A ​macskakirály születésnapja 21 csillagozás

Egy fejezet Macskaország történetéből
Erwin Moser: A macskakirály születésnapja

Közeledik Morci király születésnapja. Alattvalói szeretnék méltó módon megünnepelni, az előkészületekbe bevonják Egérország lakóit is. Szegény Morci rettenetesen meghízott, és az utóbbi időben semminek sem tud örülni, csak unatkozik egész álló nap. A különleges ajándékok láttán talán felvidul! Aztán persze minden másképpen alakul, mint ahogyan azt a macskák és az egerek eltervezték…
Erwin Moser legújabb, bűbájos történetét egyaránt ajánljuk ifjú olvasóinknak és felolvasásra is. A könyvet ezúttal is a szerző tollrajzai teszik még élvezetesebbé.

Manó Könyvek, Budapest, 2018
244 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035725 · Illusztrálta: Erwin Moser

Hintafa P>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

Sokadszorra is bebizonyosodott, hogy Moser nem csak a nyúlfarknyi, továbbálmodható történeteiben és a fantasztikus rajzaiban remekel. Belakható, szerethető és minden kaland ellenére biztonságot és békés derűt sugárzó mesevilágot hozott létre.

A boldog végkifejlet után ismét megállapíthattam, hogy Morci király története eddigi Erwin Moser könyveinkhez hasonlóan egy ünnep volt, amikor hálás szívvel gondoltam a szerzőre, akinek már eddig is olyan sok boldog, bekuckózva olvasós pillanatot köszönhettünk. Lehetővé tette, hogy sokadszorra is felfedezzük magunkban mindazt, amiért annyira szeretjük az olvasást és a könyveket.

Bővebben: https://hintafa.blog.hu/2019/01/08/erwin_moser_a_macska…

tetsuo>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

A gyerek weird-irodalom gyöngyszeme: vihargép, boldoggomba (nem bolond), macskavár, amit patkányok őriznek, pénzevéstől több méteresre hízott és zöldre színeződött pók, mágus keselyű és még hosszan sorolhatnám… Mindez szórakoztató, humoros, érdekfeszítő történetbe ágyazva, ami ráadásul gyakorlatilag erőszakmentes.
Kedves és aranyos, mint a Radioheadtől a No surprises, bár itt nagyon is vannak, főleg a végén.

Uzsonna>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

Moser nagy mestere a mesék csűrésének-csavarásának, élveztem minden mozzanatát a mesének, jókat somolyogtam a vicces részeken és megfogadtam a mese tanulságait is.

Renáta_G>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

A szerző, Erwin Moser 1941-ben született Bécsben és ott is hunyt el 2017-ben. Számos varázslatos történetet álmodott meg, melyeknek nem csupán szerzője, illusztrátora is volt. Képeskönyveivel és gyermekkönyveivel több díjat is elnyert. Történetei könnyedén kerülnek be a gyerekek kedvencei közé.

Ebben a kötetben is egy szívmelengető és bájos történetet kapnak a család legkisebb tagjai. Ifjú könyvmolyok is élvezettel fogják olvasni a könyvet, de felolvasásra is tökéletes ez a kedves kis történet két szomszédos ország közös kalandjáról, miközben elmélázhatnak a szerző aranyos tollrajzain.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2018/12/18/egy_bajos_mese_ma…

girardella>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

5 és fél éves kisfiam élvezettel hallgatta, legnagyobbakat a vége felé nevetett, amikor a király cédulákon üzengetett ki a szobájából. Mivel éppen királyos korszakát éli, a legvége nagyon nem tetszett neki.
Gyerekkönyvhöz képest nekem kicsit sok volt benne a piálás, lerészegedés. És miért is bűn a társasjátékozás? Persze, értem én, őrségben nem szabad, de olvasni azért lehet?
A vihargépről szóló fejezet még engem is lenyűgözött.

Edit_Hollósiné_Csontos>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

Nagyon nehéz olyan könyvet találni,ami a 6, 8, és 10 éves gyermekemet is érdekli és leköti,esti mese gyanánt olvasható,nem mellesleg én sem unom halálra magam olvasás közben. Ez a könyv mindezt tudta,szuper volt,köszönöm!

Millázs>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

Kicsit aprólékos, szöszmötölős. Az utolsó harminc oldalnak volt sodrása, az előkészület pöttyet hosszúra nyúlt.
A vége kellemesen meglepett, eredetire sikeredett Morci úr részéről, már felkészültem pedig egy habosbabos happy end-re, de ez így jobban tetszett.
A rajzok viszont abszolút bejöttek, egy-kettőt lehet, hogy le is koppintok könyvjelzőnek…

BcnFra>!

Erwin Moser: A macskakirály születésnapja Egy fejezet Macskaország történetéből

Vegre egy ujabb mese nagy ovisoknak, ami a Titi sorozat nyomaba er. 6 eves kisfiunak olvastam fel.
Egy dolog zavart csak a 250 oldalon keresztul: miert kell hasznalni a ‘hulye’ szot, kb 30-40 oldalnkent. Ezt mindig maskepp olvastam fel: bolond, butus stb jol illett helyette.

De, ami ennel sokkal fontosabb, hogy a szereplokkel jol tudtunk azonosulni, es dicseret a forditinak: Bela es Attila kapuorok nevvalasztasa brillians, azota is emlegetjuk oket.

Osszessegeben ez egy nagyon vidam bunozo tortenet, csodalatosan forditva, oriasi kedvencunk az elmult egy ev nagy felfedezese, meltan sorohato a Titi, Torzonborz es A harom rablo kedvenceink koze.

Habók P>!

Ha ágyban van a macska, nem unatkozik, csak fogja magát, és elszenderedik. Áldassék a neve annak, aki az ágyat feltalálta! A második legjobb dolog az evés után.

Habók P>!

Ettől a siralmas nyivákolástól mindjárt befelé nő a bajuszom!