Kai ​sötét oldala 53 csillagozás

Estelle Maskame: Kai sötét oldala

A ​tizenhét éves Vanessa nem hisz a kapcsolatokban – nem akarja összetört szívvel végezni, mint az apja. Így hát, amikor legutóbbi nem-pasija, Harrison Boyd elhívja egy hétvégére a haverjaival és az ő barátnőikkel, világos számára, hogy itt a kaland vége. Másnap kikerül a netre egy videó, amelyen Vanessa hiányos öltözékben Harrisonnal szórakozik, és a lány életén úrrá lesz a káosz.

A barátokból hirtelen ellenségek lesznek, mindenki elítéli Vanessát, ő pedig ki akarja egyenlíteni a számlát. Kai Washington, a rivális iskola focicsapatának tagja, aki most jött át Vanessa iskolájába, szintén bosszút esküdött Harrison ellen. Ők ketten szuper csapatot alkotnak. A bűntársak kiszúrják Harrison kocsiján a kerekeket, feltörik a mobilját, és belopóznak a szülei házának pincéjébe is. De amikor Vanessa Harrison módszerével vág vissza a fiúnak, meglepetés éri: nem tölti el az az elégedettség, amelyre számított.

Vanessa Kaiben társára akadt. Egyre több időt töltenek együtt, újabb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

GABO, Budapest, 2020
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634069829 · Fordította: Szabó Luca
GABO, Budapest, 2020
304 oldal · ISBN: 9789635660070 · Fordította: Szabó Luca

nicosia P>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Olvastam Estelle Maskame másik regényciklusát, és őszintén szólva nem voltam meggyőzve arról, hogy ezt én szeretném. De aztán akadt egy laza estém, úgyhogy arra gondoltam pont egy kamasz-szerelemre elég ez az idő, így nekifogtam.
Nagyon gyorsan haladtam vele, olvastatja magát a regény. Könnyű nyelvezetű, gördülékeny, a cselekménye folyamatosan fenntartja az érdeklődést. Több ez, mint egyszerű kamasz-szerelem, jól ragadja meg a közösségi média általi bántalmazást, az adok-kapok bosszúhadjáratok végtelenségét, és a gyászfeldolgozás nehézségét. Ami nem tetszett, de ez nem a regény, hanem a társadalom problémája, az az, hogy a tizenévesek szexuális életéből eltűnt az ártatlanság (itt nem a szűziességre gondolok), és valahogy elmosódott a határ ezen a téren a felnőttek és a kamaszok közt (gyakorlatilag ugyanazokat a praktikákat alkalmazzák a lányok, mint a felnőtt nők, ugyanolyan nyíltan beszélnek a szexualitásról, és ráadásul kb. ugyanolyan gyakran csinálják is, bár a könyvben ez nincs ennyire részletezve). Persze értem, hogy általánosságban ez a helyzet, a regény csupán leírja ezt, mégis zavaró a számomra. Jó volt viszont az, hogy a két főszereplő az előbb említett ártatlanságot azért visszacsempészi a történetbe. Vanessa és Kai nem feltétlenül a legszimpatikusabb gimisek az elején, de a regény folyamán szépen felépül a történetük, jellemük, és szerethetőek lesznek a végére, éppúgy mint a többiek (talán néhány apró kivétellel). Jó kis olvasmány ez, kamaszoknak mindenképp, de felnőtteknek is szívesen ajánlom.

Naiva P>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Kortárs, YA történet. A mai, modern világban játszódik. Könnyű olvasni, ezáltal gyorsan lehet vele haladni és az elejétől a végéig fent tudta tartani az érdeklődésemet.
Ez egy középiskolában játszódó történet. Tele olyan tartalommal, amihez egy középiskolás korú lány élete kapcsolódhat. Tetszett a könyv üzenete, miszerint a bosszú nem mindig kifizetődő. Attól nem lesz jobb a lelkiismereted, ha megbosszulod azt, amit ellened elkövettek.
Szórakoztató, aranyos, romantikus olvasmány főként fiataloknak. A vége miatt négy csillag. Azt olyan elcsépeltnek és elkapkodottnak éreztem.

Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Nem fogok hazudni, Vanessa és Kai karaktere a kezdetekben nem igazán váltotta ki a szimpátiámat. Vanessa egy karakán 17 éves lány, aki tudja, mit akar, nem fél kiállni magáért, de jellemző rá a tizenévesek meggondolatlansága és naivitása. Amikor két hónap járás után egy görbe estén ágyba bújik a fiújával, természetesnek és szexinek gondolja, hogy a srác videót készít róla, ahogy megmutatja bájait. Nem részeg, nem ivott töménytelen mennyiséget, szinte teljesen tiszta gondolatai vannak az esemény során, de mégsem jut eszébe, hogy hoppá, ezt azért nem kéne. Ezért nem is lehet hibáztatni, mindenki követ el meggondolatlanságot. Amiért ellenszenvet váltott ki belőlem, az a műköröm és műszempilla fontosságának hangsúlyozása – miszerint egy lány akkor csinos, ha ezeket magára dobja spoiler. Nincs probléma azzal, ha valaki szép és kívánatos szeretne lenni, és ezért úgymond él ilyen „kiegészítőkkel”, de kicsit túlzott volt ennek a kiemelése. A másik dolog vele kapcsolatban, hogy elveszítette az édesanyját, és ezzel egyidőben majdnem az édesapját is, ugyanis a feldolgozatlan gyász miatt a férfi furcsa módszert használ lányai nevelésének kérdésében: nem foglalkozik velük. Ó, a verandára hánytál? Részegen jöttél haza? Egy szál semmiben mész bulizni? Semmi baj kislányom. A lány csalódott érzései édesapja viselkedése iránt abszolút érthetőek és logikusak, de 50 oldalon át tartó töménytelen siránkozás után – ahol halmozódnak az olyan klisés mondatok, mint „az ő szülei legalább élnek”, és a „mit nem adnék egy szobafogságért, mert akkor legalább figyel rám” – kezdtem magam Leiner Laura Iskolák versenye sorozatában érezni, ahol ugyanezt zúdítja fél könyveken át az írónő az ember nyakába. Nem is beszélve arról, hogy helyet kap egy rövid litánia a közösségi médiahasználatról és arról, hogy jaj de hülye voltam, most már utólag látom….

Következik Kai, akivel jellemét tekintve semmi probléma nincsen. Cuki és aranyos srác, akiben munkálkodik a Harrison (Vanessa exe) iránt érzett harag, személyes okokból kifolyólag – amit nem lövök le, de semmi meglepetés nincs e titokban. Lehet, hogy én vagyok ennyire népszerűség-ellenes, de mi értelme van menőségből kiborotválni valakinek a szemöldökét? Maskame így akarta vonzóvá tenni a karaktert? A 12 évesek körében lehet, hogy beválik, de nálam ez akkora botlás volt, hogy csak na – bár ez inkább személyes vélemény, jogom nagyon nincsen kritizálni. És egyébként tényleg ennyi gondom volt a sráccal, ezt leszámítva oda meg vissza lehet érte lenni. Segítőkész, türelmes, megértő, de ott rejtőzik benne a rosszfiú, akit nem fél szabadjára engedni.

A stílus a kezdeti szemforgatások ellenére mégis visz magával, az események gördülékenyek, a párbeszédek a megfelelő ritmus felvételével biztosítják a lapok gyors fogyását. Emellett a Kai sötét oldala nem feltétlenül egyszerű romantikus regény: az iskolai zaklatás kiemelt figyelmet kap benne, a történet fő alapköve. Nem titok az sem, hogy a főszereplő, Vanessa Kaijal szövetkezve bosszút esküszik az exe ellen, amivel nem marad el gonoszság tekintetében a fiú mögött. A „nem én kezdtem” ugyebár nem mentség. A csínytevések fokozásával sajnos a könyv éppen csak egy lehelettel kerüli el azt az üzenetet, hogy állj bosszút a bántalmazóidon, mégpedig úgy, hogy te is azzá válsz. Így semmiképp sem adnám 12-13 éves gyerek kezébe ezt az olvasmányt, de egy értelmes, felelősségteljesebb 15-16 éves már átlát ezeken a dolgokon, így ezen korosztály számára az izgalmas romantikus oldalát mutathatja ez a mű.

Vanessa karaktere is elmélyül, ahogy halad előre a történet – vagy ahogy az ember megszokja a személyiségét, és betekintést nyer megtört lelkivilágába is, hogy valójában mi játszódik le benne. Az, hogy rossz döntéséből kifolyólag kibillen a lába alól a talaj, és szembesül még saját helytelenül kezelt gyászával is, más megvilágításba helyezi számára a dolgokat. Ő végsősoron csak egy fiatal lány, aki elveszítette az anyukáját, aztán egy ballépésnek köszönhetően a barátait is, támasz nélkül pedig nem csoda, hogy helytelenül kezd bele a problémák megoldásába.

