A ​tigrisbogár 28 csillagozás

Erwin Moser: A tigrisbogár

A levéltetű elhiteti a kert lakóival, hogy a krumplibogár valójában elvarázsolt indiai tigris. A hangyáknak istene van: barna színű, és bőg, mint a tehén. A ravasz légy pedig egy mese segítségével szabadul ki a pók hálójából.
Aki egyszerre vágyik bűbájos és mókás állatok társaságára, vidám kalandokra, valamint filozófiai mélységű gondolatokra, olvassa Erwin Moser történeteit!

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2017
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032663 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Erwin Moser

Hintafa>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Már hiányoztak egy ideje Erwin Moser történetei, így legújabb kötete a Tigrisbogár…és más történetek hamar főszerepet kapott esti (és nappali) meséléseink idejére. (Bárányhimlő-gondűzőként is remekelt.)

A Fantasztikus jóéjt mesék után azt gondoltam, hogy újra pár oldalas kis történeteket olvasunk majd, ehhez képest most megfordult a kép és szöveg aránya. A legtöbb mese minimum öt oldalas, de van egészen hosszan elbeszélt kaland is. Ha volt is előző olvasásainkban hiányérzetem (az is a saját kíváncsiságomból eredt), akkor most végre alaposan megmerítkezhettünk a moseri világban.
Az új kötet 16 története mind rendkívüli kalandokat átélő állatkákról szól. A gerendában lakó szútól kezdve a szavanna oroszlánján át, a szerelmes természetű ganajtúró bogárig. Moser mindannyiukat különleges, váratlan helyzetekbe helyezi. Itt van például a vad és gőgös oroszlán, aki legutolsó értesüléseink szerint az állatok királya. Azonban egyik állat sem kér a kőszívű oroszlán irányításából, így egy nap nem fogadnak többé szót neki. Az oroszlán tomboló vad dühe közepette találkozik a rókával, aki egy furfangos trükkel eléri, hogy az trónfosztott király (átmenetileg) megvakuljon. A nagyvad és a rosszízű tréfát kiagyaló róka végül egy madárfiókától tanulnak alázatot és szánalmat.
Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2017/05/18/erwin_moser_tigrisbogar

Pudlimoly78>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Nagyon aranyos mesekönyv volt, valódi értékeket képviselő, klasszikusokhoz hasonló mesékkel. Különösen tetszettek a találó, szellemes névválasztások, illetve a csodaszép illusztrációk. Ha majd gyerekem lesz, biztosan felolvasom neki. :) Jó látni, hogy azért a mai rohanó, kaotikus világunkban is van igény szép történetekre, amikből tanulhatnak a kisgyerekek. Azért pedig nagy-nagy pluszpont, hogy nemcsak a szokásos, „cuki” állatok kaptak szerepet, hanem a sokak számára „nemszeretem” rovarok, békák, rákok is. :))

FreeAngel P>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Ez igazán aranyos volt. Kisfiamnak is tetszettek a mesék, szerette, hogy mindegyikben volt valami tanulság, amiről aztán beszélgettünk és mindből lehetett valamit tanulni. Ha nagyon bele akarnék kötni, akkor talán lehetett volna nagyobb egyensúly a mesék hossza tekintetében, de nem akarok belekötni.. :)

katen>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Nagyon szerettük ezt a mesekönyvet, azon ritkaságok közé tartozik, amit a 3,5 éves épp úgy élvezett mint a 7,5. A hosszuk is épp megfelelő esti mesének, 2-3-at is elolvastunk esténként.
Voltak közte igazi gyöngyszemek is, a Tigrisbogár vagy a Félnyúl pl.személyes szívem csücske…
Maga a könyv is gyönyörű, élvezet kézbe venni.
Ajánlom nagyon, olvassátok!!

BcnFra>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Esti mesenk volt, 6 eves kisfiunak olvastam fel. Kedvencunk a Tigrisbogar es Rolli voltak. Szuoer volt, visszaidezte a Macskakiraly szuletesnapja hangulatat.

lombhullato>!
Erwin Moser: A tigrisbogár

Modern, ugyanakkor valódi, klasszikus értelemben vett mesék napjaink, szerintem legnagyobb meseírójától. Állattörténetei rólunk szólnak: bölcsek, szomorúak és szépek. A klasszikus mesei toposzokat járják körül, ám friss, mai szemmel. A szövegből sugárzó empátia szívmelengető.
Hab a tortán, hogy a meséket a szerző ezúttal is maga illusztrálta. Bármelyikről szívesen kitennék gyerekeim vagy akár dolgozószobám falára egy reprót.
Egyszóval kicsiknek, nagyoknak egyaránt, jó szívvel…