A ​hasonmás 3 csillagozás

Esther G. Wood: A hasonmás Esther G. Wood: A hasonmás

Kristin ​Oaks egyedül él tizenhét éves fiával, Martinnal. Apai részről már a fiú születése előtt hideg elutasításban részesült – nem voltak összeházasodva Martin apjával, Johnnal, s ha voltak is illúziói, hogy a férfiben valaha is felélednek a gyengéd szülői érzelmek, azok John hirtelen halálával szertefoszlottak. Martin akkor kétéves volt. Néhány éve csak, hogy kemény munkával sikerült magát igazán megfelelő állásba bedolgoznia egy reklámcégnél, és végre úgy élhetett, ahogy mindig is vágyott, olyan házban, olyan időbeosztásban, olyan kedvtelésekkel. A munka és a gyerek teljesen kitöltötték az életét, s amikor egyszeriben több ideje lett, végre hódolhatott régi szenvedélyének, és festegetett. Az utóbbi évek harmóniáját csak szülei halálának keserű vesztesége zavarta meg. Édesanyját fél év alatt elvitte a rák, apja pedig egy évre rá követte élete párját. Kristin teljesen egyedül maradt. Úgy döntött, ideje változtatni, ezért jó fél éve ide költöztek, ebbe a városba, a folyó közelébe,… (tovább)

GABO, Budapest, 2006
402 oldal · ISBN: 9639635197 · Fordította: Várady Eszter

Dienn
Esther G. Wood: A hasonmás

Érdekes volt a könyv. Sajnos nagy rejtélyek nem voltak a könyvben, mert minden szereplőt láttunk.
A fülszöveget félrevezető volt: „Martin nem akarja elhinni, hogy az áldozat valóban Kristin volt. Ezért magánnyomozást indít anyja felkutatására.” Azt vártam, hogy Martin (aki nagyon okos és ügyes) fogja az ügyet felgöngyölíteni, de nem így történt. Martin semmit sem tett azon kívül, hogy nem hitte el az anyja halálának a hírét, csak csajozott.
Jó volt… csak valahogy kevésnek találtam. Szerintem jobb könyvet is ki lehetett volna hozni ebből a történetből.