Kai és Vanessa kapcsolata nincs túlbonyolítva, ahogy maga a könyv sem, és ez így van jól. Mindketten kissé sérültek, próbálnak talpraálllni, és nem csak a Harrison elleni hadjáratban szolgálnak egymás segítségére, hanem az érzelmi gyógyulás útján is.

Az alapvető klisés és kiszámítható elemek mellett a stílus és a kedvelhető mellékszereplők közbenjárásával élvezhető olvasmány, főleg a 15-16 éves – és a kicsivel idősebb – korosztály számára. Azonban ennél fiatalabbaknak nem ajánlom, a(z) (nem túlságosan, de azért) erőszakos jelenetek miatt.

A FÉL ÉVVEL KÉSŐBB részre meg nem történtként tekintek, mindenkinek jobb így. spoiler A végletekig klisé. De az is igaz, hogy egy ideig hanyagolnom kéne az ifjúsági romantikusokat.

Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Így a könyv végén azt hiszem, én is szívesen megismerném Kai sötét oldalát :D
Vanessát sajnáltam. Édesanyja halál után kicsit szétcsúszott körülötte minden, a maga módján dolgozta fel a kialakult helyzetet. spoiler
Kai az első perctől szimpatikus volt. Klassz párost alkottak Vanessával. Szerintem minden értelemben ☺

Rebbencs>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Elég régóta tologattam már ennek a könyvnek az olvasását, magam sem tudom, miért. Valamint azt sem tudom, hogy pontosan mit vártam és miért voltak téves információim a könyvről. off Az írónő DIMILY trilógiája nekem egyébként egyik kedvencem, ha nem is a legnagyobb, de szerettem nagyon, így kíváncsi voltam, mit tud még mutatni, ami más, de mégis az övé?
Nos, elégedett vagyok, mert nagyon kellemes olvasmány volt. Még ifjúsági, még kicsit tini, a maga kis bolondos csacskaságaival, de azért már komolyabb hangvételű és van benne üzenet annak, aki hajlandó azt észrevenni.
A történet érdekes, tényleg nem pont ilyenre számítottam, már Vanessa karakterét illetően is mást képzeltem el, de attól még van benne ötletesség. Sok mindenre rámutat, ami veszély lehet egy fiatal életében és a végére különösen hangsúlyossá válik a mondanivaló, aminek örültem.
Annak is, hogy tényleg egy könnyed történet volt ez, a maga kis bohókás fordulataival, de közben aranyos is, aminek a romantikus szála is megmelengette a szívemet. Tetszett a karakterek fejlődése és Vanessa meg Kai kapcsolatának kialakulása, valamint az is, hogy ahogy haladt előre a történet, úgy változott meg minden egy egészen kicsit.
Örülök annak, hogy nem száznyolcvan fokos fordulatot vett a végére minden, hanem fokozatosan történt meg a fejlődés, pont jó mértékben és pont jó irányba. Van egy kis lezáratlanság benne, ami kell is bele, hogy az olvasó saját szájíze szerint tudja tovább gondolni a történetet.
Összességében örülök, hogy olvastam, mert kellemes kikapcsolódás volt, amivel könnyen lehetett haladni (a könyv hetven százalékát egyhuzamban olvastam el) és amiből lehet is tanulni, ha valaki nem csak egy könnyed szórakozásra vágyik. Esetelle nem okozott még csalódást, remélem, más történeteit is olvashatom majd magyarul.

ildisz>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

jo kis konyv volt ez! :)
nemreg olvastam az irono DIMILY sorozatat es az is tetszett de szerintem ez a konyv sokkal jobb volt. latni hogy felnott,fejlodott az irono.
tetszett a kapcsolat Vanessa es Kai kozott, Kai-t rogton az elejetol megkedveltem, Vanessat viszont nehezebb volt az elejen szeretni. nagy lecket kapott es szerencsere tanult belole.
tanulsagos tortenet, megfuszerezve humorral, es egy kis romantikaval.

Bookaholic77 >!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

A fiatal Írónő eddigi sorozata megfogott, nagyon szerettem, így bíztam benne, hogy ez most sem lesz másképp… És nem csalódtam! Nagyon-nagyon tetszett!! Igazi tini könyv, nagy tanulsággal és sok-sok off érzelemmel. Vanessa egy igazán sérült, de szerethető karakter, akik fél kötődni és szeretni. Kai, imádtam… együtt pedig tökéletes párost alkottak. Harrison egy igazi off volt, de a végén örültem, hogy sikerült rendezni a „kapcsolatukat”. Vanessa apukája… istenem… mit kell tennie egy gyereknek, hogy a szülője észre vegye?? Boldoggá tett, hogy Vanessának sikerült kirángatni a letargiából és a körülményekhez képest, újra Apa lett.

