Az ​új kutyád 8 csillagozás

Útikalauz az örökbefogadáshoz és a kutyás mindennapokhoz
Esterházy Miklós – Kovács Dóra: Az új kutyád

Ne ​kerülgessük a dolgot: az embereknek legtöbbször azért lesz kutyájuk, mert a kutyák cukik. Mert mélyen az érzelmeinkhez szólnak. De! Ahhoz, hogy ez ne menjen át állatkínzásba, tisztában kell lenned a kutya igényeivel is. Akkor csinálod jól, ha fizikailag, mentálisan és szociálisan is „megmozgatták” a barátodat, te pedig cserébe nagy büszkeséget érzel, hogy milyen jó gazdi vagy.

Ez a kutyázás lényege – hogy jó gazdi legyél.

Kovács Dóra és Esterházy Miklós ideiglenes befogadókként csöppentek a kutyamentés világába. Az évek során rengeteg kutyát emeltek ki a rácsok közül, és nemcsak a modern, városi kutyázásban segítik oldaluk követőit, de az örökbefogadással járó örömök és kihívások megélésében is. Tapasztalatuk szerint a kutyák hatalmas lehetőséget adnak nekünk ahhoz, hogy kitartóbbak és tudatosabbak legyünk az életünkben. Fehérvárcsurgón élnek, három saját kutyájukkal és egy nemrég mentett kiscicával.

Nagyon sok kutya várja, hogy egy gondoskodó, szerető… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2021
142 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058386 · Illusztrálta: Esterházy Miklós
Partvonal, Budapest, 2021

Esterházy Miklós – Kovács Dóra: Az új kutyád

Esterházy Miklós – Kovács Dóra: Az új kutyád Útikalauz az örökbefogadáshoz és a kutyás mindennapokhoz

Annak ellenére, hogy nekem/nekünk – sem gyerekkoromban, sem felnőtt családosként – soha nem volt kutyám/nk, nem bántam meg, hogy elolvastam ezt a könyvet.
    Megerősített abban, hogy jól tettem/tettük, amikor a nemkutyávalegyüttélést választottam/uk.
    Éppen ezért alapkönyvnek tartom nem pusztán a felelősen kutyagazdivá válni kívánók, hanem mindenki számára.

Ophelia és Maurice neve egyébként a két mesekönyvből: innen és innen is már ismerős volt, örültem, hogy egy kicsit megismerkedhettem a valós történetük egy szeletkéjével is.

Esterházy Miklós – Kovács Dóra: Az új kutyád

Mivel Nővéremnek is van egy kutyája, akit nagyon szeretek és sokszor van nálunk, így nagyon örültem, hogy elolvashattam ezt a könyvet. Szerintem nagyon tanulságos, könnyed és élvezhető. Vannak benne személyes tanácsok és élmények is.

Hasznos lehet már kutyás gazdáknak és örökbefogadóknak egyaránt. Szeressétek a kutyáitokat, mert megérdemlik. https://szemrevalo.wordpress.com/2022/10/05/esterhazy-m…

K_A_Hikari I>!
Esterházy Miklós – Kovács Dóra: Az új kutyád

Megjelenés óta szerettem volna elolvasni, de nem voltam biztos abban, hogy kell-e nekem a polcra… így vártam, hogy könyvtárban is elérhető legyen.
Néhány napja vettem észre, hogy kölcsönözhető lett, így gyorsan be is szaladtam érte, majd kihasználva a nyugodt hétvégi reggelt, el is olvastam :)
Egyetlen ok miatt kap fél csillag levonást: a rövidsége. Informatív, de bizonyos témákra éppen csak néhány bekezdést szán, amolyan elmondom a lényeget, de ha érdekel, nézz utána magad.
Valamint néhány dologgal azért vitatkoznék, például, hogy hámban húz a kutya… De legalább a falkavezér dologgal leszámolt, és a „légy a kutyád vezetője” dologgal meg tudok békélni az indoklása és a levezetése logikus.
Tényleg jó kis útmutató az örökbefogadáshoz/örökbefogadás előtti-utáni időszakhoz.
Kutyásnak lenni egy életérzés, és a kutyával közösen járni az élet ösvényeit hatalmas élmény!

S_Évi>!

A kutya nem házőrzésre született, akinek elég, ha a kertben éli le az egész életét, akinek odaadod a vacsora maradékát, és egész éjjel kint ugatja a holdat.

latinta P>!

Egyetlen kutya sem jön le készen a futószalagról. Attól lesz a Te kutyád, hogy foglalkozol vele, és tiszteletben tartod a határait. És ez az első találkozásotoknál kezdődik.

60. oldal, Harmadik fejezet - Hogyan válasszunk kutyát? (Partvonal, 2021)

latinta P>!

Nekünk, embereknek, teljesen más szeretetnyelvünk van, mint a kutyáknak. Mi állandóan beszélünk, nyúlkálunk, fogdosunk. Egy kutyának egyáltalán nem magától értetődő ez a közeledés, mivel ő leginkább az orrát használja e célból.

63. oldal, Harmadik fejezet - Hogyan válasszunk kutyát? (Partvonal, 2021)

latinta P>!

Lassan meg kell értenünk, hogy a kutya nem fog megtanulni magyarul.
    Nekünk kell megismernünk az ő nyelvét, és érthetően megmutatnunk neki, mit lehet és mit nem.

95. oldal, Ötödik fejezet - Kutyával a mindennapokban (Partvonal, 2021)

latinta P>!

A kutya mindkét végére gondoljunk, mielőtt elindulunk sétálni. Zacskó és puha jutalomfalat mindig legyenek a zsebedben.

127. oldal, Hetedik fejezet - Kutyával a nagyvilágban (Partvonal, 2021)

latinta P>!

• Ne dumálj annyit! Próbáld ki, hogy egy napig annyit beszélsz a kutyádhoz, amennyit ő hozzád.

102. oldal, Ötödik fejezet - Kutyával a mindennapokban (Partvonal, 2021)

latinta P>!

Kutyát tartani nem konfliktusmentes élethelyzet.

121. oldal, Hetedik fejezet - Kutyával a nagyvilágban (Partvonal, 2021)

SzemreValó_könyvek>!

A kutyának elsősorban egy otthon kell, ahol biztonságban érezheti magát.

SzemreValó_könyvek>!

Rengeteg tapasztalt kutyás szülő fogja elárulni neked, hogy a kutyázás sok szempontból olyan, mint a gyerekvállalás.

SzemreValó_könyvek>!

A kutyát azért válaszd társadul, mert te is adni szeretnél neki.