Az ​érzelmek megdöbbentő ereje 4 csillagozás

Esther Hicks – Jerry Hicks: Az érzelmek megdöbbentő ereje

Az Abraham-sorozat eddig megjelent darabjai közül ez a legújszerűbb és legnagyobb hatású kötet, tulajdonképpen a Kérd és megadatik! harmadik része. Olyan gyakorlati ismeretet közöl, amelyet azonnal hasznosíthatsz, és még több kedvedre való dolgot teremthetsz, vagy még többet tehetsz másokért. A CD-melléket Estherék /Elfogadás Művészete/ tanfolyamának hanganyagát tartalmazza.

Édesvíz, Budapest, 2008

vassinho10>!
Esther Hicks – Jerry Hicks: Az érzelmek megdöbbentő ereje

Rendkívül hasznos információkat lehet benne olvasni, különféle példákkal.

n_csilla P>!

136. oldal, Második rész 11. példa - A barátom kibeszél a hátam mögött (Édesvíz, 2008.)

n_csilla P>!

Sok ember – amikor megêrti, hogy saját figyelme szabályozásán keresztül őt kérjük változtatásra – így panaszkodik: „De mi lesz azzal, aki a hazugságokat terjeszti? Nem kellene valamit kezdeni ezzel? Miért kéritek tőlem, hogy alakítsam át a saját gondolataimat, amikor ő cselekszik helytelenül?” Erre a jogos kérdésre pedog nagyon egyszerű a válasz: Ha boldogságod olyan változtatásoktól függ, amelyeket mások visznek véghez, akkor sohasem lehetsz boldog, mert mindig egyre több ember egyre több megváltoztatására lenne szükséged.
Ha körülnézel, megszámlálhatatlanul sok dolgot láthatsz, amelyek felett nincsen hatalmad. Ha azonban megtanulod gondolataidat saját rezgéseid összhangja felé irányítani, megvalósítod az egyensúlyt önmagadban. És nemcsak jobban érzed majd magad ebben az összhangban, hanem rezgéseddel egyetlen erős jelzést fogsz küldeni, amelyre a Vonzás Törvénye válaszol. Ekkor aztán nem számít, mi áll szándékában másoknak – még ha szándékaik veled kapcsolatosan negatívak is –, nem lesznek képesek felülmúlni az összhang erőteljes Áramát, amelyet megvalósítottál. […] Egyszerűen eltávolítod tapasztalatodat az ilyen rosszindulatú szándékokról.

136-137. oldal, Második rész 11. példa - A barátom kibeszél a hátam mögött (Édesvíz, 2008.)