Hársi_Era>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Ez a könyv bemutatja a tinédzserek életét, a sulit, a bulikat. Vanessza egy igazi vagány csaj. Sajnos anyukáját elveszítette, apja nem sokat foglalkozott vele, így csak inkább bulizott, pasizott. Egy buliban történt dolog után sajnálatos módon megváltoztak a dolgai. De ő visszavágott Harrisonnak, bosszúból olyan dolgokat tett, amire később nem volt büszke, ehhez társat is szerzett Kai személyében. Vanessza nem akart komoly kapcsolatot, de Kai valahogy mégis csak közel került a szívéhez. A történet vége jól alakult.

magyari_betty>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Fantasztikus könyv, egyszerre szórakoztat, nyitja fel az olvasó szemét és tanít. Nem csak egy egyszerű szerelmi történet egy kapcsolatoktól félő lányról és az ő szívét elraboló fiúról.
Nagyon jól bemutatja az iskolai bántalmazást, milyen amikor valakit kinéznek, pletykálnak róla. Tetszett ahogy Vanessa visszagondolva rájön, hogy ő is pont ilyen volt – ugyan úgy ítélkezett és kibeszélt másokat, ahogyan az most vele történt – és, hogy ezt mennyire megbánja. Mert ismerjük be, mindenki tud így viselkedni, de csak akkor szembesülhet az ember a következményekkel, ha egyszer fordul a kocka.
Tetszett az a kettősség ami szinte végig jelen volt. Kai két oldala, Vanessa erkölcsi vívódásai, az apja viselkedése és az is, ahogy az emberek kettős mércével állnak a dolgokhoz.
Én nagyon tetszett az utolsó fejezet. spoiler Tettszett, hogy ennyire életserű volt a könyv.

Adrienn_Bodnár P>!
Estelle Maskame: Kai sötét oldala

Könnyed romantikus aranyos történet, szivfacsaró részekkel. Vanessa először nem volt szimpatikus, de miután megértettem hogy mit miért csinál utána rájöttem hogy mennyit szenvedett. Kai és Vanessa párossa nagyon humoros.
Hajrá Nessie és Washington kapitány!

KöfférTzitzah P>!

– Nem hiszek a kapcsolatokban.
– Nem hiszel a kapcsolatokban? – visszhangozza a szavaimat hitetlenkedve.
– Nem, mert vagy így vagy úgy, de a végén mindig megsérül valaki. Az ember szíve mindig összetörik. Vagy szakítás a vége, vagy egyikünk meghal […].

KöfférTzitzah P>!

Furán működik az élet. Megeshet, hogy jóban vagyunk a döntéseinkkel, akár még elégedettek is vagyunk, de a külvilág egyetlen átgondolatlan pillanatot olyan szörnyűségnek tud beállítani, hogy kénytelenek vagyunk megbánni.

Niki P>!

A figyelmem a Twitter felé fordul. Mind közül a legkegyetlenebb közösségi oldal. A pletyka és a gimis balhék melegágya ­ mindenkinek van valami mondanivalója, mert olyan könnyű kimondani bármit, és az emberek egymás posztjain felbátorodva kezdenek heves vitákba, veszekedésekbe, és megosztják a véleményüket, amelyre senki sem kíváncsi.

Niki P>!

…mert mindig sokkal szórakoztatóbb nevető kívülállónak lenni, mint annak, akin éppen nevetnek.

Marika810>!

Porig aláztam magamat. Ha most megnyílna alattam a föld, és elnyelne, köszönőkártyát küldenék neki.

-­ Nem hiszel a kapcsolatokban? ­- visszhangozza a szavaimat hitetlenkedve. ­
– Nem, mert így vagy úgy, de a végén mindig megsérül valaki. Az ember szíve mindig összetörik. Vagy szakítás a vége, vagy egyikünk meghal ­- magyarázom, és igyekszem olyan szenvtelenül beszélni, mintha teljesen racionális lenne a véleményem.

Niki P>!

-­ Három napja ismersz ­- nevetem el magam. Ez a három nap egy örökkévalóságnak tűnik. ­- Honnan tudhatnád, jó ember vagyok-e? ­
– Szerintem mindenki az. Még Harrison is, annak ellenére is, hogy szar alak ­- magyarázza Kai. ­- Csak mindenki tesz rossz dolgokat.