Csodálatos ​jóéjtmesék 20 csillagozás

Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

Hogyan kell meggyógyítani egy náthás vaddisznót? Kell-e félni a kékszemű medvétől? Mit tegyünk, ha egy trópusi szigetre igyekezvén, véletlenül a Déli-sarkon kötünk ki? Fontos tudni a választ, hiszen bármelyikünkkel előfordulhat, hogy világgá megyünk, és mókás, ijesztő, barátságos, vagy éppen veszélyes állatokkal találkozunk. Aki pedig szívesebben olvasgat róluk meséket, szeretni fogja Erwin Moser legújabb történeteit kalandokról, találmányokról, az otthon melegéről és a barátság erejéről.
77 bájos és izgalmas mese álmodozóknak és kalandvágyóknak.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634034087 · Fordította: Nádori Lídia

Hintafa>!
Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

Az előző kötet hosszabb meséi után újra visszatértek a Fantasztikus jóéjtmesékből ismert rövidebb anzixok. A 77 meséből Mosertől megszokott békés, meghitt miliője köszönt vissza. Ebben a világban gyakran a legkisebbek a legnagyobb hősök, a legnagyobbak pedig távolról sem olyan félelmetesek, ahogy azt gondolnánk. Ezért tud a barátságos bagoly csodálatos meséképeket eregetni a pipájából és Rüdigert a bátor kisbékát sem tartja vissza saját mérete, ha az álmai megvalósításáról van szó.

Újra átéltük a moseri mesék minden sajátosságát: a szeretetteljes, megnyugtató légkört, amiért úgy szeretem az írásait. Jó olvasni a történeteit, amik békés hangulatukkal ellensúlyozzák a napközben körülvevő zajt. Látom a fiúkon is, hogy az óvodai, iskolai zsibongásból vágynak visszahúzódni egy olyan szegletbe, ahol nyugalom van. Apró, megnyugtatóan végződő kalandok, egymásról gondoskodó, odafigyelő szereplőkkel, akik hol bejárják a világot, hol csak elvackolódnak télre egy kényelmes föld alatti odúban.

Moser, aki betegsége miatt évek hosszú során át helyhez kötött életet élt, beutaztatja olvasóival az egész világot. Egy-egy keresetlen félmondattal emlékeztetve arra, hogy néha jó ráérősen, a dolgok szépségéért csinálni valamit. Apró történetei szinte követelik, hogy továbbálmodjuk őket. A sűrűn illusztrált történetek pedig nagyon is alkalmasak erre, hiszen sokszor meglepő megoldásokkal áll elő. Eső ellen esőmuzsikaház, fáradtságra, kimerültségre viszont a legjobb a légkúra egy helikopterkastélyban, megnyugvásra pedig Erwin Moser. Bis dann kedves mesélőnk!

eeszter>!
Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

Egyszer végigolvastam sorban a meséket kislányomnak, és azóta minden este kéri ebből az esti mesét lefekvéskor. Egyet értek vele, szerintem is tökéletes választás, hisz a mesék hétköznapi történeteket mondanak el, ami este már nem izgatja fel a gyerekeket, illetve épp ideális hosszúságúak ahhoz, hogy akár nagyon álmosan is megvárják a végét, lekösse őket. A rajzokat is nagyon szeretjük, minden meséhez tartozik illusztráció. Nagyjából az évszakokat is követi, jelenleg a téli mesékből válogatok. Az is plusz szórakoztató, hogy minden történetben nevet kapnak az állatok, de valódi, hétköznapi neveket, és olyankor kislányom megemlegeti ha ismer épp olyan nevű embert. Pl. amikor mesélek neki Annáról a kisegérről, akkor megjegyzi, hogy „jé, ugyanúgy hívják, mint Annát, akivel az előbb játszottam” :)

Charbogardy_Jolán>!
Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

Valahol olvastam, hogy a gyerekkönyvek szerzői vagy írók, vagy illusztrátorok, ami a könyv minőségén is látszik. Na, itt is. Csodás illusztrációk, kreatívak, viccesek, inspirálók, de a mesék? Néha nincs végük, nem a természetes nyugvópontjukon van végük, nincs közepük, pont a legérdekesebb dolgok hiányoznak belőlük. Minden könyves csoportban ajánlják a szerző munkáit, nálunk sajnos felejtős lett.

berlin>!
Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

Egyértelmű csalódás. Megvan Moser minden megjelent könyve, nagyon szeretjük és izgatottan vártuk a kis történeteket, ez a könyv azonban nem ragadott úgy magával bennünket, mint a többi. A képek továbbra is magával ragadóak, de a történeteket olvasva hiányérzet maradt.

Phaige>!
Erwin Moser: Csodálatos jóéjtmesék

A rajzokat élmény nézegetni, de sok mese nem tetszett benne.