyzetre vagy körülményre vágysz, minden vágyad abból a kívánságból fakad, hogy jól érezd magad. Ezért életed sikerességét nem a javaidon vagy a pénzeden mérheted le, hanem kizárólag azon, hogy mennyi örömöt érzel.

Véda P>!

Miért tart olyan sokáig, hogy megkapjam, amit
szeretnék?
Nem azért, mert nem akarod eléggé.
Nem azért, mert nem vagy elég intelligens.
Nem azért, mert nem vagy rá méltó.
Nem azért, mert összeesküdött ellened a sors.
Nem azért, mert valaki más már elnyerte helyetted, amire te vágytál.
Vágyad azért nem teljesült még, mert olyan rezgésállapotban tartod magad, amely nincs összhangban vágyad rezgésével. Csak és kizárólag ez az oka! Fontos, hogy megértsd, hogyha megállsz és elgondolkozol a dolgon, vagy ha egy pillanatra megpihensz, és megvizsgálod, mit érzel, pontosan beazonosíthatod a benned rejlő ellentmondásokat.

Véda P>!

Minden élőlény, állat, ember vagy növény kivétel nélkül megtapasztalja azt, amit halálnak neveztek, ám a Szellem, aki valójában vagytok, örökkévaló. A halál tehát nem más, mint az örökkévaló Szellem nézőpontjának megváltozása. Ha fizikai testetekben létezve tudatos kapcsolatban álltok a Szellemmel, akkor természetetek szerint örökkévalóak vagytok, és nem kell félnetek semmilyen „bevégezettségtől”, mert abból a nézőpontból nem létezik ilyen.

Kapcsolódó szócikkek: halál
Véda P>!

[…] a Jólét természetes, a Jólét az örökséged, a Forrásod, és Lényed lényege.