Sehol ​sem sírhatsz 4 csillagozás

A szexuális bántalmazás sebei és gyógyulásuk
Erwin W. Lutzer – Doris Van Stone: Sehol sem sírhatsz

A „Dorie – A lány, akit senki sem szeretett" című könyv szerzőjének legújabb művében a gyermekkorban elszenvedett szexuális bántalmazás okozta traumába nyerhetünk betekintést. Az őszinte, személyes élményeken alapuló elbeszélés arra a kérdésre keresi a választ, hogy a múlttal való szembenézés fájdalmai közepette megtalálható-e az igazi gyógyulás.

Eredeti cím: No place to cry

Eredeti megjelenés éve: 1990

Harmat, Budapest, 2019
Harmat, Budapest, 2016
puhatáblás · ISBN: 9789632883212

Sellita>!
Erwin W. Lutzer – Doris Van Stone: Sehol sem sírhatsz

Erwin W. Lutzer – Doris Van Stone: Sehol sem sírhatsz A szexuális bántalmazás sebei és gyógyulásuk

off Hasonlókon mentek keresztül ők is, mint amiről ez a könyv ír.
Nehéz erről a könyvről írni. Nagyon megrázó. Szörnyű, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek. Nem elég, hogy az anya elutasítja a gyermekeit, de még az árvaházban és a nevelőszülőknél sincs biztonságban. Egy gyereknek szeretetre és törődésre van szüksége. Nem lehet a felnőttek perverz és más abszurd és aberrált dolgainak az eszköze. Játszania kell és élvezni a gyerekkorát. Mindezek helyett pedig ilyen szörnyűségeket kell átélniük, amik megsebzik a lelküket is, és további kínokat okozva nekik, amiktől csak nagyon nehezen tudnak megszabadulni sok-sok segítséggel. (Ha egyáltalán mernek segítséget kérni.) Amikor pedig eljut odáig, hogy rendezze magában a dolgokat, nagyon mély sebek szakadhatnak fel, de ez jót jelent, mert megindul a gyógyulási folyamat. Fontos, hogy a segítő, tanácsadó ott legyen mellette, és kellő empátiával és bölcsességgel támogassa, és akkor átélhető az igazi Szeretet valódi szabadító erejét.
Ajánlom ezt a könyvet mindazoknak, akiknek hasonló az élettörténete, valamint azoknak, akik a segítő szakmában (lelkigondozóknak, pszichológusoknak, szociális munkásoknak, stb.) dolgoznak.

Milyen_könyvet_olvassak P>!
Erwin W. Lutzer – Doris Van Stone: Sehol sem sírhatsz

Bár a környezetemben nincs tudomásom gyermek bántalmazásról illetve szexuális erőszakról, mégis úgy éreztem, ez a 136 oldal a csontomig hatolt.

Nagyon sokan tabuként élik meg ezt a témát, pedig igenis beszélnünk kell róla!

Dorie egy csodálatos nő, aki felül tudott kerekedni a múltján és ebből erőt merítve segít túllépni a sorstársainak, és lelki megnyugvást ad a felé fordulóknak. Ő maga a hitben találta meg önmagát, és ennek köszönhetően tudott a lelke felépülni, megbocsájtani. A regény elkíséri a bántalmazáson átesett nők lelki vívódásain, és a felépülni akarás gátjain.

Bővebben itt olvashattok róla:

gjuditnak>!

A meghallgatás művészetét nehéz megtanulni a mi társadalmunkban. Gyakran olyan rohanásban vagyunk, hogy nincs időnk meghallgatni mások problémáit. A türelmetlenség az odafigyelés ellensége.

gjuditnak>!

Házasságon kívül fogantam, és nem várt érkezésem kényszerítette szüleimet korai házasságkötésre. Anyám gyűlölt, egy árvaházban és két nevelőszülőnél is bántalmaztak. Anyám teljesen elutasított. Van tapasztalatom arról, hogy milyen nevetségesnek és elutasítottnak lenni. Szexuálisan zaklattak. És apám véglegesen megtagadott.

gjuditnak>!

Szívemben az átélt bántalmazások emlékeivel gyakran tűnődtem azon, vajon tud-e Isten használni, és lesz-e valaki, aki szeretni tud.A múltamról hallgattam, mert hamar rájöttem, hogy a legtöbb ember túlságosan is önmaga körül forog ahhoz, hogy mások terheit cipelje. Bizalmam sem volt sokakhoz. Attól féltem, hogy ha az emberek megismerik a múltamat, újra és újra elutasításban lesz részem.